Přepište dějiny! Divize se bude hrát ve Zličíně

Je dobojováno. V sobotu v poledne se stalo realitou to, na co před pár měsíci ve Zličíně nikdo ani nepomyslel. V souboji na dálku jsme si udrželi náskok před Radotínem a Libuší a vybojovali další historický úspěch. Zličín je přeborníkem Prahy a v příští sezoně si zahraje poprvé v dějinách divizi!

Na podzim jsme si s Vršovicemi vyměnili pořadatelství zápasu a tak jsme poslední kolo hráli na hřišti našeho soupeře. Jenom vítězství nám zaručovalo úspěch. Nerodilo se vůbec lehce.
V 11.minutě totiž hosté rozehráli přímý kop a volný Proskočil hlavou poslal míč za Zamazalova záda. Už za čtyři minuty Háša uvolnil na pravé straně Nováka, ten však Frýberta neprostřelil a byl z toho jen roh. Po něm hlavičkoval Čížek a Frýbert opět čaroval. Přišla 19.minuta, když se po pravé straně prosadil Valoušek a jeho přihrávku před branku ve skrumáži proměnil ve vyrovnání Novák. A hned se nám dýchalo líp. Dál jsme se hrnuli do útoku, ale střela Žáka ani Moravce houští bránících hráčů Vršovic neprošla. Frýbert nohou vykopl i gólovou střelu Čížka. Ve 36.minutě jsme kopali další standardku, zmatky ve vápně vyřešil Roubíčekl přihrávkou proti noze Zahálky a ten po zemi zamířil přesně k tyči. O poločase tak bylo mnohem veseleji. Dobře se bavila i početná skupuina našich fanoušků.
Po půli přišel na hřiště uzdravený Ivan Merta a svůj prakticky první kontakt s míčem proměnil ranou do tyče. Odražený míč napálil na branku Čížek, ale jeden z obránců tělem srazil míč na roh. Po něm se dostal k míči Roubíček a jeho dělovku opět na roh vyrazil Frýbert. Přímý kop Háši našel hlavu Zahálky, ale ten zamířil mimo tyče. V 54.minutě se do vápna proháčkoval Novák, jeho dva střelecké pokusy byly sraženy, aby nakonec odkop Tomaidese trefil právě Nováka a míč se odrazil do vršovické sítě potřetí. Bohužel dvoubrankový náskok nás ukolébal a soupeř začal zlobit. Dvakrát nás při vyložených šancích Minaříka a Vl. Šimra podržel bravurními zákroky brankář Zamazal. Pak už se pískal konec a postupová radost propukla naplno. Oslavy pokračovaly dlouho do noci v místní klubové restauraci.
Přemysl Renský (Vršovice): Nelíbila se mi z naší strany první půle, hráli jsme zbytečně nervózně, ale za druhou půli už se stydět nemusíme, vždyť to mohlo nakonec skončit 3:3. Hráli jsme to, na co jsme měli, ale rozhodla fyzická kondice soupeře, Zličín je trénovaný tým, hrál opravdu dobře a mohu mu jen poblahopřát k postupu.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Když jsme dostali gól, byl jsem v tu chvíli hodně nasr… Pokud jsme totiž venku dostali první gól, většinou jsme pak prohráli. Ještěže to alespoň přišlo tak brzy a měli jsme dost času s tím něco udělat. Je to velká úleva, ale hned po zápase mě napadlo jako první to, že nás čeká moc práce, abychom hráli v divizi důstojnou roli.