Tříbodová tečka za vydařeným podzimem

Vzhledem ke změně pořadatelství zápasu jsme se radovali z tříbodového zisku na své umělé trávě jako hostujcí celek. V první půli jsme se ale hodně trápili. Po přestávce už to byla prakticky hra na jednu branku a výsledek je pro Vršovice ještě milosrdný.

První poločas toho moc nenabídl. Nedokázali jsme si kloudně přihrát, chyběl pohyb a když Vršovice se moc do útoku nehnaly, fotbal to moc na koukání nebyl. Přesto měli první náznak šance Vršovice, když v 7.minutě po dlouhém autu střílel přes hlavu Marhoul a míč skončil mimo naší branku. Vysoko nad pálil i v další nadějné situaci Renský. My jsme se do nadějné koncovky takřka půl hodiny nedostali. Až ve 28.minutě mohl potrestat zaváhání obrany Vršovic Čížek, ale nabídnutou šanci využít nedokázal. Ve 35.minutě přišla standardka před naší brankou, ale přímý kop dva metry za šestnáctkou Vršovicím nic nepřinesl. Stejně dopadla nadějná situace před brankou Vršovic, když do zdi pálil z přímého kopu Merta. Závěr poločasu už patřil nám. Ve 39.minutě se na pravé straně uvolnil Merta, našel před brankou nabíhajícího Nováka, který zblízka napálil míč do sítě. Ještě v poslední minutě první půle měl velkou šanci Žák, ale trefil jen brankáře Sůvu.
Dvě minuty po přestávce bylo prakticky hotovo. Žák šikovnou přihrávkou uvolnil Mertu a ten nadvakrát zvýšil na 0:2. Naše hra se uklidnila a a obrana Vršovic se dostala pod permanentní tlak. Zvýšeným pohybem a rychlou kombinací jse soupeře začali v poli jasně přehrávat. V 65.minutě si na dlouhý pas Mlejnka naběhl Merta, zbavil se svého strážce, ale střílel jen do břevna. Za tři minuty další Mertův pokus vyrážel Sůva. V 71.minutě přišla další rychlá kombinace, kterou na 0:3 zakončil přesnou střelou k tyči Novák. Další šance už jsme bohužel nevyužili. Tu největší měl Víger, který sám před brankou pálil mimo tyče. Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Jsme rádi za tři body, poslední krok je vždy nejtěžší. Vršovice v prvním poločase ukázaly, že si chtějí odvézt bod, ve druhém poločase jsme hráli více po zemi a přineslo nám to převahu i branky. 27 bodů po podzimu není špatné číslo, vedení však projevilo velkou nespokojenost, pravda je, že jsme mohli mít o 4 body více, přesto si myslím, že jsme udělali dobrý kus práce a po odchodu pěti hráčů základu jsme za pochodu zabudovali nové mladé hráče a náš herní projev nebyl špatný. V jarní části se popereme o špičku tabulky. Přemysl Renský (Vršovice): Těžko se to hodnotí. Po druhé brance jsme odpadli a můžeme být rádi, že to skončilo jen 0:3. V první půli se mi domácí zdáli trochu nervozní a proto byla vyrovnaná. Druhá půle byla z naší strany trapná.