Prohráli jsme si vyhraný zápas

Velmi důležité utkání se hrálo v sobotu odpoledne v Královicích. Vítězství nám mohlo přinést relativní klid. V první minutě jsme se dostali do vedení, měli tři další vyložené šance, ale po přestávce jsme totálně propadli a body zůstaly v Královicích.

Domácí nastoupili bez vykartovaného golmana Drbouta, ale poprvé se v jejich dresu představil na postu stopera internacionál Petr Vrabec. Nám chyběli distancovaní Klíma, Roubíček a Nešpor a poprvé se na jaře do sestavy vrátil Roman Vacula. V úvodu zápasu jsme domácím připravili šok. Běžela první minuta zápasu, míč z přímého kopu z hloubi naší poloviny letěl až před šestnáctku, I. Merta jej hlavou prodloužil na Hrechka, kterého ve vápně poslal k zemi Hrazdíra a sudí Záruba musel na penaltu. Tu bezpečně proměnil Sigan a šli jsme do vedení. Domácí se z tohoto úderu jen postupně zvedali a díky celé řadě standardních situací nás zatlačili do defenzívy. Ve 23.minutě však přišel rychlý protiútok, obranou domácích se protáhl Hrechko, dostal se až za záda vybíhajícího brankáře Kopeckého, ale bohužel pro prázdnou branku v pádu trefit nedokázal. Do naší šestnáctky dál létaly jen míče ze standardek, ale k větší šanci domácích to nevedlo. Naopak ve 40.minutě u rohového praporku vyškolil Hrechko dva domácí obránce, přelstil i Vrabce a zpětnou přihrávkou nabídl gól Stolfovi, ten však opět prázdnou branku minul. Ve 43.minutě přišli domácí o svého režiséra Randu, který musel s poraněnými třísly opustit hřiště a nahradil ho M. Veselý. Ještě v závěru první půle přišel další náš útok, na jehož konci byl volný Skála, ale ani on nespěl a branku přestřelil.

Po přestávce se děly věci. Hned z první akce dostali domácí opět výhodu standardní situace. Míč zakroutil před branku Vrabec, Vrána zůstal přibitý na čáře a pro Šimáčka nebyl problém z malého vápna hlavou ťuknout míč do sítě. 58.minuta a další přímý kop domácích. Vrabec našel před šestnáctkou Michala, ten se lehce uvolnil, našel M.Veselého, který se dostal přes Douchu a střelou k tyči poslal domácí do vedení. Za pět minut opět standardní situace domácích a Vrána přízemní střelu neudržel a byl z toho roh. Ten opět zahrával Vrabec a Böhm ve skrumáži rozvlnil naši síť potřetí. Přeskupili jsme řady a dopředu se vysunul Sigan. Ten se v 78.minutě uvolnil před šestnáctkou a projektil z jeho levačky skončil v horním rohu domácí branky. Alespoň vyrovnat už nám do konce nebylo dopřáno a tři záchranářské body zůstaly v Královicích.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Nemá cenu se na nic vymlouvat, především jsme si to zavinili sami. Po půli to mělo být minimálně 0:3 a nebylo co řešit. Pak zaspal golman a přišly další chyby v defenzívě, které domácí potrestali. K množství standardních situací domácích mohu říct jen to, že oproti našim to byl moc velký nepoměr.

Ladislav Janoušek (Královice): My jsme dnes hodně potřebovali vyhrát a jsme rád, že se nám to povedlo. Hosté byli fotbalovější, my bojovnější a naše bojovnost dnes rozhodla.