11 statečných vybojovalo na Hájich remízu

V sobotu v 8.30 ( !!! ) nás čekal za velice nevlídného počasí další mistrovský zápas , tentokrát na hřišti třetího mužstva naší tabulky mužstva Hájí.

Bohužel před zápasem jsme řešili problém se sestavou, kdy z různých důvodů ,chybělo 5 hráčů, a tak nás ,,zbylo” jen 11 . Navíc vstup do zápasu nám vůbec nevyšel a již ve 3.min.jsme inkasovali ,když došlo ke špatné rozehrávce mezi brankářem a stopérem – 1:0.  Obdržená branka nás nepoznamenala, ale hrálo se bez šancí od vápna k vápnu ve vysokém tempu. Změna skóre přišla ve 20. min. Jíra vybojoval míč ve středu hřiště a milimetrovou přihrávkou vyslal do brejku Peška, který podél vybíhajícího brankáře skóroval na 1:1. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, přišel špatný odkop našeho obránce, přímo na kopačky domácích hráčů, kteří rychlou kombinací prošli středem naši rozestoupené obrany a z úrovně penalty skórovali na poločasových 2:1

Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktívně a náš druhý rohový kop po zahrání Jirky využil Muller, který hlavou vyrovnal na 2:2. Bohužel, naše radost netrvala dlouho, protože domácí střelou z dálky ve 42.min., která se našemu brankáři svezla po rukavicích šli do vedení 3:2. Ale na tento moment jsme dokazali brzy brankově zareagovat. Ve 45.byl ve středu hřiště faulován náš hráč a následující kop rozehrál dlouhým pasem Jíra. Míč který mířil na branku v náběhu tečoval Derda a na změnu směru neměl šanci domácí gólman reagovat 3:3. A to ještě nebyl brankový konec. V 57.min.domácí rozehrávali rohový kop, naši hráči měli balón min.dvakrát na noze, kdy ho mohli odkopnout do bezpečí, ale to se nestalo a odražený míč, se dostal na kopačky domácího hráče, který zblízka prostřelil našhoe bezmocného brankaře 4:3. Ani tohle ale nebyl brankový konec. V 60.min. rozehrál náš dnes nejlepší hráč Jíra standartní situaci ze strany a balón zatočil tak šikovně, že nedal menšímu domácímu brankáři šanci- 4:4. Tím branková přestřelka skončila ! Myslím, že remíza je asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Náš výkon byl mnohem lepší v prvním poločase, kdy obě mužstva předváděla solidní fotbal ve vysokém nasazení. Druhý poločas byl z mého pohledu hodně fyzicky náročný, ale s mnoha nepřesnostmi na obou stranách.

1. A třída skupina B, 16. kolo, sobota 03.5.2014, 08:30

FC Háje Jižní Město 4:4 FC Zličín