U19 - Poslední domácí zápas s výhrou!

V neděli 12.6.2022 jsme v rámci 25. Kola Pražského přeboru staršího dorostu hostili mužstvo SK Hostivař.

Poslední domácí zápas U19 jsme chtěli zakončit výhrou. Nikdy není nic zadarmo a tým z Hostivaře, který proti nám nastupoval, se nachází na 4. místě tabulky. Očekávali jsme tedy silného soupeře, když si vybavujeme zápas u nich, kde jsme skoro nic neměli a to Hostivař hrála ke všemu část zápasu v deseti. Uplynulo ale od té doby spoustu dní, práce a kluci byli dobře připraveni, aby odvetu zvládli. Věřili jsme jim!

První poločas začínáme dobře a hned přebíráme větší dominanci na míči. Kluci opravdu drželi taktické pokyny, co po nich chceme, aby hráli na hřišti a neslo to ovoce. Byli jsme upřímně překvapeni z naší hry, kterou jsme předváděli. Nevím, zda Hostivař byla taková, jakou jsme viděli nebo zda kluci udělali další kus práce a pokrok. V průběhu hry hrajeme kombinačně, ale tolik šancí nepřichází až na jednu, kterou spálil Jiras! Poločas skončil zatím 0-0. Nervozita v kabině nebyla znát a věděli jsme, že branka by mohla přijít, pokud předvedeme stejný poločas.

Při nástupu do druhé půle jdeme hned na ně a chceme to zlomit. V 57min přichází konečně zasloužená branka, které se ujímá po zranění Syky! Skvělá práce. Makali jsme dál a chtěli jsme dát další branky. V 73min přichází krásná nacvičená akce z tréninku, kdy v náběhu Sojkič dostává míč a 1/1 ze strany obchází hráče a pod sebe dává míč na Artura a ten uklízí parádně do branky 2-0!  V 88min přichází další zasloužená odměna pro našeho hráče Hodyho, který měl těžké chvíle se prosazovat do základu a nyní skóroval. Hody tvrdě makal na tréninku a pro nás je důležité, že je to charakterní hráč a pracuje na sobě. Zápas skončil 3-0 a bereme další 3 body.

Všem děkujeme za podporu! Budeme se těšit, když zajedete ven na poslední kolo, které odehrajeme v neděli 19.6. od 14:30 proti Tempu Praha.

FC Zličín : SK Hostivař 3:0 (0:0)

Branky FC: 57. Sykora 73. Loskov 88. Hodač

Sestava FC : Vondrák  – Temertzidis (46.Sojka), Pešek, Šilhán, Forejtek,  Koutecký (65. Růžička), Tuháček, Jiras, Loskov, Dresher (74. Ehrenberger),  Sýkora ( 65. Hodač)

Trenéři : Odvárka a Friček