STŘÍBRNÉ MEDAILE

7. listopadu 2015, v den výročí neblaze proslulé VŘSR, pořádal domácí tým FC Zličín turnaj mladších přípravek hráčů ročníku narození 2008.

7. listopadu 2015, v den výročí neblaze proslulé VŘSR, pořádal domácí tým FC Zličín turnaj mladších přípravek hráčů ročníku narození 2008.

Původně se mělo hrát v hale, ale vzhledem k teplému a slunečnému počasí se turnaj uskutečnil venku na umělé trávě. Přihlásily se čtyři týmy a každý s každým se tak utkal dvakrát. První zápas proti Motorletu odehráli kluci skvěle, dlouho vedli, nakonec z toho byla spravedlivá plichta. Druhé utkání se stejným soupeřem se už tolik nepovedlo. Sokol Stodůlky i Sokol Řepy jsme dokázali dvakrát porazit a výsledkem jsou stříbrné medaile. Nedá mi to, abych se nezastavil u našeho hráče Matěje Košnáře. Jsme dlouhodobě zvyklí, že tón hry a střeleckou potenci udávají hlavně Míša Folprecht, Vojta Strnádek a Adam Procházka, kteří na turnaji také skórovali. Všechny však svým životním výkonem předčil právě Matěj. Hrál neuvěřitelným způsobem, skvěle bránil, útočil, zakládal akce, přihrával a dával góly. Takhle dobře jsem ho hrát ještě neviděl, tento turnaj patřil jemu. Samozřejmě, že bez podpory kvalitních spoluhráčů by to nešlo, ale jeho výkon bych ocenil absolutně nejvyšší možnou známkou. Teď je jen třeba takové představení zopakovat, i když to logicky nepůjde vždy. Myslím, že můžeme být s hrou celého týmu spokojeni, na turnaji ostudu rozhodně neudělal.

Naše zápasy:

SK Motorlet 4:4, 0:4, Sokol Stodůlky 5:2, 3:0, Sokol Řepy 6:1, 7:0

Góly dali:

Míša Folprecht 9, Vojta Strnádek 6, Adam Procházka 6, Matěj Košnář 4

Sestava:

Jenda Raszka – Adam Procházka, Matěj Košnář, Martin Křovák – Vojta Strnádek, Míša Folprecht