Proti Kopanině jsme nezvládli druhý poločas

Čtvrteční porážka rezervy Dukly otevřela Kopanině cestu k zvýšení náskoku na čele tabulky. My jsme si na soupeře věřili, vždyť jsme na podzim na Kopanině vyhráli 3:1. Nakonec se přece jen tři body odstěhovaly na Kopaninu. Rozhodly o tom dvě slabší chvilky naší defenzívy mezi 53. a 58.minutou.

Od začátku se hrál oboustranně ofenzivní fotbal. Už ve 4.minutě chtěl Novák potrestat zaváhání obrany hostů, ale jeho pokus o přehození Borského byl hodně nepřesný. Na druhé straně se střelou poprvé představil Strnadel, Šokoďko se překvapit nenechal. Ve 12.minutě odražený míč pohotově z voleje napálil Žák a nad hlavou Borského se třáslo břevno. Z protiútoku střílel Strnadel, ale Šokoďko si opět s míčem poradil. V 19.minutě zajel Horák nevybíravým způsobem do Šokoďka. Ten musel být ošetřován a Horák dostal žlutou kartu. (Vzpomínáte? Před rokem stejný hráč našemu brankáři zlomil nos!) Do slibné šance se dostal vzápětí Buzek, ale jeho střelu stačil zblokovat Krump. Když přímý kop Juckema prolétl nad naší brankou, přišel ve 37.minutě první gól. Bohužel do naší sítě. Juckem zacentroval z přímého kopu a v šestnáctce se hlavou prosadil Janda. Za minutu jsme měli tutovku my, ale Čížek branku netrefil. Ve 40.minutě bylo přece jen vyrovnáno. Rychlou kombinaci Novák – Čížek – Stolfa, zakončil přesnou střelou Stolfa. Za minutu se Stolfa uvolnil na pravé straně, ideálně předložil míč před branku Novákovi, ten však ze tří metrů málem překopl i ochrannou síť za brankou. Poslední slovo první půle tak mohli mít hosté. Horák střílel do tyče a gólová dorážka Strnadela přišla z ofsajdu.
Chleba se začal lámat krátce po přestávce. V 53.minutě se Chrž nedohodl s Krumpem, mezi ně vlétl Horák a přesnou hlavičkou poslal Kopaninu podruhé do vedení. Za pět minut vrátil centrovaný míč před branku Juckem a Strnadelova „šmudla“ se dokoulela k tyči do sítě. Z tohoto úderu jsme se už nevzpamatovali. Navíc v 79.minutě napřáhl z dálky Juckem a míč zapadl za Šokoďkova záda počtvrté. Náš golman se po něm natahoval marně. Za rozhodnutého stavu Kratochvíl v 84.minutě napodobil Horáka a nevybíravým skluzem zajel do vybíhajícího Šokoďka. Ten už druhý atak na svou osobu psychicky nezvládl a spravedlnost vzal do svých rukou. Kratochvíl dostal žlutou kartu a domácí brankář musel ze hřiště. Kratochvíl se teatrálně nechal odnést ze hřiště na nosítkách, aby se na něj jako čiperka rychle vrátil. Už jsme měli vystřídáno a tak se do branky postavil Žák. V čtvrté minutě nastavení dal konečnou podobu výsledku Čížek, který tak naplnil jarní normu. V pěti zápasech se vždy minimálně jednou trefil.
Pavel Mejdr (FC Přední Kopanina): Myslím, že to byl výborný zápas, ve kterém rozhodla naše větší střelecká produktivita. Závěr zápasu mě mrzí. Zbytečný faul, zbytečné oplácení a zbytečně inkasovaný gól.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): V první půli jsme byli lepší a měli i víc šancí. Bohužel jsme je nedali a po půli přišly dvě chyby naší obrany a soupeř je dokonale využil. Šokoďka neomlouvám, ale dva stejné zákroky na něj prostě psychicky nezvládl.