Zličínské trápení pokračuje ...

V 9. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 8.10.2016 hostili mužstvo SK Uhelné sklady.

V 9. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 8.10.2016 hostili mužstvo SK Uhelné sklady.

Další mistrovské utkání jsme odehráli doma a to na UMT. Travnaté hřiště nenasvědčovalo povrchem na dobrou hru a proto umělá tráva. Již celý týden jsme trénovali v 5 lidech a to z důvodu nemocí. Až do pátku do večera jsme se strachovali, s kým nastoupíme. Nakonec kluci i s mírným nachlazením dorazili a tak jsme mohli nastoupit vcelku s plným týmem. Říkám s plným týmem, ale v průběhu hry bylo vidět, že nemocní kluci přece jen nejsou na 100 %. Chtěli jsme po dlouhé šňůře nezdarů bodovat, ale nakonec jsme i tento zápas vyšli na prázdno. Od úvodních minut nás soupeř trochu zmáčkl a vytvářel si nebezpečné akce, které neskončili gólem. Buď chytl Blahovec, nebo zablokoval Zahálka střely soupeře. Po desetiminutovém tlaku soupeře se začala hra vyrovnávat a i my jsme přecházeli do protiútoků. Všechny naše akce ale končily opět jen před velkým vápnem. Neměli jsme ani žádnou střelu krom Müllera, který vyslal k tyči ránu z 20 metrů, ale gólman hostů byl u tyče včas. Poté měl ještě šanci Merta, kdy po dorážce zkoušel zakončovat, ale soupeř zablokoval pokus na rohový kop. Pak přišla 40´minuta – po rychlých přihrávkách se ocitl sám ve vápně hostující hráč, který vystřelil na vzdálenější tyč. Blahovec vyrazil a Vágner vleže odkopával. Míč se dostal k Žákovi, který vyslal Mertu dlouhým balónem za obranu. Merta šel do vápna a levačkou k tyči otevřel skóre 1:0. Dlouho jsme se ale neradovali. Běžela 42´minuta, kdy gólman hostů vykopl balón, jeden ze soupeřů prodloužil a nabíhajícího hráče nestačil zachytit Krejčí. Před vápnem ho tedy Krejčí zatáhl za dres a přišla oprávněná červená karta + trestný kop. Blahovec si postavil pětičlennou zeď, kterou soupeř ještě 5 ti hráči prodloužil. Trestný kop trefil soupeř do prostoru, kde mu spoluhráči zeď otevřeli a míč zapadl k pravé tyči. (Blahovec měl být více důrazný na spoluhráče a nechat si je postavit za hostující hráče). Tak tedy skončil první poločas.

Druhý poločas začal trochu neuspořádaně. Jen nákopy a vysoké balóny. Po deseti minutách, tedy v 55´minutě jsme zahrávali trestný kop z pravé strany. Stoupl si k rozehrání Škrečko, který poslal centr do vápna. Hostující brankář vyrazil nad a kopali jsme rohový kop. Opět zahrával Škrečko a po skrumáži se chtěl zorientovat Zahálka, ale bohužel byl tísněn a tak nemohl usměrnit lépe. Odražený balón ještě vystřelil Žák, ale střela byla zblokována. V zápětí se ocitl sám v našem vápně hostující hráč a jeho hlavičku vyrazil Blahovec. Při zákroku se uhodil o tyč do obličeje a tak byl ošetřen. Poté hra běžela ve stejném tempu, spousta špatných rozehrávek, nepřesné přihrávky. Ani UMT nám nepomohla k nějakému velkému vybičování. A tak v 74´minutě byl na vápně faulován hostující hráč a přišel trestný kop. Stejný hráč, stejně koplé, stejná chyba 1:2. Pak přišla pasáž, kdy jsme trochu zabojovali a snažili se vyrovnat, ale bohužel jsme se opět potýkali s nepřesností a nic nám nevycházelo. Když jsme pak soupeři darovali další branku bylo rozhodnuto. V 86´minutě rozehrál špatně Blahovec míč a tento úmysl vystihl soupeř, který neváhal, vystřelil a stav se měnil 1:3. Již flustrováni, přišel v 89´minutě další trestný kop a další branka. Stejný scénář jen jiný exekutor kopu 1:4. Bohužel musíme pogratulovat soupeři a nám nezbývá nic jiného než se kousnout a jít zápas od zápasu. Musíme ale dát více klidu na kopačky. Vše je v takovém shonu a soupeři nás potom trestají a to naopak s lehkostí. Teď musíme prostě jen bojovat, mít více chutě, trénovat a uhrát ještě nějaké body do konce podzimu. I přesto se v deseti lidech bojovalo a chtělo se s výsledkem něco udělat. Bohužel jen bojovnost nestačí. Jdeme dál.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 9. kolo, sobota 08.10.2016, 10:30

FC Zličín 1:4 SK Uhelné sklady Praha

Branky 40. Merta - 44. a 74.Šafránek, 86. Steinocher, 89. Stolfa
Žluté karty 24. Krejčí, 50. Horák, 50. Valoušek - 79. Stolfa
Červené karty 43. Krejčí
FC Zličín Blahovec - Horák, Krejčí, Zahálka, Vagner (81. Bous), Valoušek, Minařík (81. Patrman), Müller, Žák, Škrečko, Merta.
SK Uhelné sklady Praha Kučera - Koubek, Studnička, Mareš, Stolfa, Belán (87. Pártl), Majerčin, Hrazdíra, Steinocher, Zilvar, Šafránek
Rozhodčí Hlaváček - Kučera, Chrenko
Diváci 70
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Blahovec Vít 90 4 0 0
Valoušek Richard 90 1 0 0
Krejčí Martin 43 0 1 1
Muller Jakub 90 0 0 0
Zahálka Martin 90 0 0 0
Horák Petr 90 0 1 0
Minařík Martin 81 0 0 0
Škrečko Adam 0 0 0 0
Vagner Tomáš 81 0 0 0
Patrman Petr 9 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Bous František 9 0 0 0
Merta Ivan 90 1 0 0
Domácí Hosté Výsledek