Místo bodů si odvážíme pět gólů ........

V 8. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 2.10.2016 zajížděli do Horních Měcholup.

K osmému zápasu Podzimu, jsme zajížděli na hřiště bývalého divizního týmu Horních Měcholup. Ambiciózní klub, kterému se zatím až tolik nedaří ,jak jsme čekali. My jsme si věřili a to proto, že už jsme mohli počítat s vykartovanými hráči, kterým skončil trest( za 8 dní kluci odehráli 4 zápasy!!!). Chtěli jsme tedy bodovat a ukončit smolnou šňůru zápasů. Bohužel, vše se vyvíjelo jinak.

Hned ve 2´minutě udělal chybu Žák, kdy se dlouho mazlil s balónem a přišel o něj. Následná střela soupeře šla jen kousek mimo naší branku.  Poté se 20´minut hrálo sem tam s řadou nepřesností a bez nějakých vyložených šancí. Trochu za to mohl i terén, který byl hodně mokrý a měkký, ale zase jsme natolik zkušení, abychom věděli, jak se máme obout. Po nezáživné pasáži přišla 26´minuta a vedoucí gól domácích. Soupeř zahrál rychlý protiútok na levou stranu, kde bránil Müller, ale i přes něj přišel centr do vápna, kde šel Zahálka na přední tyč a Krejčí zůstal u svého hráče na zadní. Úplně volným středem si naběhl hráč Měcholup a z voleje skóroval. Vůbec jsme se nevraceli a proto zůstal soupeře úplně volný. Za tři minuty bylo ještě hůř. 29´minuta a 2:0 a to opět z levé strany. Na levé straně si domácí hráč lehce poradil se Zahálkou a vystřelil. Střela byla ještě zblokována, ale následná dorážka už skončila v síti. Opět nepokrytý hráč, kterému jsme opět dali spoustu místa na penaltě, aby lehce zakončil. Z jediné pěkné akce, kterou jsme předvedli v prvním poločase, přišel balón do lajny na levou stranu, kde potáhl Merta a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Valouška na vápně. Ten placírkou snížil ve 31´minutě na 2:1. Do poločasu měl soupeř ještě dva balóny do vápna, ale oba lehce chytil Blahovec.

Do druhého poločasu jsem věřil, že vlétneme a budeme chtít přetáhnout výsledek na svou stranu. To se nám málem povedlo hned ve 49´minutě, kdy dostal míč za obranu Patrman, ale bál se hrát a zkoušel z první vystřelit. Střela, ale skončila hodně vedle a hodně nad. Další naše šance na vyrovnání přišla v 56´minutě, kdy nádherným pasem našel Müller za obranou Mertu, který se řítil na bránu a tam byl brankářem sestřelen. I po zhlédnutí videa jasná penalta, ale bohužel píšťalka zůstala němá. A to byl asi okamžik zlomu. V 60´minutě vyběhl k postranní čáře nesmyslně Blahovec, ve skluzu jen píchl do balónu a soupeř toho hned využil a trefil odkrytou bránu 3:1. To nás definitivně položilo (času jsme měli ještě dost, ale chuť od kluků už jsem neviděl a necítil). Dokonce nám ještě nahrála červená karta domácích, ale jak jsem psal, kluci již nechtěli a tím pádem ani tohoto nevyužili. Tak jsme znovu pykali. Běžela 71´minuta, my jsme kopali trestný kop, ale z naší výhody přišel odkop a poté dlouhý balón na pravou stranu, kde již nestíhal Valoušek a přihrávku do vápna nezachránil ani vracející se Müller, a tak soupeř zvýšil do prázdné branky na 4:1. To už jsme chtěli, aby byl konec. Bohužel nebyl. V 81´minutě si navedl hráč domácích míč do vápna, kde ho sestřelil Blahovec a tentokrát se penalta pískala 5:1. Další KO už jsme nedostali a tak konečný výsledek 5:1 zůstal.

Z tohoto zápasu mám hodně smutnou náladu. Nechtěli jsme hrát, kazili jsme bez soubojů a bez myšlenky. Chybělo hodně věcí, alespoň k průměrnému zápasu. Samozřejmě si to musíme rozebrat s hráči na tréninku a sáhnout si do svědomí, jestli děláme všichni vše pro náš ZLIČÍN. Musím, ale vyzdvihnout Jakuba Müllera, který hrál zápas ráno za starší dorost a i přesto byl nejlepší na hřišti v tomto zápase v Měcholupech.  Ještě musím zmínit Valouška, ikdyž měl hodně nepřesných přihrávek, odjezdil celý zápas - makal a chtěl a to je základ …ale DVA hráči je bohužel málo. Jak jsem již psal …. Je třeba si to vyříkat, sáhnout si do svědomí a začít jezdit „po prdeli“.  Samo nic nepřijde.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 8. kolo, neděle 02.10.2016, 16:30

SK Horní Měcholupy 5:1 FC Zličín

Branky 26. a 29. Svoboda, 60. Hynek, 71. Bláha, 88. Dejmek z penalty – 31. Valoušek
Žluté karty 24. Valeš, 48. Hynek, 61. Doležel, 89. Nguyen Anh – 2. Valoušek, 39. Žák, 87. Blahovec