Kunratická plichta

Domácí, kteří bojují o záchranu, první poločas nezvládli herně, naše mužstvo však své šance nedokázalo proměnit. V druhé půli domácí zabrali a brzy vyrovnali, my jsme opět několikrát neproměnili své šance. V 78. minutě byli z lavičky vykázáni trenér Hromádko a vedoucí Jarolímek za kritiku rozhodnutí pomezního a hlavního rozhodčího. Závěrečné minuty tak byly poznamenány nervozitou a také výroky pomezního Stránského, který nezvládl svůj rozhodcovský výkon, tak i své chování.

V 5. minutě Žák přihrál na Zmeškala, ale ten střílel jen doprostřed. V 9. minutě Adam minul míč a Novák zkoušel Schopfa přehodit, ten však dokázal zareagovat a míč přehodit přes břevno na roh. V 10. minutě hlavičkoval Kmoch, ale Schopf byl připraven. Ve 13. minutě domácí dvakrát zahrozili, nejprvé Šourek na poslední chvíli zblokoval střelu Chroustovi a pak Schopf dokázal chytit střelu Kmocha. V 21. minutě uvolnil Žák Maye, jeho střelu Nigoš neudržel, ale dorážející Zmeškal trefil tyč a navíc byl ofsajdové pozici. V 27. minutě po centru Goldmanna hlavičkoval Merta doprostřed. V 37. minutě jsme se poprvé radovali, Zahálka si vyměnil míč s Mertou a odcentroval, k míči se protlačil Zmeškal a pomocí tyčky míč dostal do sítě, 0:1. Ve 44. minutě Schopf zachytil míč na hranici velkého vápna, na signalizaci pomezního Stránského se kopal přímý kop. Ten domácí zahráli lajdácky a velkou příležitost neproměnili.

V 47. minutě Zahálka ztratil míč ve vápně a na zadní tyči si na centr naskočil Kmoch a vyrovnal, 1:1. Za minutu jsme mohli znovu vést, Zmeškal z dálky napálil míč z dálky směrem na branku, Nigoš míč kontroloval a myslel, že jde vedle, jaké překvapení pro něj bylo, když míč olízl tyč. V 50. minutě Zmeškal unikal z pravé strany a tvrdě vypálil do šibenice, Nigoš konečky prstů míč vyrazil na břevno, dorážející Žák nedokázal hlavou i díky bránění Chrousta usměrnit a pak Chroust dokázal i před Zeleným míč odehrát do bezpečí. V 51. minutě Valoušek ztratil míč ve vápně, ale dokázal svou chybu napravit a střelu Chyleho zblokoval. V 53. minutě Schopf rychle rozehrál, Merta si míč zpracoval a odcentroval, jeho míč si našel May a z voleje vypálil, ale trefil jen blokujícího Chrousta v brance. V 57. minutě zakombinoval Zelený s Valouškem, ten nacentroval, míč si v tlačenici našel Zmeškal a střílel, jeho střelu dokázal ještě usměrnit May a bylo to 1:2. V 64. minutě Chroust vybídl Viktorina, ale ten střílel nad. V 66. minutě domácí vyrovnali, Zelený na útočné polovině ztratil míč, Novák utekl obraně a propálil Schopfa, 2:2. V 77. minutě se ocitl ve velké šanci Přibyl, ale Schopf jeho šanci zlikvidoval. 78. minuta přinesla hodně rozhořčení na naší straně. Mayovi byl odmáván ofsajd, který prostě nebyl (Adam vybíhal zpoza stoperů, míč směřoval směrem k Zdeňkovi Zmeškalovi, který, ač byl ofsajdové pozici – nehrál). Za kritiku rozhodnutí byli z lavičky vykázáni trenér Hromádko a vedoucí Jarolímek. Více se k chování rozhodčích není třeba vyjadřovat – bylo nestandartní. V 89. minutě mohl rozhodnout Chroust, ale míč poslal nad branku hostí.

Ze zápasu jsme odnášeli pocit, že kdybychom proměnili šance, nemuselo dojít ani k incidentu kvůli ofsajdovému postavení a následnému vykázání z lavičky. Byli jsme lepší. Kunratice tak nadále musí bojovat o svou přeborovou přítomnost, příští týden je čeká bitva s Radotínem, která možná rozuzluje hádanku o sestupujícím. Nicméně některé věci v Kunraticích ještě stále svědčí o tom, že klub je nováček a v soutěži se učí, co a jak. Třeba pro příště by mohly zamezit po zápase přístupu diváků do prostoru šaten, kde slovně a málem i fyzicky napadli trenéra hostí a pak pořadatelé místo aby vyvedli tyto individua, tak začali odstrkovat hráče hostů, kteří se pochopitelně zastali svého trenéra. A závěrečnou otázkou zůstává, jestli je cena 50,-Kč za klobásu adekvátní, a jak se nakládá s profitem z prodeje klobás v Kunraticích.

Pražská teplárenská přebor , 30. kolo, neděle 20.5.2012, 17:00

SK Slovan Kunratice 2:2 FC Zličín