Vítězství béčka v Dolních Měcholupech

Dolní Měcholupy - FC Zličín „B” 1:3 (1:1). V sobotu od 18:00 hodin jsme se v přípravném zápase utkali na hřišti Dolních Měcholup s domácím mužstvem, které bylo zkombinováno z hráčů A a B mužstva. Do utkání jsme nastoupili s cílem vyzkoušet všechny kmenové hráče béčka, tentokrát bez posil z áčka.

Dolní Měcholupy -  FC Zličín „B” 1:3 (1:1). V sobotu od 18:00 hodin jsme se v přípravném zápase utkali na hřišti Dolních Měcholup s domácím mužstvem, které bylo zkombinováno z hráčů A a B mužstva. Do utkání jsme nastoupili s cílem vyzkoušet všechny kmenové hráče béčka, tentokrát bez posil z áčka.

Od začátku jsme hráli s domácími vyrovnanou partii, i když je potřeba dodat, že hlavní arbitr posuzoval naše zákroky, v souboji o míč, poměrně dost přísněji, než tomu bylo u domácích. Z této situace se vyvinula i první šance domácích, kdy v 8´ Šlehofer čistě odebral míč soupeři v našem velkém vápně, ale rozhodčí viděl faul našeho levého záložníka a následovalo nařízení pokutového kopu. Ten však domácí hráč poslal nad naši bránu. V 16´ jsme po přímém volné kopu Vokurky z 30 metrů ohrozili domácího brankáře, který stěží jeho střelu vyrazil na roh. V 19´, po chybě Vokurky na levé straně obrany, dostali domácí míč do našeho vápna, kde našli naši obranu v nedbalkách a pro hráče domácích nebylo problémem prostřelit Rosendorfa – 1:0. Ve 25´se opět ukázala přísnost hlavního rozhodčího, který za souboj ve středu hřiště, udělil Pechrovi žlutou kartu. V 25´ minutě zahrozil střelou na domácího gólmana Trnka. Ve 40´pronikl do vápna soupeře Pechr a byl faulován. Exekuce se ujal Zbožínek a s přehledem dal vlevo dolů – 1:1. Naštěstí se neopakoval konec prvního poločasu z minulého turnaje s Jenčí a poločas jsme již dohráli bez změny výsledku.
Do druhého poločasu jsme opět nastoupili se změnami v sestavě. Velké problémy dělal domácím Grégr, který nastoupil v útoku společně s Greshnaykovem. V 54´ Grégr svoji důraznou hrou vybojoval na půlce domácích míč a jeho sólo však zastavil gólman domácích. Odražený balón stačil přihrát Vaňousovi a ten bezpečně skóroval 1:2. Poté zahrozili několikrát i domácí, ale jejich střely končily mimo bránu, nebo šli na našeho gólmana, který je bezpečně zlikvidoval. V 63´ vybojoval, po špatné rozehrávce domácích, na půli míč Vaňous, ale jeho lob z dobrých 40 metrů, kdy se gólman domácích nestačil vrátit do brány, skončil těsně vedle branky. Od 65´ minuty jsme však veškerou aktivitu přenechali soupeři a na našich hráčích bylo vidět deficit ve fyzické vybavenosti. Do hry jsme se vrátili v 83´, kdy Peterek ve středu hřiště založil akci, přihrál doprava Vaňousovi, který centroval před branku domácích. Grégr vystřelil, ale gólman domácích ránu vyrazil ke Greshnyakovovi, jehož střelu do prázdné brány odvrátil obránce domácích na roh. Ten rozehrával Vaňous a po souboji na úrovni penalty se odražený míč dostal na velké vápno k Trnkovi. Ten volil technickou střelu „béčkem” a gólman domácích ji vyrazil na roh. Vaňous opět poslal míč do vápna, kam si naběhl Peterek a jeho hlavička skončila v síti – 1:3. Naší dobrou hru mohl ještě v 90´ potvrdit Vaňous, ale jeho dalekonosná střela skončila, bohužel, na břevně domácí brány.

Sestava: Rosendorf – Kučera (45´ Kamarýt), Vacula, Merta, Vokurka (45´ Hořejší) – Vaňous, Trnka, Geyer (55´ Peterek), Šlehofer – Pechr (45´ Grégr), Zbožínek (45´ Greshnyakov).