Šest bodů ze tří zápasů zličínské rezervy

Dva mizerné a jeden slušný výkon – i tak by se dala stručně shrnout poslední tři vystoupení béčka

Dva mizerné a jeden slušný výkon – i tak by se dala stručně shrnout poslední tři vystoupení béčka

Zličín „B“ – Sokol Řepy 2:4 (0:2)

Málo vídaná atmosféra panovala při tradičním derby mužstev ze západu Prahy – kromě početné kulisy místních diváků se dostavilo i zhruba dvacet fanoušků Bohemians 1905 – toho času „ve službách“ řepských. Tato neobvyklá návštěva poněkud vylekala domácí pořadatele, a tak se ještě před úvodním hvizdem dostavilo ke zličínskému hřišti několik policistů (ca. čtyři vozy), aby v případě potřeby pomáhali a chránili. Nicméně po krátké obhlídce terénu bylo shledáno, že další přítomnost mužů zákona není nezbytná, a ti proto nasedli do svých vozů a odjeli neznámo kam.

Zmínění fanoušci dodali zápasu atmosféru vskutku pekelnou: zpívali chorály, vyvěsili vlajky a dokonce odpálili dýmovnici – zkrátka derby se vším všudy. To podstatné se ale pochopitelně dělo na hřišti. K nelibosti domácích to byli hosté z Řep, kteří kralovali. Hra by se možná dala označit jako vyrovnaná, avšak na šance výrazně vítězily Řepy. A tam, kde jsou šance, sem tam přicházejí i góly. Logickým vyústěním tak byla úvodní branka, kterou vstřelil po nedorozumění domácí obrany s brankářem Pospíšilem zličínský odchovanec v dresu hostí – Venca Pechr. Tentýž hráč se zanedlouho ve zdánlivě neřešitelné situaci u rohového praporku zbavil Strachoty se Šimonovským, kterým byl následně faulován na hranici šestnáctky. K exekuci přímého kopu se postavil navrátilec do řepské sestavy Gröbl a precizním kopem poslal hosty do dvoubrankového vedení. A tímto výsledkem první poločas skončil. Dvougólová ztráta byla pro domácí ještě poměrně milosrdná, neboť ti se za celý první poločas zmohli akorát na jednu pěknou střelu zpoza vápna v podání Lukeše, zatímco hosté krom zmíněných gólů nastřelili tyčku, jednou šel jejich útočník zcela sám na bránu a po jednom z rohů nedokázal jiný řepský hráč z velmi slušné pozice zamířit mezi tři tyče.

Pokud někdo tajně doufal v obrat během druhé pětačtyřiceti­minutovky, mýlil se. Řepy přidaly třetí (po centru z křídla), za chvíli pak čtvrtou branku (po rohovém kopu) a bylo po zápase. Snad z obavy před ještě větší ostudou se zličínské béčko alespoň trochu zvedlo a v krátkém rozmezí dokázalo vstřelit dvě branky. Obě vstřelil Viktor Moravec – jednu hlavou po rohu, druhou ze značky pokutového kopu po faulu na Kamarýta. Závěr zápasu si však Řepy zkušeně pohlídaly a mohly se spolu se „svými“ fanoušky radovat ze zcela zasloužené výhry.

INFERNO – Zličín „B“ 1:3 (0:2)

V pěkném fotbalovém počtu deseti hráčů do pole a dvou golmanů se B mužstvo sešlo za teplého jarního počasí na hřišti beznadějně posledního Inferna, aby napravilo ostudu, kterou si uřízlo v kole předcházejícím. Na některých hráčích se navíc citelně podepsala účast na sobotní svatbě Kuby Hořejšího (a zejména pak na následné oslavě).

Ostudu béčko příliš neodčinilo.

Během první půle přitom mohli být hosté ještě celkem spokojeni. Hra sice měla své nedostatky, nicméně již jistě sestupující tým domácích nekladl dvakrát tuhý odpor (zmohl se akorát na několik nesmělých pokusů z dálky). A tak si brankové příležitosti vytvářeli hlavně hráči zličínské rezervy. Po jedné z útočných akcí poslal Trnka míč na hlavu Zbožínka a ten, ač mířil do opačného kouta brány než nakonec míč šel, skóroval. Tentýž hráč v závěru poločasu využil zaváhání jednoho z domácích obránců a s přehledem poslal míč do domácí sítě podruhé.

Nedlouho po začátku druhého poločasu se ukázalo, jak krutě pravdivý byl poločasový pokyn „Ti nám daj góla leda z nějaký standardky, tak hlavně zbytečně nefaulujte!“ Faul. Standardka. Gól. A hned bylo zase o co hrát. Domácí vycítili šanci na bodový zisk, zatímco zličínští znervózněli. Výsledkem byl vyrovnaný „fotbal“, kvalitou tak někde na pomezí druhé a třetí třídy. Z druhé půle stojí za zmínku už asi jen třetí gól Pavla Zbožínka, kterým dokonal hattrick a stanovil skóre na tři jedna pro hosty. Ihned po gólu byl zápas ukončen.

Zličín „B“ – Slavoj Podolí „B“ 4:1 (2:0)

K utkání proti týmu z Kavčích Hor nastoupilo béčko s novým útočným duem. Po boku nejlepšího střelce Zbožínka tentokráte nastoupil jeho novopečený švagr a navrátilec do sestavy – Kuba Hořejší, který se za projevenou důvěru odměnil úvodním gólem utkání. Zlí jazykové možná řeknou, že skóroval z jednoduché pozice (doklepnul golmanem vyražený míč), nicméně v soutěži úrovně 1.B třídy není žádná šance natolik tutová, aby se nedala elegantně zahodit. Zkušený Jake však zachoval chladnou hlavu a poslal domácí do vedení. Herní převahu Zličína pak přetavil v druhý gól jeho parťák z útoku Pavel Zbožínek. Podolí kontrovalo nebezpečnou hlavičkou, kterou vyřešil brankář Rosendorf. K vidění byl vidět i jeden nepříliš fotbalový moment. Jeden z hostujících hráčů dost nešetrně fauloval zličínského záložníka Bělka, který v důsledku tohoto zákroku vyšvihl přemet jak z gymnastické učebnice a tak tak, že si při následném tvrdém dopadu na hlavu a krk nezpůsobil vážnější zranění. Jak už se pomalu stává zvykem při zápasech Zličína, do kabiny se šlo za stavu dva nula.

Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivněji a několikrát se dostali na dostřel zličínské branky. Domácí však nezaostávali, a tak se hrál fotbalu nahoru-dolů. K radosti fanoušků rezervy Zličína proměnil jeden z úniků opět Zbožínek a zvýšil na tři nula. Nedlouho poté se tentýž hrál dostal do přečíslení spolu s Moravcem. Ten mu adresoval nepřesnou přihrávku, míč se však k němu odrazil zpátky a Viktor Moravec umístěnou střelou zvýšil už na celkem příjemných čtyři nula. Ve zbytku utkání si ani jedno z mužstev s obranou příliš hlavu nelámalo a k vidění tím pádem byly šance na obou stranách. Po jednom ze závarů se hostům podařilo skórovat a pokazit Rosendorfovi radost z čistého konta. Ten pak hezky od plic vysvětloval ostatním své představy o důsledném bránění protihráčů a mnoho nechybělo k inzultaci ve vlastních řadách. Samotný závěr zápasu pak zpestřil rozhodčí karetní exhibicí (nutno ovšem dodat, že víceméně zaslouženou), jejímž výsledkem byla mimojiné druhá žlutá a tedy i červená karta pro domácího Šindeláře za zbytečný faul v nastaveném čase. I přesto se ale Zličínem linuly z úst některých hostujících hráčů stesky na adresu rozhodčího.

Po dvou slabých výkonech béčko konečně zabralo a zaslouženě porazilo rezervu Podolí.