Smolná remíza v zápase v Lipencích

Béčko v posledním kole herně sice dominovalo, získalo však jen bod za remízu 2:2.

26. kolo 1.B třídy přineslo souboj o třetí místo v tabulce. Zličínské béčko mělo ve svém posledním zápase navrch. Markantní to bylo zejména v úvodním poločase. První střelu si sice připsali domácí, avšak rána doprostřed brány neznamenala pro dobře chytajícího Aleše Rosendorfa velké problémy. Dále už v první půli hrozili jen hosté ze Zličína. Ti se, využívajíce své rychlostní převahy, několikrát dostali za záda domácích obránců, což přineslo šance a také dva hezké góly. První vstřelil z nájezdu po přihrávce Kuby Hořejšího obránce Michal Šindelář – 0:1.

Zanedlouho už po několikáte utekl po levé straně domácím obráncům Pavel Zbožínek, levačkou poslal balón někam na penaltu, kde jej z první poslal do šibenice domácí branky Filip Trnka – 0:2. A v podobném duchu hra pokračovala i nadále. Před brankou Lipenců bylo několikrát horko, kupodivu se Zličínu poměrně dařilo i rozehrávání rohů, takže i ty znamenaly v první půli velké nebezpečí. Při jednom z kiksů domácí obrany sebral Trnka míč brankáři, který vyběhl mimo pokutové území ve snaze odehrát balón do bezpečí, avšak následný centr nenašel žádného adresáta. Prudkou střelu Honzy France domácí na poslední chvíli zblokovali. Třetí branku se tak bohužel přidat nepodařilo. Z týmu domácích byl vidět (resp. slyšet) akorát jeden z členů realizačního týmu, který svými projevy již od prvních minut zápasu dával vzpomenout na některé své známější kolegy. Už v minulém článku bylo zmíněno „tradiční“ poločasové vedení 2:0 a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Do druhé půle šlo béčko se snahou dotáhnout nadějně rozehraný zápas do vítězného konce, leč nepodařilo se. Domácí do hry vrátila šťastná situace, kdy jeden z hráčů Lipenců v celkém neškodné pozici nastřelil z metru ruku obránce Šindeláře a rozhodčí odpískal pokutový kop. S jeho exekucí neměl domácí kapitán nejmenší potíže a snížil tak na 1:2. I během druhé půle dělaly rychlé útoky zličínského béčka obraně soupeře veliké problémy, zejména Zbožínek opakovaně procházel okolo domácích hráčů jak kolem kuželů, což ho mimo jiné stálo kopačky – to když mu je rozerval zákrokem jeden z domácích. Nejlepšímu zličínskému střelci (v sezóně celkem 21 gólů) tak nezbylo než hrát většinu druhé půle v kopačkách náhradníka Martina Šparlinka. Nutno dodat že i hra Lipenců se v druhé půli zlepšila, nicméně na šance opět jasně dominoval Zličín. Domácí ukázali mnohem lepší produktivitu, když se za celý druhý poločas trefili mezi tři tyče snad dvakrát nebo třikrát a vytěžili z toho dva góly. Druhý gól přidal jeden z útočníků, který využil nedůrazu ve zličínské defenzivě a umístěnou střelou k tyči srovnal skóre. Ještě jednou se po zaváhání střídajícího Martina Kamarýta domácí hnali do nadějného brejku, ale sami se nepřesností o šanci připravili a k zakončení se ani nedostali.

To domácí golman se měl co ohánět a zejména jeho vynikajícímu výkonu ve druhé pětačtyřiceti­minutovce mohou domácí poděkovat za získaný bod. Zaskvěl se třeba při jednom ze tří přímých volných kopů v okolí šestnáctky, když vytáhl Zbožínkovu střelu zpod břevna na roh. Rovněž druhý zličínský útočník, dorostenec Dominik Rajský, jej v několika únicích prověřil. Při jednom z nich vytáhl ze svého rukávu rozhodčí Jandus verdikt, který spíše než na fotbalový trávník patří do silvestrovského sestřihu sportovních kuriozit – to když mladý útočník opětovně pláchnul svému strážci, ten jej ve snaze zmařit šanci uprostřed vápna podrazil a rozhodčí Jandus namísto nařízení pokutového kopu, ukázal svým gestem hostujícím hráčům „výhodu“. Místo penalty tak Zličín nepochopitelně dostal „výhodu“ v podobě slabé střely klopýtajícího Rajského, kterou golman hravě lapil. Ten si poradil i s prudkou Zbožínkovou střelou z hranice velkého vápna poté, co domácí obranu opakovaně vyšachoval kvartet Franc – Trnka – Rajský – Zbožínek. Šance béčka a zákroky domácího golmana přinesly hostům také pěknou řádku rohových kopů, které však Lipence ve druhé půli spolehlivě bránily. A poté, co v posledních minutách po uličce Zbožínka chytil strážce domácí svatyně samostatný nájezd Trnky, skončilo utkání výsledkem 2:2.

Jak už to bývá, když se dva perou, třetí se směje, v boji o třetí místo nakonec předstihl oba soupeře (jimž před posledním kolem patřila 3. a 4. příčka) rezervní tým Střešovic. Zličínské béčko skončilo čtvrté, Lipence páté. I tak se ovšem jedná o jasně nejlepší výsledek za dobu působení v 1. B třídě.

1.B třída skupina A, 26. kolo, sobota 19.6.2010, 17:00

Sokol Lipence 2:2 FC Zličín