Trenér Drahokoupil hodnotí přípravu na sezonu

Sešli jsme se 13. července 2009 - tedy ani ne měsíc po skončení minulé sezony. První den se na hřišti ve Zličíně hlásilo pouze 15 hráčů, postupem času se však kádr rozrostl až na 28 lidí.

Sešli jsme se 13. července 2009 - tedy ani ne měsíc po skončení minulé sezony. První den se na hřišti ve Zličíně hlásilo pouze 15 hráčů, postupem času se však kádr rozrostl až na 28 lidí.

Rozloučili jsme se hned se 6 hráči: Sigan zakončil svou kariéru ve Zličíně a odešel na hostování do Hlinska. Radek Chrž vrátil věci už na konci sezony a už si jde zahrát jen za starou gardu, David Doucha z rodinných, zdravotních a pracovních důvodů nebude dále pokračovat, Karel Řezáč se vrátil do Písku a zkusí to u trenéra Staroby v české lize a ze zdravotních důvodů – kvůli bolestem zad ukončil aktivní činnost Tomáš Krump. Navíc odmítl dále pokračovat v roli brankářské dvojky Tomko a vrátil se zpět do Libiše. Navíc Ivan Merta zkoušel své štěstí v české lize v Motorletu, kde absolvoval prakticky celou přípravu.
Během hráčské dovolené jsme oslovili 19 hráčů, většina z nich byla na testech a během několika dnů jsme se dohodli – většinou na hostování. Jedná se o tyto hráče:
Mlejnek Petr – hostování s opcí z Viktorie Žižkov
Zahálka Martin – hostování z FK Teplice
Klíma Petr – hostování z Řep
Koblic Miílan – hostování z Řep
Žák Lukáš – přestup z Řep
Červený Petr – hostování z Dobré Vody u Českých Budějovic
Šimonovský Adam – hostování nebo přestup z Jesenice
Erler Matěj a Erler Tomáš – oba z Bílé Hory, jednání probíhají
Čížek Martin – prodloužení hostování z Roztok
Skála Tomáš – prodloužení hostování ze Šumperka, Tomáš dodělává poslední rok FTVS v říjnu ho čekají státní zkoušky a má zájem odejít do zahraničí. Domluvili jsme se na jeho nové funkci – hrající asistent.
Stolfa Milan – hráč Uhelných skladů, jednání stále probíhají
Luňák Marek – přestup z Meteoru
Hlava Jan – hostování ze Slavie Praha
Brych Jan a Půček Zdeněk – hostování FC Real
Váňa Martin – hráč Viktorie Žižkov, působil v Loko Vltavín, jednání probíhají
Háša Jiří – je v jednání, přišel na poslední chvíli z Dukly Praha
Ivan Merta se nakonec vrátil do Zličína a zapojil se do zbytku přípravy, jednáme ještě s nigerijským hráčem Johnem Seunem, který by měl dorazit do Čech příští týden.
V přípravě jsme se zaměřili hodně na kondici i na speciální kondici s míčem, absolvovali jsme čtyř denní soustředění přímo v areálu Zličína, kde jsme odehráli 2 utkání a trénovali dvoufázově. Nyní v závěrečné části se věnujeme více nácviku, standardním situacím, kde máme velké problémy s obrannými standardními situacemi. Zvolili jsme nový systém, kdy se nebudeme zbavovat mladých hráčů, ti, kteří se nevejdou do sestavy, budou hrát za béčko nebo budou mít „nahrazující” tréninky namísto zápasů. Pokud budeme trpěliví a dokážeme tímto trendem jít, můžeme vychovat několik dobrých hráčů do blízké budoucnosti.
Odehráli jsme 9 přípravných utkání. S Berounem 1:1, s ligovým dorostem Motorletu jsme vyhráli 1:0, na turnaji v Chýnově porážka s Pelhřimovem 1:3, o třetí místo se Soběslaví 3:2, Slivenec jsme porazili 7:1, s třetiligovým Motorletem porážka 1:3, s kombinovaným Meteorem 4:1, Stodůlky 5:2 a v generálce jsme podlehli Zbraslavi 1:2 .
Mužstvo se hodně omladilo, nad 30 let máme už jen 2 hráče – Roubíček a Čížek, hráčů okolo 20 let máme 18!!! Cílem tohoto ročníku je boj o první polovinu tabulky, v lepším případě hrát do 3.místa a v nejlepším hrát o postup do divize. Určité předpoklady máme, pokud by se nám podařilo přivést kvalitního stopera, měli bychom mít velkou šanci!

Ještě k utkání se Zbraslaví 1:2 (1:1) branka: Novák
sestava 1. poločas: Rosendorf – Valoušek, Mlejnek, Zahálka, Klíma – Háša, Žák, Čížek, Skála, Merta – Novák.
2. poločas: Thim – Valoušek, Mlejnek, Žák, Skála – Stolfa, Váňa, Luňák, Merta – Novák, Víger.
Hodnocení: začátek velmi dobrý, aktivita, šance (Novák 2, Merta, Čížek), dobrý pohyb, chuť, postupem jsme polevili, branku jsme opět inkasovali z obranné standardní situace – v mistrovských zápasech budu za to hráče trestat, navíc jsme si zajistili videotechniku do kabiny a budeme si své výkony promítat a kde se jasně ukáže, kdo chyboval! Ve druhém poločase to už byla větší bída – navíc jsme branku dostali po výkopu brankáře a neshodě stoperů – tady máme po odchodu Krumpa velký problém.

Dan Drahokoupil – trenér