Vítězství s Libuši se nerodilo lehce

Souboj dvou týmů z čela tabulky nabídl solidní přeborový fotbal se šťastnějším koncem pro nás Zličín. Hosté z Libuše však svou kůži neprodali lacino. Dostali se do vedení a po přestávce nás na dlouhé chvíle sevřeli na naší polovině.

Souboj dvou týmů z čela tabulky nabídl solidní přeborový fotbal se šťastnějším koncem pro nás Zličín. Hosté z Libuše však svou kůži neprodali lacino. Dostali se do vedení a po přestávce nás na dlouhé chvíle sevřeli na naší polovině.

První šance sice patřila nám, ale Čížek hlavou branku, po přímém kopu Háši, netrefil. Naopak hosté hned svou první šanci využili. Háša zbytečně prohrál u postranní lajny souboj z Pilíkem a situaci řešil faulem. Po přímém kopu se ve vápně dostal k míči Kursa a propálil míč do sítě. Zach byl bez šance.
Radost hostů však netrvala dlouho. V 19.minutě poslal Háša z přímého kopu míč před branku Libuše. Marko si na na něj vyběhl, ale ten mu proklouzl mezi rukama a Merta už jen trefil opuštěnou branku. Ve 23.minutě si Novák pohrál u postranní čáry s Augustinem, dostal se až do vápna, ale jeho přihrávku před branku ani Merta ani Čížek doklepnout do sítě nedokázali. Mezi tyče se nevešla na jedné straně hlavička hostujícího Brabce a na straně druhé hlavou cíl nenašel Čížek a po něm Zahálka.
Ve 34.minutě za hranicí vápna pohotově vypálil Valoušek a Marko tentokrát vynikajícím zákrokem svůj tým podržel. Za dvě minuty jsme vhazovali aut a Augustin asi metr ve vápně podkopl Nováka. Asistent Tikal byl pozorný a signalizoval faul. Nařízenou penaltu sám postižený Novák bezpečně proměnil. Ve 40.minutě dvojice Šatný Valoušek nechala prostor Dlouhému, ale ten centrovaný míč mezi tyče naštěstí neusměrnil. Poslední slovo do přestávky jsme měli my. Po přímém kopu Merty odražený míč napálil z voleje Novák a Marko si vypětím všech sil dostal míč do bezpečí.
Po přestávce hnal hosty do útoku silný vítr a naše obrana se dostala pod velký tlak. Sérii standardních situací hosté však nevyužili, a co prošlo na branku, stačil golman Zach likvidovat.
Až v 72. minutě jsme se opět dostali ke slovu my, když se Merta probíjel středem hřiště a byl zastaven jen faulem. Z přímého kopu však Novák mířil vysoko nad branku. Za tři minuty však náš kanonýr prošel obranou Libuše a jeho technický pokus zastavilo břevno. Za čtyři minuty Lukeš opět uvolnil Nováka, ale ten pálil těsně mimo branku. V 85.minutě Novák vlétl důrazně do souboje s golamanem Markem. Pískal se faul, ale Marko vzal spravedlnost do svých rukou a za vražení do soupeře byl vyloučen. Hosté už měli vystřídáno a do branky se tak postavil Dvořák. Ten sice moc práce neměl, ale v 88.minutě se jen ohlédl po obloučku Nováka, který však skončil na břevně. Těsné vítězství už jsme si pohlídali.

Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Myslím, že to bylo velmi dobré přeborové utkání. Do zápasu jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení. Pak jsme po chybě domácím dovolili vyrovnat a z penalty inkasovali podruhé. Sahali jsme po bodu, ale nepovedlo se. Spokojen jsem s výkonem. Oproti minulému týdnu to bylo úplně o něčem jiném.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Jeden z nejtěžších zápasů celé sezony. Nepříjemný soupeř, agresivní, rychlý, dobrý s míčem. 30 minut ve druhém poločase jsme se dostali i vlivem silného protivětru pod silný tlak, který jsme přežili jen silou vůle. První poločas slušný fotbal, v posledních 15 minutách jsme dvakrát nastřelili Novákem břevno a podle počtu vyložených šancí jsme vyhráli zaslouženě. Musíme tvrdě pracovat, abychom právě nyní dokázali dělat body s Vltavínem a s první Čafkou. Už příští víkend nás čeká těžká zkouška na Hájích. Začínají se ozývat hlasy „divizního” charakteru. Se vší pokorou a skromností je to při maximálním možném nasazení v posledních 12 kolech možné.