Přes Zbraslav do finálové skupiny

Sobotní zápas se Zbraslaví nás definitivně posunul do finálové skupiny zimního turnaje. Po úvodním zaváhání a inkasované brance jsme soupeře přehrávali po celý zbytek zápasu a dovedli ho ke konečnému vítězství 5:1.

Definitivně jsme se museli v sestavě obejít bez brankáře Šokoďka, který ukončil svou kariéru z pracovních důvodů. Nahradil jej Jirka Zamazal z Motorletu. Dále chyběli Čížek, Roubíček, Zahálka a Koblic. V sestavě soupeře se na postu stopera představil náš bývalý hráč Petr Šimoníček.
Zápas jsme začali velmi vlažně a ve 13.minutě přišel trest. Otevřená pravá strana obrany pustila hosty do brejku, navíc Klíma nepokryl nabíhajícího Židlického a ten sám proti Zamazalovi prostřelil míč přes jeho nohy do sítě. Naštěstí jsme našli rychlou odpověď. V 16.minutě Klíma svou chybu napravil, zatáhl míč po levé straně, jeho střelu brankář neudržel a Růžička doklepl míč do sítě. Ve 23.minutě potáhl akci opět Klíma, jeho přihrávku Háša ještě nezužitkoval, ale odražený míč posunul Merta zpět na vápno Žákovi a ten už zamířil přesně k tyči. Ve 33.minutě jsme udeřili pro změnu z pravé strany. Do šestnáctky pronikl Hojdar, ideálně našel Hášu, ten však trefil jen hlavu brankáře Zbraslavi. Odražený míč posunul Růžička Novákovi a jeho střela skončila přesně u tyče.
Po přestávce už jsme byli jasnými pány na hřišti a přes velké množství šancí přidali už jen dvě branky. V 60.minutě si v hloubi pole rozehrál akci Novák, kolmou přihrávkou našel Hášu, ten mu míč vrátil zpět na vápno a Novák i podruhé poslal míč přesně k tyči. V 76.minutě opět unikl na levé straně Háša a ideálně předložil míč před branku Mertovi, který pečetil výsledek na 5:1.

FC Zličín – Zbraslav 5:1 (3:1)
branky: Novák 2, Růžička, Žák, Merta – Židlický
Sestava FC Zličín: Zamazel – Šatný (65. Klíma), Mlejnek, Valoušek, Klíma (46. Šimonovský) – Hojdar, Merta, Žák, Háša – Růžička (46. Šindelář), Novák

Naše účast ve finálové skupině už je jasná. Postup má jistý i Radotín. O třetím postupujícím se rozhodne ve vzájemném duelu Motorletu B a Libuše, který se hraje ve středu 10.února od 18:30 hod. v Radotíně. Rezervě Motorletu stačí remíza.
Náš společný duel v posledním kole základní skupiny bude rozhodovat, s jakým bodovým ziskem do finálové skupiny vstoupíme. Zápasy ze základní skupiny se do finálové započítávají.
Ve druhé skupině na Aritmě je ještě vše otevřené. Rozhodnout mohu dva zápasy v týdnu. Ve středu hraje Aritma s Velkou Dobrou a vítězství ji posune do finále. Ve čtvrtek si pak finálovou účast mohou zajistit dorostenci Motorletu, pokud porazí Tempo.

Weberterranova Cup kategorie A – sk.Radotín
Radotín – Štěchovice 3:2 (1:1) branky: Korynta, Dvořák, Stejskal – Cihelka, vlastní
Weberterranova Cup kategorie A – sk.Aritma
Hvozdnice – Dukla dor. 1:5 (0:1) branky: Stracený – Jíra 2, Čapek, Radoš, vlastní
V.Dobrá – Tempo 0:0