Ze hry o finále nás vyprovodila Aritma

Bez několika hráčů (zranění, hory) jsme jeli na Aritmu k rozhodujícímu utkání základní skupiny zimního turnaje. První půli jsme zahodili několik vyložených šancí a domácí naopak využili vše co měli. A to nakonec rozhodlo. Druhou půli jsme sice měli více ze hry, i několik slibných příležitostí, ale vyrovnat se nám nepodařilo.

Bez několika hráčů (zranění, hory) jsme jeli na Aritmu k rozhodujícímu utkání základní skupiny zimního turnaje.  První půli jsme zahodili několik vyložených šancí a domácí naopak využili vše co měli. A to nakonec rozhodlo. Druhou půli jsme sice měli více ze hry, i několik slibných příležitostí, ale vyrovnat se nám nepodařilo.

V úvodu zápasu jsme byli aktivnější, ale víc než dve nepřesné střely Žáka a Roubíéčka jsme si nepřipravili. Naopak přišla 8.minuta a Pánek z přímého kopu našel na zadní tyči volného Jindráka, který pohodlně poslal Aritmu do vedení. Za dvě minuty mělo být vyrovnáno, ale nebylo. Střílený centr Háši nedokázal Redžič poslat do branky, ač byl na malém vápně úplně sám.  Pak přišla naše další rychlá akce po levé straně, ale Šindelář nedokázal ani dva pokusy o přihrávku protlačit před branku na nabíhající spoluhráče. Ve 30.minutě pálil uvnitř vápna Redžič, ale střela byla sražená na roh. Vzápětí přišlo další zaváhání naší obrany, které naštěstí Pánek nevyužil. Ve 33.minutě přišle zbytečná ztráta míče Merty a Ambrus parádní ranou poslal míč do šibenice. Schopf plachtil vzduchem marně. Závěr poločasu byl plně v naší režii. Několik slibných akcí jsme do koncovky nedotáhli, ale ve 39.minutě Žák vysunul na levé straně Šindeláře, který předložil míč před branku Mertovi, který jej poslal do odkryté branky. Další tutovku měl před přestávkou May, ale vyloženou šanci neproměnil.

Do druhé půle obě mužstva prostřídala. Hned v jejím úvodu měl příležitost Merta, ale nedal. Nezakončil ani své dvě další příležitosti. Mayova střela skončila těsně mimo tyče. Další Mertovu nedůraznou střelu nadvakrát zkrotil golman. Domácí měli za celý první náznak šance po dlouhém autovém vhazování Vacka, ale Ambrus zády k brance hlavou míč poslal nad  břevno. V závěru jsme měli velkou převahu, ale po akci Maye Redžič zakončit nedokázal a po hezké kombinaci střelu Redžiče bravurně vyrazil na roh domácí golman. Šance na finálovou skupinu se rozplynula.

Trenér Daniel Drahokoupil: V první půli to z naší strany bylo herně dobré, bohužel přišla chyba, kterou soupeř potrestal. Druhý gól to byla parádní střela. Měli jsme dostatek šancí, abychom zápas vyhráli, bohužel je nedokážeme proměnit.

Aritma - FC Zličín 2:1 (2:1)

Branky: 8. Jindrák, 33. Ambrus - 39. Merta  Rozhodčí: Vojnovič – Les, Hlaváč Diváků: 20

Sestava FC Zličín: Schopf (46. Zajíček) – Háša, Moudrý, Mlejnek, Skála – Merta, Roubíček, Žák, J. Šindelář (46. Maxmilián) – May, Redžič (46. Petržela, 72. Redžič). Trenér Daniel Drahokoupil

V dalším zápase turnaje porazilo FC Tempo dorost Dukly 2:0, díky dvěma brankám Jiřího Žaluda, a alespoň teoretická naděje na postup do finálové skupiny vzala definitifvně za své.

V posledním zápase základní skupiny vyhrál dorost Motorletu se Střešovicemi 1.0, gólem z penalty v 84.minutě, kterou proměnil Hořínek.

Po loňském třetím místě na tomto turnaji nás tak čekají jen zápasy o 7. - 12.místo.