Remízu jsme zachránili až v samém závěru zápasu.

v 1.kole 1.A. třídy skupiny B, jsme v sobotu 26.8.2017 hostili mužstvo Sokola Cholupice.

Po nepodařené sezoně, kdy jsme museli nedobrovolně opustit přebor je před námi nová výzva v podobě „A“ třídy. Novou sezonu tedy začínáme v úplně nové soutěži a s úplně novými mužstvy. Už si nechci dávat žádné vysoké cíle, ale samozřejmě že bychom chtěli opět postoupit do nejvyšší pražské soutěže. Musíme chtít, ale všichni a musí nám zahrát do karet i trochu štěstí. Přípravu jsme začali ke konci července, a to 4x týdně. V srpnu jsme odjeli na soustředění a zbytek přípravy už jsme dotrénovali v domácím prostředí. Kádr opustil brankář Blahovec a jinak zůstal stejný. Jen jsme doufali, že už nás nebudou tolik trápit zranění, kterých jsme měli v jarní části strašně moc. Bohužel už od soustředění jsme museli počítat i s takovou variantou. Během soustředění se nám zranil Šindelář a T. Horák. Během další přípravy se pak zranil Kubr, Grobl a na úvodní zápas chyběli i nemocný Valoušek s Minaříkem a Bous na dovolené. Tak došlo opět na dorostence v základní sestavě. Snad jen u brankářů  nebudeme mít  takový problém. Do týmu přišel mezi tyče Láďa Lehký, který je mladý kluk a má ještě hodně před sebou, po pauze se opět mezi tyče vrátil také Zličíňák Bělecký, a ještě když se k nim přidá stálice Michal Kubina a Aleš Rosendorf, je post brankáře vyřešen pro „A“ i „B“ tým. Hodně nás ale těší uzdravený Ivan Merta, k tomuto klukovi už bylo napsáno mnoho a my samy dobře víme, jak je potřebný.

Úvodní zápas jsme museli tedy poskládat podle možností,  které jsme zrovna měli k dispozici. V základu mládí a z „B“ týmu dva fotbalisté. Hned na úvod se nám ale zastavil dech, když dobíhající Merta byl u lajny postrčen a hlavou narazil na zábradlí. Běžela 3´minuta a my jen doufali, že bude vše v pořádku. Naštěstí po krátkém ošetření mohl znovu nastoupit  a jak se ukázalo, tak pro nás nesmírně důležitý moment. Z tohoto postrčení jsme kopali trestný kop, ale místo naší šance měl z toho soupeř brejk a řítil se sám na brankáře. Naštěstí se šance lekl a celou situaci řešil slabou střelou do náruče našeho brankáře. V 8´minutě se soupeř opět dostal po pravé straně do centru a následný balón Lehký zkrotil. O 4 minuty později, tedy ve 12´minutě jsme se mohli radovat. Rozehrávali jsme z pravé strany trestný kop, který poslal ostře do vápna Zahálka. Po skrumáži se míč odrazil k Vágnerovi a ten trefil přesně k levé tyči 1:0. Pak přišel úsek neurovnané hry, kdy bylo jen spousta soubojů a nepřesností, jak na naší straně, tak na straně soupeře. To také vyústilo ve žlutou kartu pro Kokeše za šlapák, a ještě hůř ve 26´minutě , kdy dostal žlutou kartu Jíra, a ještě se k tomu kopala penalta. Zbytečné držení. Kdy mohl Jíra dříve reagovat a před hráče se dostat. Bohužel penaltu soupeř proměnil a bylo vyrovnáno 1:1. I když naše hra nebyla ono, tak jsme to byli my, kdo se ještě do poločasu dostal do šancí. Ve 29´po krásném úniku Vágnera a jeho zpětnou přihrávku, kdy bohužel Merta trefil z blízka jen brankáře. 37´minuta a opět šance, a to ještě tutovější, balón za obranu, tam si zaběhl Merta a zpětnou přihrávkou našel na penaltě volného Derdu. Ten z voleje bohužel trefil také jen brankáře. Tři minuty na to našel z pravé strany centrem Horák P. opět Derdu a jeho dobře umístěnou hlavu brankář vyrazil na roh. Hned z následného rohu si nejvýš vyskočil Zahálka a také jen trefil brankáře hostů. Do kabin jsme šli tedy s vyrovnaným skóre. V poločase jsem kluky nabádal k většímu klidu a přesnosti přihrávek a centrů. Také abychom přidali na chuti hrát. Hned od úvodu jsme začali držet míč více na našich kopačkách, ale nedokázali jsme se dostat finální přihrávkou dál. Výborně hrající Merta svou agresí vybojoval míč a našel ve vápně Kokeše, jeho střela byla sražena na roh. Z ojedinělé šance šel soupeř do vedení. Byla 57´minuta, soupeř házel aut a po jeho vrácení poslal střílený centr do našeho malého vápna. Tam si nepohlídal Jíra nabíhajícího hráče a soupeř šel do vedení 1:2. My jsme hrozili hlavně z trestných kopů, které dobře posílal do vápna Zahálka. Naopak centr ze hry se nám vůbec nedaří. I když jsme měli spoustu času si míč připravit, tak většinou končily za brankou, a tedy bez šance zakončení. Když poslal Zahálka trestňák do vápna,  tak to bylo vždy nebezpečné. V 77´minutě takový centr bohužel proběhl vápnem a nikdo z nás ho nestačil tečovat. Další takový centr poslal Zahálka v 80´minutě a tentokrát si ho našel Krejčí, ale jeho hlava šla snad centimetr vedle. V téhle fázi už jsme hráli jen na polovině soupeře. Cholupice odpadly fyzicky, ale my jsme z množství šancí nedokázali dát gól. Pak přišla 87´minuta a vynikající pressing od Derdy , který vybojoval míč, našel ve vápně Mertu. Ten se uvolnil a zakončil přesně 2:2. To je právě zakončovatel, který nám pro zranění na jaře chyběl. Nakonec jsme mohli v nastavení ještě vyhrát, ale složitý balón nedokázal donést do sítě Vágner. I když naše hra nebyla ideální, tak jsme měli vyhrát….