Zličín na Motorletu prohospodařil dvoubrankový náskok

Derby Prahy 5 se hrálo za krásného slunečného počasí. Domácí mladíci nastoupili bez posil z divizního kádru. Po návratu ze studií v zahraničí se poprvé na lavičku hostů posadil nejlepší střelec Zličína v divizi Adam May. Ten po přestávce vyběhl na hřiště a za sedm minut poslal hosty do vedení. Ti však neudrželi ani dvoubrankový náskok. O vítězství přišli dvě minuty před koncem.

Rezerva Motorletu začala pěkně zhurta a na několik minut přitlačila hosty před jejich šestnáctku. Tlak skončil v 8.minutě, když po rohovém kopu hlavičkoval na bližší tyči Podvín, ale Skála stačil míč odvrátit na další roh. Z toho už se nic neurodilo. Naopak se hosté osmělili dopředu a už v 11.minutě byli blízko gólu. Tvrdou ránu Žáka u tyče vylovil skvělým zákrokem Kučera. Za několik minut Háša kolmou přihrávkou poslal do úniku Redžiče, Podzemský se vrátil včas a ve skluzu útočníka hostů odzbrojil. Ve 21.minutě si hosté vybojovali dva slepené rohy. Po tom druhém hlavičkoval nad branku Merta. Ve 28.minutě se Maxmilián vtipně zbavil Sainera s Čadkem, pravačkou však zamířil nad branku. Ve 30.minutě byli domácí blízko gólu. Glasnovič se uvolnil přes Šindeláře, míč však napálil jen do spojnice tyče a břevna. Další pokus Glasnoviče, tentokrát levačkou, v poklidu lapil Schopf. Poslední slovo před půlí měli hosté. Merta zatáhl míč po levé straně, přetažený centr vrátil zpět Skála na Redžič, ten však míč netrefil pořádně a Kučera jej v klidu ukryl v náruči. První poločas tak skončil bez branek.
Úvod druhé půle patřil hostům. Ti poslali do útoku místo Redžiče Maye. Těsně nad střílel Merta a stejný hráč hlavičkoval nepřesně po přímém kopu Háši. V 50.minutě pronikl do vápna Merta, obešešl i Kučeru, ale střelu z velmi težkého úhlu na lajně odvrátil Podvín. Ale jen k Hášovi, který vrátil míč zpět na Žáka, ten ke smůle hostů přestřelil. V 52.minutě už se hosté radovali. May vysunul napravo Mertu, ten mu míč vrátil před branku a May už si věděl rady. Důrazně napálil míč do sítě. Domácí reagovali střelou Faktora, ovšem nepřesnou. Trenér Šturma oživilo mužstvo střídáním, když v 57.minutě Majerčin nahradil Opočenského. A právě Majerčin se hned dostal do šance, ale trefil jen připraveného Schopfa. Domácí ožili a za dvě minuty pálil Vosýnek, Schopf s námahou vyrážel. V 69.minutě mohli hosté vedení pojistit. Proti byl golman Motorletu Kučera, když bravurním zákrokem vyrazil gólovou střelu Skály.
Další spolupráce dvojice Merta - May skončila nepřesnou střelou Maye. Hášův přímý kop byl pro Kučeru lahůdkou. V 77.minutě domácí, ve snaze něco se zápasem udělat, potřetí vystřídali, ale za minutu jim vítr z plachet vzal Merta. Prolétl středem jejich obrany a tvrdou ranou odsoudil Kučeru do role statisty.
Deset minut před koncem mohl vykřesat naději pro Motorlet Kundelásek, hnal se sám na Schopfa, ale ten mu nohou střelu vykopl na roh. Po něm už udeřilo. K odraženému míči se dostal Glasnovič a hlavou jej poslal do sítě. Vzápětí centr Osvalda spoluhráče před brankou nenašel. V 85.minutě mohlo být rozhodnuto. Háša uvolnil Maye, ten naservíroval míč Mertovi, který v jasné pozici trefil nohu bezmocného Kučery. V 87.minutě měl vyrovnání na kopačce Majerčin po akci Osvalda, ale jeho střelu stačil jeden z obránců lehce tečovat mimo tyče. Za minutu už se domácí dočkali. Po zmatcích ve vápně se uvolnil Podvín a propálil míč do sítě. Stanovil tak výsledek na konečných 2:2.

Hlasy trenérů
Radovan Hromádko (FC Zličín):
První půle fotbalově nebyla nic moc. Šancí bylo pomálu. Do druhé půle jsme šli s tím, dát rychle gól a zápas rozhodnout. Podařilo se. Když jsme vedli 2:0, myslel jsem si, že už to udržíme. Bohužel jsem propadli při standardní situaci a soupeř se dotal do hry. Nakonec, místo, abychom dali na 3:1, tak jsme zase v obraně zmatkovali a dovolili domácím vyrovnat. Remíza je asi zasloužená.
Jaroslav Šturma (Motorlet B): Dnes jsem  s naší hrou spokojen. Kdybychom dali první gól my, asi to dopadlo jinak. Za stavu 0:2 to ale kluci nezabalili, bojovali až do konce a zaslouženě vyrovnali. Soupeř má jednu individualitu, Mertu, a my jsme ho nedokázali pokrýt. S bodem jsem ale spokojen.