Z Kopaniny vezeme zaslouženě tři body

Po nevydařeném utkání doma s mužstvem Hájů jsme jeli na Kopaninu s velkým odhodláním, konečně tento silný tým porazit. A povedlo se. V první půli jsme třikrát rozvlnili síť domácí branky a po přestávce už hru bezpečně kontrolovali.

Po nevydařeném utkání doma s mužstvem Hájů jsme jeli na Kopaninu s velkým odhodláním, konečně tento silný tým porazit. A povedlo se. V první půli jsme třikrát rozvlnili síť domácí branky a po přestávce už hru bezpečně kontrolovali.

Oba týmy začaly ofenzívně a od začátku se hrál zajímavý fotbal. Ve 3.minutě chyboval Krump, domácí toho naštěstí nevyužili. V 8.minutě jsme se o slovo přihlásili my. Linhart přiklepl míč Siganovi a jeho sražená střela skončila těsně mimo domácí branku. Série domácích rohů skončila hlavičkou Strnadela těsně nad naší branku. Ve 21.minutě přišel závar před naší brankou a Horák parádní střelou přes hlavu trefil břevno. Za dvě minuty už jsme udeřili. Sigan prostrčil míč na Linharta a ten s chladnou hlavou překonal Drahoráda. Domácí odpověděli akcí Buzka, který se dostal do šestnáctky, ale před brankou spoluhráče nenašel. Ve 28.minutě pálil těsně vedle z přímého kopu Merta. Ve 33.minutě zacentroval zprava Roubíček a Linhart pohotovým volejem branku těsně minul. Za dvě minuty už se skore zápasu opět měnilo. Míč si potáhl z levé strany Merta, deset metrů před vápnem vypálil, míč olízl záda Linharta a obloučkem zapadl za záda Drahoráda podruhé. Domácím patřil závěr poločasu. Truhlářův přízemní centr pokryl Šokoďko, ale ten byl po přímém kopu Gerstnera u míče později než Strnadel, naštěstí míč z jeho hlavy naší branku o centimetry minul. Stejný osud měl i přímý kop Truhláře. A tak přišla 43.minuta a s ní náš přímý takřka ze 30ti metrů. Do míče se levačkou opřel Sigan a Drahorád vyndaval míč ze sítě potřetí.
Druhý poločas začal očekávaným náporem domácích, ale v koncovce se jim nedařilo. Naopak my jsme do otevřené obrany několikrát zazlobili. Řezáč na hranici vápna pořádně míč netrefil a po dalším centru Sigana nevyužil nedorozuměni Drahoráda se Svobodou Merta. Míč skončil těsně mimo branku. V 55.minutě přišel další náš brejk, Sigan našel před brankou volného Linharta, ten však zaváhal a Drahorád u něj byl včas. Přišla další chyba domácí obrany a Drahorád zabránil vlastnímu gólu, když konečky prstů vytlačil míč nad břevno. Domácí se pokoušeli o štěstí střelbou z dálky, ale ani Horák, ani Buzek cíl nenašli. V 75.minutě střídající Klíma přiklepl hlavou míč Siganovi a Drahorád musel předvést parádní zákrok. Vzápětí se mezi tyče poprvé trefil Strnadel, ale Šokoďko byl pozorný. V dobrém postavení pálil nad branku Houška a po centru Žáčka opět Strnadel branku přestřelil. Čas domácích se zkracoval, z nervozity tak pramenily chyby. Tu Žáčkovu v šestnáctce Merta nevyužil a branku z několika kroků minul. Až v 87.minutě se domácí dočkali. Strnadel zahrál na housličky Chržovi, zatáhl míč před branku a tam pohotovou dorážkou poslal míč do sítě střídající Juckem. Víc už domácí nestihli a tak se body překvapivě, ale zaslouženě stěhují na Zličín.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Tak tohle je paráda. Mužstvu musím poděkovat. Takhle se bojuje o vítězství a o body. Vyzdvihnout musím Tomáše Krumpa, na stoperu to odehrál výborně. Ostatní se přidali a věřím, že nás to nakopne a konečně se projeví poctivá práce v přípravě. Teď to musíme potvrdit doma s Aritmou.
Pavel Mejdr (FC Přední Kopanina): Z těch šancí, co jsme měli v první půli, jsme měli dát gól a všechno vypadalo jinak. Bohužel soupeř z první vydařené akce dal gól a pak ze třech dalších střel na branku dvě skončily gólem. Ve druhé půli jsme si opět šance vypracovali, ale gól přišel až v závěru a to už se s tím nedalo nic dělat.