Všichni na finále!

Vážení sportovní přátelé, členové našeho klubu, naši příznivci, naši hráči mládežnických mužstev a jejich rodiče, naši trenéři. Oslovujeme Vás s pozvánkou na finálový zápas Pražského poháru – TESKAHOR CUP. V úterý 28. května od 18:00 na stadionu SK Prosek (ulice Lovosická 559/32, 19000 Praha 18 – Letňany) vyzveme ve finále tým FC Přední Kopanina.

Vážení sportovní přátelé, členové našeho klubu, naši příznivci, naši hráči mládežnických mužstev a jejich rodiče, naši trenéři. Oslovujeme Vás s pozvánkou na finálový zápas Pražského poháru – TESKAHOR CUP.

V úterý 28. května od 18:00 na stadionu SK Prosek (ulice Lovosická 559/32, 19000 Praha 18 – Letňany) vyzveme ve finále tým FC Přední Kopanina.

Po dvaceti letech se našemu klubu podařilo opět postoupit do finále. Před 20-ti roky jsme v poháru zvítězili, rozhodující branku vstřelil tehdy 17-ti letý dorostenec Vašek Pechr. Jistě bychom rádi na tento úspěch navázali. A třeba by mohl se opět prosadit některý z našich dorostenců a odchovanců, na kterých náš klub staví, někteří se již nyní prosazují v našem družstvu dospělých.

Když byla personální nouze nejvyšší, tak právě naši talentovaní odchovanci pomohli áčku v postupu v Poháru. V osmifinále jsme řešili patálii v brance. Naši brankaři A týmu a B týmu byli mimo (Petr Mareš naražená žebra, Vojta Hlous zlomené zápěstí, Marek Danko poraněné koleno, Filip Machač nemocný, Michael Vondrák v práci, starší dorostenec Vítek Choutka zlomený prst) a tak se těžkého úkolu postavit se v brance soupeřům hrajícím nejvyšší pražskou soutěž zhostil tehdy 15-ti letý mladší dorostenec Kristián Krouza. Přestože 2x inkasoval, tak několika výbornými zákroky pomohl týmu k postupu a na finále bude jedním z fanoušků na stadionu. V semifinále skvěle zahrál starší dorostenec Matěj Ježek.

I takovéto příběhy píše naše cesta pohárem.

A nedílnou součástí tohoto příběhu jsou naši fanoušci a příznivci. Během posledního roku se okolo kluků z mladších žáků, starších žáků a mladšího dorostu utvořila parta, která aktivně fandí našemu áčku – tzv. ULTRAS. Atmosféra při semifinále byla úžasná. Děkovačka s diváky, skandování. I soupeři si všímají, že atmosféra na fotbale na Zličíně je báječná, že fotbal na Zličíně má přesah. Mnozí trenéři těchto kluků jsou hráči áčka a dotváří se tak kruh. A i ti nejmenší zličínští fotbalisté ze školičky mohou také na hřišti vidět své trenéry (i když v barvách Přední Kopaniny). Před dvaceti lety fandilo přes 100 zličínských dětí našemu dospělému týmu. Prakticky všichni z mládeže. Po dvaceti letech máme dětí dvojnásobek, tak věříme, že si také najdou cestu i s rodiči na tento zápas a přispějeme k pěknému sportovnímu zážitku a i možná diváckému rekordu.

Připravili jsme i hromadný odjezd diváků ze Zličína na finále MHD. Každý dětský fanoušek dostane vlaječky ve zličínských barvách, tleskačku nebo řehtačku, modrobílé balonky, pokud bude chtít, tak mu pomalujeme obličej ve zličínských barvách.  Naši ULTRAS si chystají choreo a transparenty. To jestli se aktivně zapojíte do fandění, nebo si jen užijete sportovní zážitek, je na Vás.

DRESSCODE - MODRÁ, BÍLÁ

U SPRÁVCŮ SI MŮŽETE ZAKOUPIT FANOUŠKOVSKÉ PŘEDMĚTY FC ZLIČÍN

 

Budeme se těšit

 

HARMONOGRAM – ÚTERÝ 28. KVĚTNA 2024

15:00 – hřiště Zličín – budou připraveny barvy na obličej

15:30 – 45 – hráči A týmu odjíždí s pořadateli na finálové utkání

16:00 – odchod od hřiště na metro Zličín (Zličín – Florenc – Střížkov) (lístek či Lítačku s sebou)

17:15 příchod na stadion

18:00 začátek utkání

20:00 konec zápasu (případné oslavy) a poté odjezd na Zličín MHD zpět

 

 

Naše cesta pohárem

2. kolo - Sokol Stodůlky – FC Zličín 2:4 Góly: Plánička 2, Hák 2

3. kolo - FC Zličín – Dolní Chabry 3:2 Góly: Bagou, Tuháček, Kohout

Čtvrtfinále - FC Zličín – Mezinárodní svaz mládeže 2:0 Góly: Petrák, Merta

Semifinále - FC Zličín – Čechie Uhříněves 3:2 Góly: Bagou 2, Kohout

 

Cesta pohárem Přední Kopaniny

2. kolo – FK Řeporyje – FC Přední Kopanina 0:8

3. kolo – FC Tempo Praha – FC Přední Kopanina 0:3

Čtvrtfinále – FC Přední Kopanina – Sokol Kolovraty 3:0

Semifinále – FC Přední Kopanina – Dukla Jižní Město 2:0