Na Vyšehradě jsme si otevřeli střelnici

Bez potrestaného Nováka, s řadou zraněných hráčů, jsme přijeli na Vyšehrad. Ti, kteří nastoupili do zápasu, zažili první poločas z říše snů. Střelecký koncert začal Ríša Valoušek a minutu před přestávkou Karel Řezáč zastavil skore poločasu na stavu 4:0 pro nás.

Úvod zápasu debaklu domácích nenasvědčoval. V 5.minutě střílel těsně vedle pravé tyče Kováč. Za tři minuty chyboval Žák, Krysta zpětnou přihrávkou našel Kováče, ale ten ani podruhé mezi tyče naší branky nezamířil. Naopakmy jsme hned první šanci využili. V 10.minutě pronikl do vápna z levé strany Merta, našel nabíhajícího Valouška, který přízemní střelou trefil přesně k tyči. Vzápětí Valoušek našel centrem Čížka, ten však hlavičkoval mimo branku. Ve 20.minutě připravil aktivní Valoušek další šanci Siganovi, jeho střela však pravou tyč minula. Ve 22.minutě se opět dostali ke slovu domácí po centru Noska, ale Chrž před nabíhajícím Fidlerem odhlavičkoval míč do bezpečí. Další Fidlerův hlavičkový pokus skončil nad břevnem naší branky.
Ve 23.minutě na druhé straně pálil volný Čížek, Svatoš vyrážel na roh. Když vzápětí Krump odvrátil nebezpečí před Fidlerem, udeřili jsme podruhé. Zleva zacentroval Klíma a Merta hlavou nasměroval míč do sítě. Ve 30.minutě pálil ve skrumáži Žák, ale zamířil přímo do brankáře Svatoše. Ve 34.minutě nečekaně vypálil Sigan, ale těsně minul levou tyč. Ještě v téže minutě střílel z přímého kopu Merta a s tečí domácí zdi zapadl míč do sítě domácích potřetí. Ve 37.minutě musel pro zranění odstoupit Víger, kterého nahradil Řezáč. A tomu také patřilo poslední slovo první půle. Ve 44.minutě se po dlouhém pase Klímy dostal k míči asi dvacet metrů před brankou a dělovkou ho nekompromisně napálil do sítě.
Po přestávce tempo naší hry zvolnilo a domácí si vytvořili několik šancí. V 54.minutě musel Šokoďko vyrážet přímý kop Kováče. V 61.minutě se domácí dočkali čestného úspěchu. Po zákroku Žáka se pískala penalta a Pospíšil ji s přehledem proměnil. Stejnou výhodu jsme dostali za tři minuty i my, když po centru Řezáče střílel Hlava a míč zastavil ve vápně rukou Pospíšil. Exekuce se ujal sám Hlava, Svatoš však jeho střelu vyrazil.
Obě mužstva si ještě připravila několik náznaků šancí, ale do konce zápasu už se na jeho skore nic nezměnilo. Z vyšehradu jsme si tak zaslouženě odvezli tři body a jsme bod od vyrovnání historického bodového maxima ze sezony 2003 – 2004.
Daniel Drahokoupil FC Zličín): Za výkon v prvním poločase zaslouží mužstvo absolutorium. Po přestávce přišlo zbytečné uspokojení. S výsledkem jsem spokojen, s výkonem ve druhé půli ne. Ke splnění cíle, získat 50 bodů, nám chybí ve třech zápasech získat pět bodů.
Radek Zenkl (Vyšehrad B): Nezkušenost se projevila. Hráli jsme s pěti dorostenci a rozdíl ve fotbale dorost – dospělí byl vidět. Ve druhé půli už to bylo lepší.