Zasloužená výhra nad Střešovicemi

Béčko doma přesvědčivě porazilo Střešovice o tři branky

Béčko doma přesvědčivě porazilo Střešovice  o tři branky

Pozdní sobotní odpoledne patřilo na zličínské trávě souboji domácí rezervy s borci ze Střešovic. Domácí řady se podařilo vyztužit několika hráči, kteří se objevují v sestavě A-mužstva a především v první půli byl jejich přínos více než patrný. Prakticky celých úvodních 45 minut se odehrálo na polovině Střešovic. Hosté se sice v úvodu dostali jednou do zakončení, ovšem mezi tři tyče nemířili a dále už to byl jejich golman, který se měl co ohánět. Velký nápor dával tušit, že bude jen otázkou několika minut, než padne úvodní gól. A taky že ano. Po 12 minutách hry a několika náznacích příležitostí pláchnul soupeřově obraně Mané Junior a poslal míč do branky Střešovic poprvé.

Po prvním gólu se obraz hry vůbec nezměnil – Zbožínek po pěkně akci uklízel z úhlu míč do branky, z níž jej vyrazil brankář do tyče a zpět do hřiště. Zda balón přešel celým objemem čáru, zůstává záhadou. Faktem nicméně je, že sudí dospěli k závěru, že nikoliv a hra plynula dále. Pavel Zbožínek si však přeci jen na své přišel, když mu May naservíroval balón před poloprázdnou bránu a domácí útočník jej levačkou uklidil pod břevno střešovické svatyně (stát při zakončení o metr dále od branky, tak balon rozbije okno nedalekého Tesca, ale na to se historie ptát nebude).

Nedlouho poté po rychlé akci posílal Adam míč do křídla za obranu na rozěhnutého Trnku, kterému ovšem v plném běhu balon uskočil a ze slibně se rozvíjející akce tak nebylo nic. Pak zkoušel štěstí zpoza vápna Kočí, střešovický golman však zasáhl efektně i efektivně a vyrazil míč přes břevno na roh. Neuspěl ani aktivní May, jehož úmysl zakončit samostatný nájezd lobem brankář přečetl a míč lehce lapil. První půle přinesla i relativně velké množství rohů, po jednom z nich se do vzduchu pověsil Lukáš Adam, hlavičku umístil mimo dosah brankáře i na čáře stojícího obránce a navýšil vedení na tři branky. Za tohoto stavu ukončil sudí první polovinu klání.

To druhý poločas přinesl docela odlišnou podívanou. Střešovice posílily svoji ofenzivu a od úvodního hvizdu se do svého soka zakously. Varování přišlo hned asi po třech minutách, kdy se zličínský brankář Zajíček marně natahoval po pěkné střele jednoho z hostů. Naštěstí pro domácí zazvonila jen na tyčku. Ještě před tím se velice ochotně složil v domácím vápně jeden ze střešovických hráčů, leč jeho počin měl znatelně blíže ke žluté kartě za nafilmovaný pád než ke kopu pokutovému. I nadále se ovšem hrálo především v okolí zličínské šestnáctky. Po další solidní střele, která šla těsně nad, se hosté v 60. minutě přeci jen dočkali. Centr z levé strany ve vápně jeden z jejich hráčů zpracoval a proti noze přiťukl druhému, který umístěnou střelou nedal Zajíčkovi nejmenší šanci.

Kdyby se v tento moment Střešovicím podařilo vstřelit ještě jeden gól, mohlo být na Zličíně horko. Ale nebylo. Nedlouho po svém nástupu na hrací plochu totiž dokázal domácí Cvetkovski v obtížné pozici vstřelit šajtlí čtvrtý gól. To běžela 75. minuta a bylo prakticky hotovo.

Po této brance se snahy střešovických výrazně otupily a zbytek zápasu se odehrál bez nějakého velkého bránění na jedné či druhé straně. Výsledkem těchto útočných manévrů byly dobré šance Zbožínka a Maye – oba dva však mířili nad branku. Zápas tak skončil výhrou zličínské rezervy v poměru 4:1.