Takovouhle porážku jsme si nezasloužili

Hosté přijeli bez Martina Haška, který si plnil své trenérské povinnosti v Sokolově. Trenér Drahokoupil už měl k dispozici Sigana, který si odpykal dvouzápasový distanc za žluté karty. Poprvé v základu nastoupil i mladý Byrtus a do branky se postavil od začátku Mikola Šokoďko, který nahradil zraněného Vránu. Dlouho si však nezachytal.

Začali jsme velmi aktivně a Sigan se už v 5.minutě po přihrávce Hrechka opřel za vápnem do míče a nad Králíčkem zazvonilo břevno. Hosté kontrovali střelou Vyšaty, kterou v náruči ukryl Šokoďko. V 11.minutě jsme měli další tutovku. Hrechko se protáhl kolem Honetschägera, ale z úhlu branku minul. Ve 14.minutě přišla velká šance hostů, když Buzek šikovně uvolnil Strnadela, ten sám proti Šokoďkovi rovněž mezi tyče nezamířil. Za dvě minuty zvonilo břevno i na naší brance po hlavičce Strnadela. V 18.minutě si brankář Šokoďko vyskočil pro vysoký míč mimo branku takřka na čáře, do souboje nesmyslně vlétl Horák a hlavou našeho golmana doslova knokautoval. Šest minut se nehrálo a Horák z akce vyvázl jen se žlutou kartou. Zkrvavený a otřesený Šokoďko po chvíli cestoval do nemocnice a do branky se postavil mladý Rosendorf. Z této rány jsme se rychle oklepali a ve 24.minutě šli do vedení, když rychlou akci přesně zakončil Sigan. Stejný hráč měl na noze i další gól, ale jeho dělovku levačkou Králíček konečky prstů vyškrábl nad břevno. První poločas se nastavoval o promeškaných šest minut a ztrátu naší koncentrace v poslední minutě potrestal Strnadel přesnou ranou do horního růžku branky. Rozehráli jsme z půlky a pískal se konec poločasu. Naše obrana bohužel zaváhala i v úvodu druhé půle, když ve 48.minutě Strnadel přiklepl míč Vyšatovi, ten se prohnal kolem Chrže a sám před Rosendorfem s přehledem zakončil. V 54.minutě jsme zapomněli na pravé straně volného Horáka, ten zatáhl míč k šestnáctce a Strnadel si s jeho přesnou přihrávkou lehce poradil a zvýšil na 1:3. Postupně jsme nabírali dech a v 64.minutě mohl snížit I.Merta, ale z úhlu rozvlnil jen boční síť. Vítr z plachet nám vzal v 67.minutě Roubíček, který se rozhodl pomstít Charvátům nevybíravý zákrok na Sigana. Vrazil do něj hrudníkem, Charvát se ochotně skácel k zemi a sudí Nykl sáhl pro červenou kartu. V oslabení už jsme neměli naději. Naopak jsme ještě dvakrát inkasovali. V 77.minutě ve vápně stáhl Chrž k zemi Vernera a Strnadel z penalty završil svůj hattrick. Pět minut před koncem vložil Buzek nohu do stříleného centru Truhláře a míč usměrnil do tyče a do branky. Náš krutý osud byl završen. To už se z nemocnice vrátil zraněný Šokoďko s několika stehy na tržné ráně a zlomeným nosem.

Pavel Mejdr (FC Přední Kopanina): První půle byla velmi vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Hodně nám pomohlo vyrovnání v závěru první půle. Pak přišly dva rychlé góly po přestávce a vyloučení domácího hráče. Tím bylo po zápase a výsledek je pro domácí asi hodně krutý.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): To byl zápas jako ze zlého snu. První půli jsme hráli velmi dobře. Bohužel psychiku ovlivnilo zranění našeho golmana. Přesto jsme se dokázali prosadit. Bohužel v posledních vteřinách přišel vyrovnávací gól a nekoncentrovanost v úvodu druhé půle nás dostala do kolen. Vše podtrhlo nepochopitelné chování Roubíčka a jeho vyloučení. V deseti jsme proti Kopanině už neměli naději. Přišli jsem už o druhého brankáře a to nás čekají důležité tři zápasy. Musíme si s tím poradit.