Tři minuty nás dělili od tří bodu ...

V 11. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 22.10.2016 hostili mužstvo SK Zbraslav.

V tomto utkání jsme chtěli potvrdit vzestupnou formu a to potvrdit i bodově. Nakonec se nám to povedlo jen na půl.

Do zápasu jsme vstoupili hodně odhodlaní a s velkou vervou. To se ukázalo hned ve 3´minutě zápasu, kdy jsme zahrávali rohový kop a z následné skrumáže mířil Karabin vedle. Hned v 6´minutě se opřel do střely za vápnem Merta, ale jeho dělovku stačil gólman vyrazit na roh. Soupeř se dostal k ohrožení branky až ve 20´minutě, kdy úplně nesedl odkop Zahálky, ale soupeř tohle zaváhání řešil jen střelou nad. My jsme ale drželi většinu doby míč na svých kopačkách, bohužel jsme se nedokázali prosadit až do gólového zakončení. Soupeř se osměloval a ve 26´minutě,kdy šel centr z levé strany, který Blahovec podběhl a zakončující hráč z malého vápna trefil naštěstí pouze Minaříka. Poté jsme opět hráli my a přebrali opět iniciativu. Naše šance jsme ale bohužel nedokázali přetavit v gól. Tohle se nám povedlo až ve 37´minutě, míč si vedl k vápnu Merta a byl soupeřem faulován. K trestnému kopu se postavil Zahálka a krásně trefený trestný kop skončil v síti 1:0. O 2´minuty nato jsme ještě slavili a museli jsme řešit přechod soupeře faulem na rohu velkého vápna. Soupeř zatočil trestný kop přímo do brány a trefil břevno naší branky. To bylo vše, co se odehrálo první poločas.

Po přestávce jsme chtěli hrát stále aktivně a počkat si na otevřenou obranu soupeře. Skóre jsme mohli navýšit hned v 54´minutě, kdy zahrával Zahálka trestný kop, brankář vyrazil a střela z dorážky Žáka skončila na obránci a následně v rukavicích gólmana. Do dvoubrankového vedení jsme šli v 60´minutě, kdy rychlou akcí po levé straně jsme se dostali za obranu soupeře. Přišel centr od Šindeláře do vápna, kde si míč našel Karabin a po chvilce váhání bodlem měnil skóre v náš prospěch 2:0. Bohužel jsme se ale dlouho neradovali. Běžela 63´minuta a za vápnem se opřel soupeř do balónu. Jeho dělovku pouze Blahovec vyrazil a dobíhající hráč neměl s dorážkou problém 2:1. Soupeř byl najednou polit živou vodou a začal nás přehrávat. Byli jsme od té chvíle ve všem pozadu a vytvářeli jsme strašně moc faulů a tím jsme umožnili dostat se soupeři více do šancí. My jsme se dostávali před branku soupeře jen málo, ale přece jen jedna taková šance byla, a to když utekl Merta po pravé straně, ale střelu z úhlu brankář vyrazil. Když už jsme mysleli, že výsledek udržíme, přišlo vyrovnání. Běžela 87.´minuta a míč do vápna si chtěl zpracovat Vágner na prsa, ale bohužel o míč přišel a následovala střela vyražená a dorážka na stav 2:2. Byla to škoda ,protože jsme více zápasu byli lepší a jen svými chybami jsme dovolili soupeři vyrovnat. Musíme jít stále dál a sbírat body v dalších zápasech. Hra je již lepší a pojetí kluků a chuť je také cítit. Klukům stále věřím a všem ještě v jarní části ukážeme, že Zličín patří do horních příček tabulky. Klukům děkuji a musíme takto pokračovat.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 11. kolo, sobota 22.10.2016, 10:30

FC Zličín 2:2 SK Zbraslav