Přeborové jaro začíná v neděli

Již tuto neděli startuje Pražský přebor. Jak na tom je naše mužstvo, prověří na umělé trávě ve Štěrboholích od 14:30 hod. první soupeř - Újezd nad Lesy. Před ostrým startem soutěže hodnotí zimní přípravu mužstva pro klubový web trenér Daniel Drahokoupil.

Již tuto neděli startuje Pražský přebor. Jak na tom je naše mužstvo, prověří na umělé trávě ve Štěrboholích od 14:30 hod. první soupeř - Újezd nad Lesy. Před ostrým startem soutěže hodnotí zimní přípravu mužstva pro klubový web trenér Daniel Drahokoupil.

Zimní přípravu jsme začali již 4. ledna formou individuálního tréninkového plánu, který dostali hráči přes zličínské webové stránky. Oficiální první trénink se uskutečnil 11.ledna, kde se v kabině sešlo 16 hráčů a vedení klubu přivítalo hráče a oznámily se i cíle a plány pro jarní část.
Z kádru odešli Tomáš Skála, který ukončil FTVS v Praze a odcestoval do Kanady, Honza Brych oznámil, že chce zkusit něco více než jen sedět na lavičce a hrát za béčko. Nebránili jsme mu a dnes je v přeborovém mužstvu právě Újezda nad Lesy. Z důvodu mizerné docházky a naprosto bez zájmu jsem se ,,na dálku" rozloučil se Zdeňkem Půčkem – ten byl pro mne obrovským zklamáním hlavně v otázce přístupu, docházky a chuti do fotbalu. Velkou ránou bylo pro nás ukončení aktivní kariéry brankáře Šokodka, který po návratu z Ukrajiny skončil s fotbalem na všech úrovních a chce se věnovat pouze práci.
Během zimní pauzy jsme intenzivně pracovali na doplnění týmu, zkoušeli jsme Hojdara z Třeboně, Růžičku, Sochora z Klánovic, Zacha ze Stochova, Zamazala z Motorletu a další hráče, kteří byli volní nebo bez angažmá. Hojdar se nakonec vrátil do Sezimova Ústí, Růžička si to rozmyslel a sám navrhl ukončení, mladý brankář Zach je pro jaro k dispozici. Další brankář Zamazal, který se hned v prvním přípravném zápase vážně zranil, je po zdařilé operaci, a veříme, že se ještě na jaře k mužstvu připojí. Na hostování dále přichází Sochor z Klánovic, Moravec z Dukly a mladý útočník Urban ze Stodůlek. Hostování Háši z Dukly se změnilo na přestup. V posledních dnech se připojil k týmu Radek Chramosta, který by mohl kádr doplnit. Má ale velkou tréninkovou pauzu, budeme muset za pochodu pracovat na kondici a síle.
V přípravě jsme odehráli 10 přípravných utkání, jen jedno z divizním soupeřem Přední Kopaninou. Sehráli jsme turnaj Aritmy a Radotína, ve skupině jsme prohráli s Radotínem 1:3, porazili jsme Štěchovice 3:2, Libuš 3:1, Zbraslav 5:1 a prohráli jsme s Motorletem B 0:2. Ve vložené přípravě v rámci soustředění jsme porazili ambiciozní Spartak Příbram 3:1, a podlehli Kopanině 1:3. Ve finálové skupině jsme porazili velmi agresivní dorost Motorletu 2:1, s Tempem jsme horko těžko zachraňovali bod v závěru utkání a v generálce na soutěž jsme deklasovali oslabenou a silně kombinovanou Aritmu 6:1.
Do přípravy bylo zahrnuto soustředění, které proběhlo v našich podmínkách ve Zličíně, trénovali jsme 4 dny dvoufázově a měli k dispozici celou umělou trávu. V rámci soustředění jsme odehráli 2 utkání a poslední den využili i regeneraci v bazénu v Radlicích.
Během zimního přípravné období se začala rýsovat sestava pro soutěž, problémy máme v útoku, kde máme 2 hráče na solidní úrovni – Novák a Merta splňují představu, ale chybí nám další útočníci – konkurence, protože Ivan by se nám více hodil do zálohy. Víger byl prakticky bez treninku, dělá policejní akademii, k tomu řidičák, školu, navíc je neustále zraněn. Tuto roli by mohli splnit Moravec, Koblic nebo Háša. Post brankáře je otevřený, uvidíme, kdy začne trénovat Zamazal, solidně se jeví Zach, výrazný pokrok ale udělal i poctivý Rosendorf! V obraně máme téměř jasno, máme i více dobrých variant, nejvíce možností máme asi v záloze, kde vedle zkušených Roubíčka a Čížka mohou nastoupit Háša – ten musí ale výrazně popracovat na ochotě hrát kondiční fotbal, Žák, který má určitý talent, maří si ho ale svými nesmysly ve hře s míčem (dlouhé držení míče, zbytečné kličky, atd…), Koblic, ten má předpoklady, ale nevěří si, Valoušek, ten může hrát i na více postech, Sochor, který přišel na poslední chvíli a jeví se moc dobře. Variant je více a to je dobrá zpráva.
Soutěž začínáme 2× venku – v neděli 14.3. ve 14.30 na umělé trávě ve Štěrboholích s Újezdem a další víkend také v neděli 21.3. na umělé trávě v Uhříněvsi s domácími. První zápas na domácím hřišti se představíme 27.3. v 10.30 se silnou Libuší.
Myslím, že jsme i přes různé problémy dobře připraveni na start jarní části. Za hráče mohu slíbit, že v každém utkání budeme hrát na vítězství a budeme se snažit získat co nejvíce bodů. Co se z toho vyvrbí, uvídíme!

Kádr mužstva pro jarní část sezony:
Brankáři: Vojtěch Zach (91), Aleš Rosendorf (88)
Obránci: Petr Šatný (87), Martin Zahálka (90), Petr Mlejnek (88), Petr Klíma (82), Viktor Moravec (85), Michal Šindelář (90), Adam Šimonovský (79)
Záložníci: Richard Valoušek (86), Lukáš Žák (90), Jan Roubíček (75), Martin Čížek (76), Jiří Háša (87), Milan Koblic (90), Michal Sochor (78)
Útočníci: Ivan Merta (87), Miroslav Novák (87), Bohuš Víger (89), Dominik Urban (91)
Změny v kádru:
Odešli: Matěj Erler, Tomáš Skála, Jan Brych, Zdeněk Půček – ukončili hostování, Mikola Šokoďko – ukončil činnost
Přišli: Viktor Moravec – hostování Dukla, Vojtěch Zach – hostování Stochov, Michal Sochor – hostování Klánovice, Dominik Urban – hostování Stodůlky. Příští týden ještě proběhnou jednání o příchodu Jana Lukeše z Aritmy.
Realizační tým:
Daniel Drahokoupil – trenér, Josef Jarolímek – manažer mužstva, Lubor Mírek – vedoucí mužstva, Oldřich Šťastný – kustod