V Uhříněvsi jsme si otevřeli střelnici

Tak to byl koncert! Za první poločas jsme domácím nasázeli čtyři kousky a bylo hotovo. Po přestávce jsme přidali pátý gól a další šance jsme ještě nevyužili. Vysoké vítězství nás vyneslo na druhou příčku tabulky.

Úvod zápasu debaklu domácích nenapovídal. V 7.minutě zahrávali přímý kop a k odraženému míči se sám před brankou dostal Jančařík, ale Zach mu skvěle šanci zmařil. A pak domácí dostali dva tvrdé údery.
Ve 14.minutě centr Šatného z pravé strany hlavou prodloužil Merta a Roubíčkův pohotový volej usměrnil do sítě Čížek. Za minutu jsme předvedli další pěknou akci. Čížek uvolnil na levé straně Nováka, ten pláchnul Kosinovi a přetaženým centrem našel nabíhajícího Valouška. Jeho tvrdou ránu na cestě do sítě zastavila ruka Kasala a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Novák. Střelecké hody pokračovaly. V 17.minutě střílel Merta z přímého kopu a Kudrnáč se hodně zapotil, míč však ze šibenice vytáhl. Za deset minut už takové štěstí neměl. Přišla parádní kombinace dvojice Merta – Novák, ten vrátil Mertovi míč před branku a Merta ho podrážkou směrnil za Kudrnáčova záda potřetí.
Ve 32.minutě mohli domácí vykřesat jiskřičku naděje, ale Čejka po centru Zlatníka hlavičkoval těsně nad branku. A tak jsme zatloukli další hřebík do domácí rakve. Z hloubi obrany poslal dlouhý míč Mlejnek, kolem Pláška se prohnal Novák a sám proti Kudrnáčovi s přehledem zakončil na 0:4.
Ve druhé půli už jsme ubrali plyn a hru kontrolovali. A udeřili jsme popáté. V 63.minutě zahrál Háša rohový kop přímo na hlavu Zahálky a ten poslal míč do sítě.
V 71.minutě si pak naše obrana vybrala slabší chvilku a Kosina zblízka zaznamenal čestný úspěch domácích. Zápas už se dohrál v poklidu. Poslední slovo jsme mohli mít opět my po další šikovné kombinaci Nováka s Mertou, který však sám proti Kudrnáčovi mířil jen do domácího golmana.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Měli jsme ze soupeře obavy, v minulém kole vyhrál na Vršovicích 0:3. Cíl se však neměnil – vyhrát a zachovat si dobrou pozici pro další zápasy. Zápas ale vyšel a po 40 minutách jsme vedli 0:4 a bylo rozhodnuto. Někteří hráči zaslouží pochvalu, někde budeme ještě muset hodně přidat. Mrzí mě inkasovaná branka, na druhou stranu měl Merta ještě stoprocentní šanci po nádherné kombinaci. Vítězství zasloužené, oba naše hroty vstřelily 24 branek, to je slušné, my se však musíme soustředit na těžké utkání s Libuší, které hodně napoví, jaké mohou být naše ambice.
Petr Königsmark (Uhříněves): Jednoznačná záležitost pro hosty. Hráli důrazně, agresivně, rychle kombinovali. V první půli nás jasně přehrávali a dali nám čtyři góly. Nebylo co řešit.