Úvodem jara jsme porazili první tým tabulky

Vršovice přijížděli jako velký favorit, přesto v zápase mnoho neukázali a odjížděli s prázdnou. Zličín předvedl bojovný výkon, ubránil standartní situace situace soupeře, nevzdal se ani po vyloučení novice Kardy.

Vršovice přijížděli jako velký favorit, přesto v zápase mnoho neukázali a odjížděli s prázdnou. Zličín předvedl bojovný výkon, ubránil standartní situace situace soupeře, nevzdal se ani po vyloučení novice Kardy.

V 8. minutě nacentroval do vápna Merta, Šatný jeho centr pořádně netrefil a pokus Maye Sůvu nezaskočil. V 10. minutě hosté odvrátili rohový kop Kardy, míč se k němu dostal znovu a prostrčil na Mertu, ten však z otočky pálil nad. V 16. minutě kopal rohový kop Gröbl, na ten si naskočil May a hlavou trefil břevno. V 19. minutě nacentroval do vápna Šatný, ale ani May ani Merta nabídku nevyužili. V 21. minutě hosté poprvé „zahrozili“, střela Uhlíře zpoza vápna šla vysoko nad. V 42. minutě hosté odvrátili velký závar ve vápně po centru Maye, nejprve Kardu vychytal Sůva a dorážku Žáka vykopl z branky Chroust. Z následného rohu se ale urodilo. Na Gröblův přetažený míč si naběhl Šourek a hlavičkou o zem překonal Sůvu.

V 64. minutě se na Zličíně vylučovalo, Šimr a Chroust nevybíravě zajeli do Zeleného, rozhodčí na situaci nereagoval a do role mstitele se pasoval Karda, který ostrým skluzem sestřelil při snaze dohrát kapitána hostů Šimra i s míčem. Rozhodčí Hrubeš, který „měl utkání pevně v rukách“ vytáhl pro Kardu červenou kartu. Od té chvíle začali Vršovice držet míč. V 67. minutě pálil Zelený nad. V 82. minutě při rohu hostů hlavičkoval Šimr, ale Šourek vyhlavičkoval míč na roh. V 90. minutě hosté v zoufalém náporu nedokázali dotlačit míč do branky a Zličín se mohl radovat z prvního jarního vítězství.

Aleš Rosendorf

Pražská teplárenská přebor , 16. kolo, sobota 09.3.2013, 10:30

FC Zličín 1:0 SK Union Vršovice

Branky 41. Šourek
Žluté karty 3. Šatný, 35. Zelený - 36. Zukal, 38. Kučera, 71. Chroust
Červené karty 64. Karda
FC Zličín Schopf - Šatný, Šourek, Žák, Němec - Karda - Gröbl, Jílek, Merta (32. Zelený, 79. Goldmann), Valoušek (90. Adam) - May. Trenér: Michal Šilhavý.
SK Union Vršovice Sůva - Kejha, Protivínský, Šimr, Špaček - Chroust - Kříž (80. Janout), Kučera, Uhlíř, Zukal (67. Baum) - Vošta (75. Minha). Trenér: Karel Jeřábek
Rozhodčí Hrubeš - Vlček, Špivák
Diváci 115
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
SK Uhelné sklady Praha ČAFC Praha 1:1
FK Bohemians Praha B FC Háje Jižní Město 1:1
FK Meteor Praha VIII B FSC Libuš 1:4
SK Třeboradice FC Čechie Uhříněves 3:0
TJ Sokol Bílá Hora Sokol Královice 1:1
FK Viktoria Žižkov B FC Tempo Praha 5:2
FK Motorlet Praha B SK Zbraslav 3:3