Pohár Starostky MČ-Praha Zličín 2022 si odváží Motorlet

V neděli 19.6.2022 se odehrál na Zličínském hřišti další ročník tradičního letního turnaje O pohár starostky Mč Praha Zličín. Letošního ročníku se účastnilo celkem 9 mužstev a určitě bylo na co koukat.

V neděli 19.6.2022 se odehrál na Zličínském hřišti další ročník tradičního letního turnaje O pohár starostky Mč Praha Zličín. Letošního ročníku se účastnilo celkem 9 mužstev a určitě bylo na co koukat.

Letošní ročník byl organizován pro hráče narození 2010 a mladší. Domácí klub přihlásil do turnaje kromě mladších žáků ( r.2010) i hráče starší přípravky, pro které to byla vhodná příprava na nadcházející soutěžní ročník, kdy již budou nastupovat v soutěží hrané 7+1.  Tentokrát se hrálo systém každý s každým a kromě soupeřů se hráči potýkali i s ohromným vedrem.

Trenér Rosendorf okomentoval celodenní snažení svých svěřenců takto: Starší tým Zličína skončil na nepopulární bramborové pozici. Nepovedl se nám začátek turnaje, aktivita a herní převaha nebyla přetavena v góly. Postupně jsme se rozehráli ke slušným výkonům, ale koncovka nás trápí celou sezonu. A nebýt 4 opravdu laciných gólů, ať už z pohledu brankaře nebo obrany, tak jsme mohli pomýšlet na pozice nejvyšší. Inkasovali jsme za celý turnaj jen 5 branek (2. nejlepší na turnaji), ale také jen vstřelili jen 8 gólů, což bylo oproti medailovým pozicím málo.

Sestava FC Zličín : Hajas - Santillánová, Kolev, Wolfschütz, Křovák J., Brunclík, Křovák A. Kratina, Ilya, Maksym, Stopka.

A trenér Horák okomentoval výkon svého mužstva takto: několik vybraných hráčů ze starší přípravky se zúčastnilo turnaje O POHÁR STAROSTKY MČ PRAHA ZLIČÍN, který byl určen pro hráče 2010. Náš tým, který se skládá převážně z hráčů ročníku 2011 a 2012 odehrál 8 kvalitních zápasů a nevedl si v nich vůbec zle. Byl to náš první turnaj v kategorii mladších žáků, hřiště 7+1 a v některých momentech byla znát naše nezkušenost. Snažíme se do kluků dostat kombinační fotbal, který jsme praktikovali i na větším hřišti. Někteří hráči byli na velkém hřišti poprvé a ke konci turnaje nám došly síly. I přes to, že jsme skončili na posledním místě, jsem s předvedenou hrou velmi spokojený, věřím, že příští rok si povedeme lépe. Pro naše hráče to je velká zkušenost do dalšího ročníku.

Sestava FC Zličín 2011: Krix - Gubinov, Pleva, Skokan, Sellak, Martínek, Kobes, Bohun, Saša,

Při slavnostním závěrečném vyhlášení byla oceněna všechna mužstva, která přebrala z rukou místostarosty Mč Praha Zličín p. Kovaříka a předsedy FC Zličín Ing. Roubíčka drobné ceny, medaile a poháry.

Konečné umístění :  1. SK Motorlet 2. FC Viktoria Plzeň 2011 3. Sokol Řepy 4. FC Zličín 5. ČAFC Praha 6. FA AZ 2011 7. SK Modřany 8. FC Přední Kopanina 9. FC Zličín 2011

Nejlepší hráč : Maksym Pidhayniy – FA AZ

Nejlepší střelec : Oleksander Serhiienko – FC Viktoria Plzeň 2011

Nejlepší brankář : Marek Hrdlička – FC Přední Kopanina