Kruté vystřízlivění

Zličín nedokázal proměnit 1000% šanci a hosté pak ovládli utkání, vyhráli zaslouženě 0:3.

Úvodní půlhododinu byl Zličín lepší, ale své příležitosti nedokázal dotáhnout do konce. Ovšem první šanci měli hosté v 6. minutě hlavičkoval po rohu Parlásek nad. V 9. minutě jsme se mohli ujmout vedení. Merta vyvezl míč, nalezl volného Maye, ten udělal kličku jednomu ze stoperů a vystřelil, střela byla lehce tečována a míč se snášel za bezmocného Maka, bohužel pro nás trefil jen břevno a Alen Redžič z malého vápna zazdil co se dalo, sám na malém vápně hlavičkoval nad. Ve 12. minutě se na levé straně uvolnil Šindelář a servíroval míč na Maye, ten však svojí slabou střelou jen polechtal rukavice Maka. Ve 14. minutě Adam May na půlce vypíchl míč stoperům při rozehrávce a řítil se k brance Maka, hosté se však stihli vrátit a May místo střely volil kličku, která se mu nepovedla. Pět minut na to si Merta vzal míč na půlce a mašíroval si to s ním k vápnu hostů, jeho střelu levačkou Mako s obtížemi vyrazil na roh. Za dvě minuty podobná příležitost i na druhé straně, Šperl si potáhl míč po vápně a branku minul o metr. Za dvě minuty se řítil Šperl na Schopfa bok po boku s Hášou, Šperl prováhl střelu a Schopf mu míč ukopl do zámezí. V 28. minutě se už radovali hosté, centrovaný míč do vápna hlavou škrtnul Vůjtěch a Schopf chvilku zaváhal a na míč směřující pod břevno nedosáhl. V 35. minutě si mohl připsat Šperl další gól, chtělo to maličkost, nehrát rukou nebo doufat ve slepotu rozhodčího, ani jedno se nestalo a tak rozhodčí správně odpískal ruku a gól neuznal. Dvě minuty před poločasem jsme měli příležitost. Mertův trestný kop ze 40 metrů byl lehce tečován mezi klubkem hráčů propadl k brance, ale Mako byl pozorný a nezbedný míč si našel.

Dvě minuty po pauze si May přehodil stopera hostů, jeho pokus byl zblokován a Merta z dorážky nemířil přesně. V 56. minutě Skála rozehrál trestný kop na Valouška, jeho centr si našel Merta, avšak z voleje pálil nepřesně. Po hodině hry se iniciativy ujali hosté. Centr Doška nedokázal Šperl usměrnit hlavou na branku. V 66. minutě se uvolnil Šinal, Hášu jeho centr nechal chladným a Duchek neobsazený Skálou si míč v poklidu zpracoval na malém vápně a nedal Schopfovi šanci. Za dvě minuty našel Šinal volného Černohorského a ten zvýšil na nedostižných 0:3. V 77. minutě po brejku taženém Milotou střílel Šinal, Schopfovi skákavý míč nadělal hodně potíží. V 89. minutě jsme mohli skóre kosmeticky upravil, ale Valoušek po Mertově centru hlavičkoval jen do připraveného Maka.

Hodnocení trenérů

Trenér Krejčí: Ráz utkání určila velká příležitost domácích, kdyby ji proměnili utkání by se vyvíjelo určitě jinak. V prvním poločase a v úvodu druhého byli domácí lepší. V poločase jsem si říkal, že pokud si odtud odvezeme remízu budu spokojený. V plný bodový zisk jsem začal věřit až po naší třetí brance.

Trenér Drahokoupil: Zasloužená porážka. Hosté měli všechny atributy hry, které nás zdobili minulý týden proti Bohemce, byli důraznější, agresivnější, dobře bránili, měli odražené míče. Pro nás je to tvrdá facka. Teď hrajeme dvakrát venku a zvlášť v Táboře nás čeká divočina, jak ze strany domácích tak zřejmě i rozhodčích, dle toho co se tam dělo, když tam hrála Koloveč. Pokud chceme bodovat, musíme navázat na výkon ze Šeberova.