V Královicích jsme překvapení nepřipustili

V sobotu odpoledne jsme na hřišti posledního týmu tabulky žádné překvapení nepřipustili. Po dlouhé zdravotní pauze nastoupil od začátku Ivan Merta a dvěma góly zápas rozhodl.

V sobotu odpoledne jsme na hřišti posledního týmu tabulky žádné překvapení nepřipustili. Po dlouhé zdravotní pauze nastoupil od začátku Ivan Merta a dvěma góly zápas rozhodl.

Zápas začali domácí aktivně. První střelu na branku jsme však vyslali my, ale Sigan z přímého kopu mířil nad branku. V 8.minutě poslal míč před naší branku P. Veselý, pochopení u spoluhráčů naštěstí pro nás nenašel. Za deset minut se domácí obranou proháčkoval Skála a byl zastaven faulem těsně před vápnem. Sigan z přímého kopu pálil jen do zdi. Na další přímý kop Sigana před brankou nedosáhl Merta. Ve 25.minutě měli domácí velkou šanci. Po levé straně nám pláchnul Čechák, zpětnou přihrávkou našel P. Veselého, ale jeho střelu stačil zblokovat Žák. Vzápětí P. Veselý využil zaváhání Krumpa, ale do koncovky se nedostal. Po další akci P. Veselého jeho střelu vyrazil Šokoďko a dorážka Michala směřovala mimo tyče. V závěru poločasu jsme udeřili. Po rozehraném přímém kopu poslal míč před branku Stolfa a Merta z voleje málem roztrhl síť. DRbout byl bezmocný.
Dvě minuty po přestávce připravil Mertovi šanci přesným centrem Žák, ale náš nejlepší střelec branku přestřelil. Po přímém kopu Sigana střílel Chrž a jeho střelu zblokoval na roh Mervart. Po střele Klímy se hodně musel natahovat Drbout a opět z toho byl jen roh. V 68.minutě jsme zápas definitivně zlomili. Dělovku Sigana Drbout jen vyrazil, na dorážku Merty už neměl nárok. Zápas jjsme si v závěr pohlídali a tak Královice dál marně čekají na první jarní bod. Na obou stranách bylo ještě několik náznaků šancí.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): V první půli domácí kousali. Když jsme dali gól, už jsme měli hru pod kontrolou a po druhé brance už elán domácích definitivně opadl. Vítězství je zasloužené, ale s výkonem spokojen být nemohu.
Tomáš Michal (Královice): V první půli jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale bohužel jsme gól nedali. Naopak jsme opět inkasovali v závěru poločasu. To se nám stalo už poněkolikáté. Byl to zlomový okamžik zápasu.