Odpor Královic jsme zlomili až po přestávce

Už v první půli jsme si vytvořili několik šancí, ale soupeř kladl houževnatý odpor a udržel bezbrankový stav. Ten se nám podařilo změnit těsně po přestávce a rozhodující moment přišel po hodině hry, kdy byl za faul na Mertu vyloučen brankář hostů a Novák z penalty zvýšil na 2:0.

Obě mužstva začala zápas aktivně a rušno bylo od začátku před oběma brankami. Ve 4.minutě zacentroval z pravé strany náš Řezáč a Merta v souboji s golmanem Michal hlavou mezi tyče míč neusměrnil. Hosté kontrovali přímým kopem Randy, který našel ve vápně Krejču, kterého stačil odzbrojit Chrž. Po přímém kopu Sigana se dostal do velké šance Merta, ale hlavou branku těsně minul. Vzápětí přímý kop Sigana tečovala zeď, ale P. Michal se stačil v brance přemístit včas. Pak přišli dvě akce hostů. Krejča přetaženým centrem spoluhráče nenašel a Randova střela prolétla nad brankou. Ve 32.minutě jsme měli první tutovku. Novák zatáhl míč z vlastní poloviny, do rozhozené obrany hostů jej posunul Mertovi, který sám proti P. Michalovi branku bohužel minul. Za pět minut jsme rozehráli přímý kop tak nešikovně, že se hnali do brejku hosté, ale Randovu střelu stačil zblokovat Krump a vzápětí kombinaci se Štullerem zakončoval Švarc střelou nad branku. I v další brejkové akci byl Švarc, ale jeho pád ve vápně sudí jako penaltový neposoudil. Závěr poločasu patřil nám, bohužel bez brankového efektu. Čížek hlavičkoval těsně vedle branky a samostatný nájezd na P. Michala nedokázal gólově zakončit Linhart.
Tři minuty po přestávce jsme získali výhodu přímého kopu a Sigan poslal míč přesně do pravého horního růžku branky hostů. Za dvě minuty proti sobě stáli stejní aktéři, ale tentokrát P. Michal vytlačil míč nad břevno. Pak se ke slovu dostal dvakrát hostující Randa. Nejdříve z rohového kopu nenašel pochopení u spoluhráčů, když míč prolétl malým vápnem až do zámezí a vzápětí jeho přímý kop u tyče likvidoval Šokoďko. V 57.minutě Sigan parádně poslal do úniku Mertu, ale ten i podruhé sám proti P. Michalovi branku netrefil. Vyšlo to až do třetice v 62.minutě. Tentokrát Merta zvolil kličku, brankář hostů jej podrazil a pískala se penalta. P. Michal byl vyloučen a do branky musel náhradník Kopecký. Ten však na střelu Nováka neměl šanci a bylo to 2:0. Hosté vysunuli dopředu hrajícího trenéra T. Michala a ten se dostal dvakrát do koncovky, ale ani jednou neuspěl. Když už hosté míč do branky dostali, pískal se ofsajd. Dorážka Krejči trefila bohužel na zemi ležícího spoluhráče v ofsajdu a od něj se míč dostal do branky. V 74.minutě jsme přišli o stopera Krumpa, který po zákroku Krejči musel do nemocnice s roztrženým lýtkem na šití. V závěru zápasu přišlo ještě několik náznaků šancí hostů, ale dát gól jim nebylo souzeno.
Tomáš Michal (Královice): První půle byla z naší strany dobrá, s herním projevem jsem byl spokojen. Po přestávce jsme dostali rychlý gól z přímého kopu a pak druhý z penalty, navíc jsme dohrávali v deseti. To se to těžko obrací. Začali jsme domácí přehrávat, byli tam i šance, ale oni hrozili z brejků. Všude nám říkají, že nehrajeme špatně, ale body bohužel neděláme.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Už v první půli jsme měli minimálně tři vyložené šance a soupeř nás vážněji neohrozil. S výkonem jsem spokojen, jen mě mrzí výpadek po druhé brance, kdy jsme si snad mysleli, že už se nemůže nic stát a v oslabení nechali soupeře převzít iniciativu.