Vítězství = POSTUP !

Dnes naši mladší dorostenci mohli definitivně rozhodnout o svém postupu do PŘEBORU a to již dvě kola před koncem. Hostili jsme druhý tým tabulky SK Aritmu B, který na nás ztrácel 4 body.

Po rozcvičení jsme šli zpět do kabiny a před výkopem jsme si ještě potřebovali nějaké věci povědět. Na k lukách bylo vidět  že moc dobře ví o co se hraje a jakou důležitost k postupu toto utkání má. Já jsem kluky burcoval že jim samozřejmě věřím a že by bylo příjemné vše rozhodnout již tento domácí zápas. Po velkém pokřiku a burcování jsme šli na plac.

Zápas začal a řekl bych že i pro nás výborně. Hned od prvních minut jsme měli více balón pod kontrolou. Naše vyšší procentuální držení míče však končilo na vápně soupeře. Nedokázali jsme si dát tu poslední finální přihrávku mezi obránce a jít do zakončení. Nedařilo se našim útočníkům najít si prostor a nebo se prosadit individuálně. Hlavně jsme spoléhali na střelce Baláže ale bohužel zápas mu vůbec nevyšel . K soupeři musím podotknout že obranou čtyřka hrála na vápně opravdu dobře a proto jsme se do pořádné vyložené šance nedostali. V útoku ale soupeř také nic nevymyslel a tak jsme šli v poločase do kabiny bez branek. Chtěl jsem po klukách aby si počkali a ne za každou cenu to tam hrnout do zdi postavené z obránců soupeře. Také jsem chtěl aby si útočníci více hledali prostor a nabízeli se. V první půli bych řekl že jsme měli více ze hry a byli jsme lepší mužstvo. Věřil jsem tedy že v druhé půli to zlomíme.

Ovšem jsme hráli jen pouze deset minut a poté začal hrát soupeř. Úplně jsme odpadli fyzicky a soupeř se přes nás dostával do šancí. Bohužel jsme přesně viděli jak trénink chybí. Když už jsme měli balon tak místo toho abychom si pomohli a společnými přihrávkami chvilku podrželi hru na svých kopačkách , tak jsme chtěli procházet sobecky pouze jako jednotlivci a končilo to samozřejmě odebráním balonu , střelou do hráče atd. V této pasáži musím pochválit Michala Kubinu který mužstvo opravdu podržel a stále živil naději. Po špatném výkonu jsem vystřídal Baláže a nastupující Biersak překvapil. Měl chuť hrát a bojoval. Přišla ale naše pětiminutovka. V 75 minutě krásnou přihrávkou našel Muller do ulice Derdu který zatáhl k lajně a zpětnou přihrávkou našel na penaltě Jíru který rozjásal diváky. Tento stav už jsme chtěli udržet a tak jsme trochu cukli do ulity k bránění. Odolávali jsme soupeři a naopak jsme opět udeřili. Poslední hráč soupeře byl dobře stíhán našim Biersakem a tak se rozhodl pro malou domů která se mu ovšem hrubě nepovedla a toho využil právě atakující Biersak. Dohonil si ještě před brankářem balon a poslal ho podél k pravé tyči. Stav 2:0 a dvě minuty do konce už nám dávali opravdu velké naděje. 80 min. GRATULUJEM KLUCI JSTE TAM. Tak tedy veliká gratulace všem klukům za odřenou sezonu a to hlavně v jarní části kdy mnozí bojovali na dvou frontách . Vše se zvládlo a teď si mohou kluci za svou dřinu vše oslavit  a užít si vůňi POSTUPU.