První jarní výhra U19

V 16.kole Pražského přeboru staršího dorostu jsme v neděli 10.4.2022 hostili mužstvo Spartaku Kbely.

V domácím prostředí jsme přivítali soupeře z Kbel, který se nachází ve spodní části tabulky.

Kluky jsme připravovali na to, aby nedošlo k žádnému podcenění, ale naopak měli pořád v hlavě disciplínu. 1.poločas - začátek zápasu se nám nedařil chytit a prvních 10min není souhra jistá, ale nakonec z naší strany přichází tutovka v malém vápně a skóruje ve 13min Šilhy. Bohužel neuběhly skoro ani 2minuty po našem gólu a soupeř trestá po naší obranné chybě na 1:1. Tohle naše kluky rozhodilo a chceme si vzít hned vedení na naší stranu. Běží 24min a opět po naší kombinaci dostáváme míč do vápna, kde náš útočník střílí gól na 2:1. Soupeře k ničemu vážnému nepouštíme a dáváme si pozor, aby se neopakovala chyba. Potřebovali jsme dát vytoužený gól do šatny, kde by spadla větší pohoda do průběhu utkání. Přání se vyplnilo ve 43min a po krásném pase od Tuhyho na zadní tyč zavírá gólem na 3:1 Oleg. Rozhodčí píská konec poločasu a do šatny můžeme odejít s větším klidem.

2.poločas - střídáme hned ze začátku našeho útočníka Holase z důvodu zranění kotníku a nastupuje hrot za hrot - Houďas. Začátek chytáme skvěle a hned ve 48min po krásné střele Olega doráží Šilhy svým druhým gólem v zápase na 4:1. V 62min dáváme gól na 5:1 a naším střelcem je kapitán Kuba Petrák. Do hry dostáváme čerstvé hráče a v 65min se dostává do hry Sojkyč a v 70min Brousek s Erikem. Soupeře dostáváme pod tlak a spalujeme další šance a to především střídající hráč Sojkyč, který měl na noze tři branky, ale ani jednu nepotrestal. Běží 78min a v soupeřovém vápně se píská faul na Kakaa a kopeme pokutový kop. Přichází specifický čas pro našeho brankáře, který v sobotu slavil své 18té narozeníny a tak měl jako svůj dárek kopat penaltu, kterou s přehledem proměňuje a je to 6:1. Za druhý poločas si vytvořili Kbely jednu velkou tutovku, kterou nedali, ale jinak naše obrana je už k ničemu nepustila. Běží 90min a rozhodčí píská konec a bereme tři jarní body! Děkujeme všem za podporu v domácím zápase!

Teď je důležité potrénovat a připravit se na soupeře z Ďáblic, kam zavítáme v neděli 17.dubna od 14:00h.

FC Zličín : Spartak Kbely 6:1 (3:1)

Branky FC:  Šilhán 2x, Holakovský, Dresher, Petrák, Vondrák p.k.

Sestava FC : Vondrák – Sýkora, Pešek, Šilhán (65.Sojka), Dresher, Veverka, Tuháček (70. Koutecký),  Jiras (70.Ehrenberger) , Petrák , Holakovský (46.Houdek).

Trenéři : Odvárka a Friček