Na hřišti poslední Krče jsme nezaváhali

S posledním týmem tabulky jsme si připsali povinné tři body. Výkon to však nebyl nijak oslnivý a výrazný výsledek se zrodil až v samotném závěru díky hattricku Ivana Merty.

S posledním týmem tabulky jsme si připsali povinné tři body. Výkon to však nebyl nijak oslnivý a výrazný výsledek se zrodil až v samotném závěru díky hattricku Ivana Merty.

Od začátku jsme domácím dávali najevo, že blamáž s posledním týmem tabulky nepřipustíme. V 7.minutě z přímého kopou pálil těsně vedle Merta a stejný hráč se za dvě minuty proháčkoval do vápna, ale před branku přihrávku nepropasíroval. V 17.minutě poslal Skála přímý kop přesně na hlavu Čížka, ale ten hlavou horní růžek domácí branky těsně minul. Za minutu se překvapivě mohli radovat domácí. Dlouhý aut propadl naší obranou k Holubovi, ten však naštěstí trefil rameno Šokoďka a míč branku přelétl. Ve 26.minutě už přišel gól. Rohový kop Skály poslal hlavou před branku Merta a Čížek protlačil míč za čáru. Asistent rozhodčího svým pohybem k půlící čáře dal jasně najevo – byl to gól! Domácí protestovali marně a Kyloušek si vysloužil žlutou kartu. Za dvě minuty utekl domácí obraně po pravé straně Valoušek, ale zpětnou přihrávku Skála do sítě neposlal a odražený míč mezi tyče nepropálil ani Čížek. Ve 34.minutě přišel další náznak šance domácích, když Skála nechal odcentrovat Brože, ale Mlejnek uklidil míč na roh.
Druhý poločas začal našim signálem z rohového kopu, který zakončoval dělovkou těsně vedle Klíma. V 53.minutě uvolnil Žák nabíhajícího Skálu, ale tomu v rozhodující chvíli míč vypíchl Penc. Pak přišla 63.minuta a s ní aut pro nás. Verdikt asistenta rozhodčího se nelíbil Kylouškovi a za další nevhodně protesty dostal druhou žlutou kartu a poslal svůj tým do oslabení. Naše převaha nabrala ještě větší obrátky a domácí obrana byla v jednom ohni. V posledních deseti minutách pak domácí třikrát inkasovali. Střelecké galapředstavení předvedl Ivan Merta. V 80.minutě byl na rohu šestnáctky faulován Klíma a Merta z přímého kopu trefil přesně k tyči. V 85.minutě kolmou přihrávkou vysunul Víger Valouška, ten nezištnou přihrávkou před branku našel opět Mertu, který v poklidu přidal třetí branku. A dvě minuty před koncem Mertu poslal do brejku Víger a náš kanonýr elegantním dloubáčkem pečetil výsledek.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Spokojený musím být se ziskem bodů. Naše hra ale po třech prohraných zápasech byla svázána nervozitou, předháněli jsme se v nepřesnostech, nedokázali si přihrát. Soupeř neměl kvalitu, my jsme se ale trápili až do druhé vstřelené branky. Doufám , že nás toto vítězství zklidní a budeme hrát agresivní fotbal a zpřesníme kombinaci. Máme mladé mužstvo, měli bychom jít výkonnostně nahoru a začít dělat body. Je nejvyšší čas!
Pavel Frýbort (Sparta Krč): Co k tomu říct? Už se musím opakovat, je to pořád stejné. Chybí tak čtyři kvalitní hráči, kteří by ostatní strhli. Dostaneme gól a tím to končí, je to beznaděj.