Zaspali jsme začátek

Meteor dělí od postupu jen krůček a tak u nás neponechal nic náhodě a už za patnáct minut si vytvořil dvoubrankový náskok a ten uhájil až do konce, i když dohrával zápas bez vyloučeného Šmída.

Meteor dělí od postupu jen krůček a tak u nás neponechal nic náhodě a už za patnáct minut si vytvořil dvoubrankový náskok a ten uhájil až do konce, i když dohrával zápas bez vyloučeného Šmída.

První akce patřila nám. Byrtus po rohovém kopu našel Hrechka před brankou hostů, ale jeho hlavička do tyče byla z ofsajdové pozice. V 6.minutě I. Merta ztratil na útočné polovině míč, Krejčík ho okamžitě poslal do běhu Fíčkovi, Klíma jej hlavou nezasáhl, ale kanonýr Meteoru naštěstí branku minul. Za dvě minuty kopali hosté přímý kop a Klír byl u míče dřív než vybíhající Šokoďko, zřejmě díky ofsajdu, a hlavou jej poslal do sítě.V 15.minutě sklapla naš ofsajdová past naprázdno, Šmíd prostrčil míč Fíčkovi a ten ho s pomocí tyče dostal do naší sítě podruhé. Další Fíčkův sólový nájezd po přihrávce Klíra skončil mimo tyče a tutovku spálil Trnka, který z malého vápna naší branku vysoko přestřelil. Ve 27.minutě jsme byli blízko kontaktního gólu po akci I. Merty, ale jeho centr Stolfa hlavou usměrnil jen do tyče. I v další šanci byl Stolfa, ale zakončit nedokázal. Siganovu střelu vyrážel na roh Caudr. Ve 41.minutě rozehrávali hosté rohový kop, na bližší tyči hlavičkoval Klír a Šokoďko reflexivně mužstvo podržel. Poslední slovo první půle patřilo nám, ale z dvojice rohů jsme nic nevytěžili. Do druhé půle trenér Drahokoupil poslal čerstvého Nešpora místo Stolfy, ale na naší útočné síle to nic nezměnilo. Naopak ve 48.minutě se na levé straně Fíček lehce zbavil Klímy, ale střílel jen do břevna. Na druhé straně pohotově vypálil Janíček, míč ve vzduchu zaplaval, ale Caudr jej stačil vyrazit na roh. V 58.minutě zajel na půlce Šmíd do Sigana a jen díky pochopení hlavního arbitra unikl druhé žluté kartě. Takové štěstí už neměl v 68.minutě,kdy poslal k zemi I. Mertu a měli jsme výhodu dvacetiminutové přesilovky. Obrana Meteoru však dokázala, proč zatím v soutěži inkasovala nejméně branek a prakticky nás k ničemu nepustila. Snad jen náznak šance Nešpora, který se však ve vápně do koncovky uvolnit nedokázal a hlavička Hrechka byly trochu nebezpečné. Naopak v 75.minutě Fíček ideálně uvolnil Paskera, ten mířil sám na Šokoďka, ale navrch měl náš golman.

Karel Jeřábek (Meteor): Narazili jsme na snaživého a nepříjemného soupeře. Moc jsme mu ale nedovolili. Za patnáct minut jsme dali dva góly a další měl na noze Trnka. I v deseti jsme hru kontrolovali a o vítězství nebylo pochyb.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Porážka mě dneska hosně mrzí. Soupeř byl určitě hratelný. Začali jsme se zbytečným respektem a dostali po vlastních chybách rychlé dva góly. O přestávce jsme si řekli, že to ještě zkusíme, ale ve druhém poločase mně mužstvo zklamalo, takhle se o úspěch nebojuje. Nastanou změny v sestavě.