S rezervou Vyšehradu jsme se střelecky trápili

Rezerva Vyšehradu k nám přijela s juniorkou, kterou dirigoval z postu posledního veterán Jaroslav Klíma. Vše vypadalo na naše jednoznačné vítězství, šlo jen o to o kolik. Ale po rychlé vedoucí brance jsme se začali střelecky i herně trápit. Definitivně jsme vítězství pojistili až v 75.minutě.

Přitom první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Už v 7.minutě Žák kolmou přihrávkou poslal do úniku Mertu, ten však finální přihrávku před branku neprotlačil. Za dvě minuty nám nechal sudí na půlce výhodu po faulu na Řezáče, Sigan posunul míč doleva Čížkovi, který se protáhl až k brankové čáře, našel nabíhajícího Mertu, Riedl však jeho ránu vyrazil. Bohuže lpro hosty jen před sebe a dobíhající Víger už míč napálil do sítě. Naše útočná aktivita slibovala brankové hody, ale ve vytrvalém dešti našim střelcům zřejmě střelecký prach zvlhl. Sigan na levé straně uvolnil Mertu, ten se dostal až před Riedla, ale překonat ho nedokázal. Ve 20.minutě připravil Merta tutovku Novákovi, ten však mířil do oblak. Vzápětí se opět sám před Riedlem ocitl Merta, ale opět pálil jen do golmana hostů. Naše střelecké trápení pokračovalo až do přestávky. Naštěstí pro nás byli hráči Vyšehradu v útoku neškodní. Mezi tyče zamířil jen hlavou Dušek a z přímého kopu Klíma. S oběma pokusy si lehce poradil brankář Šokoďko. A tak se šlo do kabin s hubeným jednobrankovým náskokem.
I po přestávce jsme se střelecky trápili. Navíc jsme přišli v 55.minutě o vyloučeného Vígera. Ten ve vápně Vyšehradu zajel do J. Klímy a po druhé žluté kartě musel do kabin. I v deseti jsme vytrvale bušili do obrany hostů, ale stále neúspěšně. Přesto se v oslabení naše hra zlepšila. V 57.minutě Merta ideálně předložil míč Řezáčovi, ale jeho bombu Riedl vyrazil. V 71.minutě se po dlouhém autovém vhazování ocitl před brankou střídající P. Klíma, ale svůj první kontakt s míčem v gól neproměnil. Uklidnění do našich řad tak přinesla až 75.minuta, kdy Sigan zakroutil přímý kop přesně k tyči. Riedl se po něm vrhal marně. Za dalších pět minut obral Žák na půlce stopera hostů J. Klímu a otevřela se mu cesta k brance. Zkušený J. Klíma včas zatáhl za záchranou brzdu i za cenu žluté karty. Jedinou šanci hostů měl v závěru Kotrč, ale míč na dlouhou nohu špičkou kopačky poslal mimo tyče. Poslední slovo tak patřilo Mertovi, ale tomu ani tentokrát nebylo souzeno dát gól. Riedl jeho střelu vyrazil.
Radek Zenkl (Vyšehrad B): Přijeli jsme s osmi dorostenci. Tihle kluci sice bojují, nechybí jim nasazení, ale fotbalově na tuto soutěž ještě nemají. Zličín vyhrál naprosto zaslouženě a 2:0 je pro nás přijatelné.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Spokojen mohu být jen se ziskem tří bodů, s předvedenou hrou ne. Místo, aby to bylo do půle 3:0, tak jsme se trápili a začali jsme hrát až po vyloučení Vígera. Soupeř byl naštěstí dopředu neškodný.