S Hájemi branka nepadla.

V závěrečném podzimním 15. kole Pražského plynárenské přeboru mužů, jsme v sobotu 19.11.2016 hostili mužstvo FC Háje.

V závěrečném podzimním 15. kole Pražského plynárenské přeboru mužů, jsme v sobotu 19.11.2016 hostili mužstvo FC Háje.

Po povedeném zápase v minulém kole jsme chtěli výhru i v posledním kole s Hájema, které jsou v tabulce poslední. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, ale chtěli jsme ho vyhrát a dotáhnout se ještě blíže soupeřům před námi.

Zápas pro nás ale moc dobře nezačal. Hned ve 2´minutě centroval soupeř z levé strany, ve vápně si naběhl nepokrytý hráč a naštěstí pálil mimo. Minutu nato, tedy ve 3´minutě se dostal poprvé v tomto zápase k zakončení Merta. Zahálka překopl obranu a Merta se snažil vybíhajícího brankáře přehodit, bohužel přehodil i branku. V 6´minutě jsme mohli jít do přečíslení, ale ztráta Vágnera pomohla soupeři k brejku, kdy zatáhl balón po levé straně a našel spoluhráče úplně osamoceného na malém vápně. K našemu štěstí soupeř opět minul. Od 7´do 15´minuty se hrál hodně nervózní a neurovnaný fotbal se spoustou ztrát ve středu hřiště. V 16´minutě se opět ozval soupeř, kdy z autu do chumlu se nejlépe zorientoval soupeř a ukrytou střelou prověřil Blahovce. Ten se nenechal vystrašit a střelu vyrazil. Nervózní hra se opět odehrávala a to až do 36´minuty. Ve 36´minutě z takové nenápadné akce se dostal k levé lajně Žák a centrem našel nabíhajícího Mertu. Bohužel hlavička nesedla tak , jak by si asi Ivan představoval. Ve 40´minutě to už ale byla šance s názvem tutová. Výborně hrající Kubr našel mezi beky nabíhajícího Žáka. Ten šel sám na brankáře hostí, ale bohužel mířil jen do něj. Ve 42´minutě jsme měli opět velkou šanci, tentokrát Žák poslal do brejku Mertu, ale ten střelou minul vzdálenější tyč. To bylo vše z prvního poločasu.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním vyhrát. Hned v úvodu kdy běžela 49´minuta centroval Zahálka a našel nabíhajícího Mertu. Jeho hlavička ale neměla potřebnou razanci. Hned od začátku jsme byli lepší a drželi jsme balón více na svých kopačkách. Bohužel jsme si našli chvilku a v 63´minutě se nepodíval Vágner, kde stojí soupeř a zahrával malou domů. To využil právě soupeř a šel sám na Blahovce. Ten mu vyběhl, zmenšil střelecký úhel a vyhnal k lajně, kde pak střelou vybojoval rohový kop. V 66´minutě našel Kubr opět nabíhajícího Mertu, ale střela skončila opět mimo. V 77´minutě se uvolnil na pravé straně Merta a ve vápně hledal Jíru. Ten se snažil rybičkou dosáhnout na míč, ale nedosáhl. Hned v 80´minutě jsme měli další šanci a to když po levé straně zatáhl míč Bous a našel zpětnou přihrávkou Mertu. Ten se snažil zakončit levou nohou z první, ale bránu opět minul. Další naše šance přišla v 87´minutě, kdy Zahálka kopal na Mertu, ten hlavou prodloužil za sebe a ve vápně se sám ocitl Šindelář. Zkoušel to z první svou slabší nohou, ale míč skončil v rukavicích brankáře. Hned vzápětí na to se dostal do druhé šance ve druhém poločase soupeř a střelou šajtlí vystrašil Blahovce. Ten reflexivně vyrážel na rohový kop. Více se již v tomto zápase nestalo a tak jsme si rozdělili se soupeřem každý po bodu. Pro nás je to zklamání, protože jsme chtěli vyhrát a celý druhý poločas jsme měli hru ve své moci a byli lepší tým. Bohužel to tentokrát nepadalo Mertovi, ale nikdo mu to nezazlíváme. On udělá i bez gólů spoustu černé práce na hřišti a nemůžeme se spoléhat jen na to, že Ivan nám bude rozhodovat každý zápas. Za druhý poločas chci ale klukům poděkovat. Makali a snažili se, i když nám to tam bohužel nepadlo. V zimě musíme odmakat poctivě přípravu, ale kluci se musí do toho pořádně opřít. I když to bude v přípravě určitě bolet, tak ovoce na konci sezony sklidíme. Ještě poděkování za podzimní část a to i přesto, že nebyla ideální. To si ale vyříkáme a věřím, že nenecháme v zimní přípravě nic náhodě a i na soustředění pojedeme všichni, kde si své odjezdíme. Děkuji a na jaře se budu těšit na fanoušky , hráče a stoupající formu, která nás bude doufejme posouvat v tabulce výš.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 15. kolo, sobota 19.11.2016, 10:30

FC Zličín 0:0 FC Háje Jižní Město

Žluté karty 54. Žák - 34. Hovorka
FC Zličín Blahovec - Horák (78. Minařík), Krejčí, Zahálka, Vagner, Kubr, Patrman (64. Šindelář), Žák, Müller (64. Bous), Jíra (85. Karabin), Merta.
FC Háje Jižní Město Tlustý - Vlasák, Dub, Nezbeda (82. Novák), Čížkovský, Hovorka, Kloboučník (78. Rájecký), Dratva (89. Vojtěch), Lojda, Hančl (60. Šejnost), Soucha.
Rozhodčí Šaróka - Polena, Toman. delegát Kalcovský
Diváci 40
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Blahovec Vít 90 0 0 0
Minařík Martin 12 0 0 0
Šindelář Jan 26 0 0 0
Horák Petr 78 0 0 0
Kubr Stanislav 90 0 0 0
Muller Jakub 64 0 0 0
Zahálka Martin 90 0 0 0
Krejčí Martin 90 0 0 0
Patrman Petr 64 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 1 0
Jíra Jakub 85 0 0 0
Vagner Tomáš 90 0 0 0
Merta Ivan 90 0 0 0
Karabín Mykhaylo 5 0 0 0
Bous František 26 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek