Přeborový podzim očima trenéra Drahokoupila

Dosud nejúspěšnější podzimní část sezony skončila. O čtyři body jsme překonali dosavadní bodový rekord a přezimujeme s 25 body na krásném pátém místě. Dnes se za úspěšným podzimem ohlíží trenér mužstva Daniel Drahokoupil.

Dosud nejúspěšnější podzimní část sezony skončila. O čtyři body jsme překonali dosavadní bodový rekord a přezimujeme s 25 body na krásném pátém místě. Dnes se za úspěšným podzimem ohlíží trenér mužstva Daniel Drahokoupil.

V sezoně 2008 – 2009 jsme vstoupili do soutěže o poznání lépe, před prvním zápasem doma s Újezdem jsme využili předzápasové soustředění a první důležitý zápas jsme po dobrém výkonu vyhráli 4:0. Bohužel další tři utkání jsme nezvládli a s bídou uhráli bod proti jasně lepší Uhříněvsi. Na Libuši jsme doplatili na vlastní chyby a vrchol všeho byl zápas doma s Hájema, kdy nás soupeř potrestal z jediného brejku a vyhrál 0:1.
Obrat nastal v těžkém boji s Přední Kopaninou, kde jsme se semkli a vyhráli 3:1. Tím jsme se dostali z nepohody a začali produkovat útočný fotbal, na který se dalo dívat, prohráli jsme pouze na Julisce se silnou Duklou B a tři kola před koncem jsme dokázali prohrát se slabými Bohemians B, kdy jsme předvedli asi náš nejhorší výkon. Výborné zápasy jsme naopak sehráli s Královicemi, Radotínem, Aritmou, Vršovicemi a s Vyšehradem B, které jsme dokázali vyhrát.
Body jsme ztratili v utkání s Čafkou, po poločase jsme vedli 1:2 a soupeř měl vyloučeného hráče, přesto jsme vlastním gólem přišli o 2 body. Podobný zápas jsme sehráli s dobrým Motorletem B, vedli jsme 0:1, soupeř hrál o jednoho hráče oslaben, přesto jsme si po slabém výkonu ve druhém poločase nechali z penalty srovnat!
Po podzimní části jsme na 5. místě tabulky se ziskem 25 bodů. O to více mrzí ztracené body s Hájema, s Čafkou, Motorletem a s Bohemians, mohli jsme hrát na čele tabulky. Cíl pro jarní část je jasný: Pokusit se vyhrát Pražský pohár a v přeboru obsadit 3. místo a získat 50 bodů. Po podzimní části si nechceme dávat nižší cíle, vedení klubu jde hráčům vstříc a podmínky na této úrovni nejsou špatné!
Hodnocení hráčů:
V brance pravidelně nastupoval Šokodko, který mužstvo několikrát výrazně podržel a je naší golmanskou jedničkou. V defenzivě jsme proti minulému ročníku zapracovali na změně rozestavení – místo 3 beků jsme přešli na čtyřobráncový systém, pro který máme vhodnější typy hráčů. V obraně se vystřídali hráči Valoušek, který se jevil dobře a počítáme s ním i pro další rok, stopeři Chrž, Žák, Krump – všichni podávali velmi dobré výkony a patřili k oporám týmu. Na postu levého beka jsme vyzkoušeli několik variant, vystřídali se Skála, Klíma, Čížek, Šindelář, tento post se musí doladit během zimní přestávky. Radek Chrž si svou stabilní výkonnost pokazil s Bohemians B, kdy vyfasoval červenou kartu za nesmyslný úder protihráče v nepřerušené hře a oslabil mužstvo na 3 zápasy!!! Tomáš Krump přišel z Chýnova a ihned se stal pilířem obrany – bude muset ale zapracovat na kondici a trénovanosti – má tréninkové výpadky, které souvisí s jeho prací. Lukáš Žák udělal asi největší výkonnostní vzestup, zařadil se v 18 letech do základu a nebýt některých přehnaných technických zkratů, byl ještě výš. Dobrou práci na postu pravého beka odváděl David Doucha – svou zkušeností a přehledem patří ke stabilním hráčům .
V záloze jsme měli asi největší sílu. Střed zálohy patřil většinou zkušenému Roubíčkovi a ambicióznímu Mírovi Novákovi, oba se dobře doplňovali, „Roubas” hraje více defenzivněji, „Novas” se zapojuje do ofenzivy a měl by ještě více doplňovat hrot! Na levé straně zálohy se výrazně prosadil Ivan Merta, který je nejlepším střelcem mužstva. Má vynikající individuální schopnosti a není tajemstvím, že o něj mají zájem z vyšších soutěží. Dobrou práci odvádí kapitán mužstva Daniel Sigan, druhý nejlepší střelec – použitelný na více místech a svou ofenzivní činností a zkušeností je velice platným hráčem. Na pravé straně se objevoval Karel Řezáč, posila z Písku, který má dobrý fotbalový základ a vynikající tvrdou střelu. Pokud zapracuje na své váze a bude ochoten tvrdě pracovat, roste pro Zličín nový střelec. O místo v základu si jasně řekl Martin Čížek, staronový hráč a posila z Roztok. Výborně technicky i silově vybavený univerzální hráč, odehrál levého beka i halva, středního ofenzivního záložníka, je dobrý ve hře hlavou a přesto že ještě nevstřelil branku, dostává se do šancí a gólovky připravuje. Do základu se nedostal Milan Stolfa, ale počítáme s ním i pro jarní část. Je technicky vybaven, s dobrou střelou, potřebuje ale hrát a získat větší sebevědomí a drzost. Jeho chvíle přijdou. Jediným halvem, který musel opustit mužstvo pro zranění kolena, je Kuba Nešpor, prodělal operaci menisku, věřím, že pro zimní přípravné období bude připraven.
V útoku jsme trochu strádali, hodně práce udělali právě naši ofenzivní záložníci, na tom je ale čtyřobráncový systém založen. Pokud nebyl zraněn, výborně se ukazoval na hrotu Bohouš Víger, měl ale tréninkový deficit, bylo znát, že nevydrží celé utkání. Přesto odehrál dobrá utkání a věřím, že pro jaro se stane stabilním útočníkem. Druhým hrotem byl „spalovač šancí” Lukáš Linhart, který přišel z Tábora, rok ale působil v Anglii, moc netrénoval a bylo to v zápasech znát! Zimní příprava je pro něj spásou a bude muset hodně pracovat, aby naplnil očekávání.
Mužstvo se v zimě musí doplnit o 4 hráče, ZPO (zimní přípravné období) začíná 8. ledna v 17:00 hodin na hřišti ve Zličíně a již 10. ledna hrajeme první utkání zimního turnaje Aritmy. Příprava bude obohacena o soustředění v zimním středisku Hrdoňov na Lipně 20. – 25.1. a zpestřením budou i tréninky v posilovně a spinning. Start do jarní soutěže je 14. března.
Dan Drahokoupil,
trenér FC Zličín