Zličín udělil Uhříněvsi lekci z efektivity

Výsledek 5:0, to je debakl. Fotbalisté Uhříněvsi přijeli na Zličín pro lekci z efektivity. Na držení míče by určitě vyhráli, na góly dostali pořádně na zadek. Brankář Klíma si v první půli sáhl snad pětkrát na balon, ale dostal dva góly. Stejný osud jej potkal i po přestávce. Dát gól, to byl pro hosty neřešitelný problém. Domácí dali další tři a bezpečně dovedli zápas k vysokému vítězství.

Běžela teprve 4. minuta když hosté dali v šestnáctce čas a prostor domácímu Zmeškalovi a ten pohotovou střelou otevřel skore zápasu. Hosté kontrovali akcí po pravé straně, ale Běhounek před brankou na centrovaný míč nedosáhl. Tyto dva okamžiky naznačily, jak se bude zápas vyvíjet.

Hosté měli v poli převahu, v koncovce však byli neškodní. Domácí naopak každý svůj pobyt před brankou proměnili v nebezpečí. Jako v 15. minutě Zmeškal, který zatáhl míč po pravé straně, ale jeho zpětnou přihrávku dokázal odvrátit vracející se  Kuchta. Ve 20. minutě centroval hostující Luňák, ale nikdo ze spoluhráčů ve vápně zakončit nedokázal.

Ve 24. minutě zahrávali domácí rohový kop, ale po něm přišel brejk hostů. Ani tentokrát Plášek na centrovaný míč nedosáhl. Za dvě minuty zaútočili opět nebezpečně domácí. Merta posunul míč Zmeškalovi, který šel sám z úhlu na Klímu. Obstřelil jeho i branku, ikdyž velmi těsně. Za dvě minuty už si to Zmeškal vynahradil. Hlavou mu přiklepl po přímém kopu míč Merta a Zmeškal ani podruhé v koncovce nezklamal.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Hosté měli míč častěji v držení, ale góly dávali jen domácí.
V 77. minutě se po dvou minutách pobytu na hřišti prosadil Zelený a definitivně zápas rozhodl za minutu May. Obrana hostů jim dala dostatek prostoru i času k zakončení. Z těchto dvou rychlých gólů už se hosté nevzpamatovali.

Definitivní podobu výsledku dali domácí minutu před koncem řádné hrací doby. Akci zatáhl Zmeškal a uvolnil na pravé straně Maye. Ten mu míč vrátil před branku, ale Klíma hattrick Zmeškalovi pokazil. K míči se však dostal Merta a uklidil jej do odkryté branky.  Na výsledku už nic nezměnilo ani tříminutové nastavení.

článek převzat z fotbalpraha.cz autor Lubor Mírek

Pražská teplárenská přebor , 27. kolo, sobota 05.5.2012, 10:30

FC Zličín 5:0 FC Čechie Uhříněves

Branky 4. a 28. Zmeškal, 77. Zelený, 78. May, 89. Merta
Žluté karty 29. Luňák, 61. Běhounek, 76. Nykl, 79. Kuchta (Všichni Uhříněves)
FC Zličín Schopf - Zahálka, Adam (75. Zelený), Šourek, Šindelář - Valoušek, Žák (46. May), Goldmann, Kuchler (82. Maxmilián) - Zmeškal, Merta
FC Čechie Uhříněves Klíma - Kuchta, Šimáček, Procházka, Jančařík - Hradil, Plášek (71. Kasal), Tkach, Luňák - Nykl (80. Machala), Běhounek (65. Peterka)