Těsné, ale zasloužené vítězství

Vyrovnané utkání s minimem šancí, tak by se dal charakterizovat sobotní zápas s Aritmou.Ta venku ještě neprohrála a i dnes to vypadalo, že si odveze alespoň bod. Nakone se na nás v 70.minutě usmálo štěstí a podzimní střelec Ivana Mertu zápas rozhodl.

Vyrovnané utkání s minimem šancí, tak by se dal charakterizovat sobotní zápas s Aritmou.Ta venku ještě neprohrála a i dnes to vypadalo, že si odveze alespoň bod. Nakone se na nás v 70.minutě usmálo štěstí a  podzimní střelec Ivana Mertu zápas rozhodl.

Úvodní nesmělé oťukávání mohlo najít rychlé rozuzlení už ve 13.minutě. Hostující Pavelka se z pravé strany prosadil do naší šestnáctky, zpětnou přihrávkou vybídl ke gólu Jarského, ale Mikola Šokoďko byl proti a parádním zákrokem míč vyrazil na roh. Až po této šanci jsme se probrali a postupně přebírali iniciativu, ale v koncovce jsme byli bezradní. Siganova rána mířila nad branku a Novákovu vtipnou přihrávku před brankou nezpracoval ani Linhart, ani Merta. Pak přišel ještě jeden závar před brankou hostů po rohovém kopu, ale ani tentokrát z toho nic nebylo. To bylo v první půli vše.
Po přestávce se hosté ještě více spoléhali na dobrou defenzívu a vepředu operoval jen osamocený Pavelka, který svým důrazem několikrát naší obranu pozlobil. Naši hru oživil po přestávce přícho Řezáče, který v 63.minutě z pravé strany našel přesným centrem Mertu, ale míč z jeho hlavy jen zatřásl břevnem. Odrazil se na hranici šestnáctky přímo k Novákovi, ale jeho přízemní střelu jeden z obránců stačil na lajně vykopnout. Takřka z protiútoku se do našeho vápna prodral Pavelka, byl u míče o zlomek sekundy dříve než vybíhající Šokoďko a přes něj šel k zemi. Penalta? Sudí Zelený rozpažil a hrálo se dál. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 70.minutě. Hosté rozehráli přímý kop nepřesně, míče se zmocnil Sigan a do odkryté obrany poslal přesný pas na Mertu, ten se protlačil přes dva soupeře a přízemní střelou z hranice vápna překonal Sedláčka. V další šanci po přihrávce Čížka byl opět Merta, ale branku tentokrát přestřelil. V závěru zápasu už jsme se soustředili na uhlídání výsledku a hosty do větší šance nepustili. Ještě ve třetí minutě nastavení měli hosté výhodu přímého kopu, před naší branku si naběhl i brankář Sedláček, ale nic z toho nebylo a tak tři body zůstaly doma a v tabulce jsme se posunuli výš.
Tomáš Kubr (Aritma): Byl to klasický remízový zápas s jedinou velkou šancí na každé straně. Za stavu 0:0 se pro nás nepískala jasná penalta a po brejku jsem dostali rozhodující gól, když jsme neuhlídali nejlepšího domácího hráče Mertu.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Doma se nám nedaří. Musíme tvořit a s přehuštěnou obranou si nevíme rady. Připravujeme se na to, že mají vzadu vysoké hráče a celou první půli to tam nesmyslně nakopáváme. Po přestávce se to hodně zlepšilo, zrychlil se pohyb a zlepšila se kombinace, a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Druhou půli jsme byli lepší a gólů mohlo být i víc.