Kopanina na kolenou, naděje na finále žije!

Tak to byl koncert. Skomírající naději na postup do finálové skupiny zimního turnaje na Aritmě jsme oživili nevídaným způsobem. Lídrovi přeboru jsme na domácí umělce nasázeli tři góly!

Poprvé a zřejmě i naposled se do branky postavil Mikola Šokoďko. Pracovní povinnosti a očekávaný návrat na Ukrajinu zřejmě ukončí jeho angažmá v našem klubu. V zápase potvrdil svou kvalitu a zlikvidoval minimálně tři vyložené šance soupeře. Na levé straně obrany se pak opět po pauze objevil Tomáš Skála a pečetil výsledek parádním třetím gólem.
Zápas začal se zpožděním, protože jsme marně v telefonickém spojení s pořadateli turnaje a zástupci komise rozhodčích sháněli rozhodčí. Nakonec se na Zličín vypravil narychlo povolaný sudí Zatkal, který po patnácti minutách převzal řízení utkání. Zápas s píšťalkou zahájil vedoucí mužstva Přední Kopaniny Pavel Zelenka.
Soupeře jsme zaskočili hned v úvodu, kdy jsme ho přikovali k vlastní šestnáctce a už v 5.minutě zmatky před brankou potrestal pohotovou dorážkou Stolfa. Dále jsme rychlou kombinací svírali soupeře na jeho polovině. Postupně se hra vyrovnala a velkou šanci měla Kopanina. Po signálu z rohového kopu hlavičkoval Charvát a Šokoďko poprvé čaroval. Za pět minut se zleva sám na golmana řítil Novák, ale koncovku nezvládl. Těsně před přestávkou se za hranici šestnáctky šikovně uvolnil Ivan Merta a přesnou střelou k levé tyči překonal Drahoráda v brance Kopaniny podruhé.
Osm minut po přestávce jsme předvedli další rychlou kombinaci. Ivan Merta zatáhl míč po pravé straně, přešel přes dva obránce, stačil odcentrovat na zadní tyč, kam si nasprintoval Skála a pohotovým halfvolejem poslal míč do sítě Kopaniny potřetí. Když pak Šokoďko dvěma parádními zákroky udržel čisté konto, zrodilo se nečekané, ale zasloužené vítězství.
Pokud ve dvou zbývajících dvou zápasech turnaje s dorostem Bohemians 1905 a Velkou Dobrou zvítězíme, postup do finále nám nemůže uniknout, a to i bez ohledu na výsledky našich soupeřů.
Trenér Drahokoupil zářil po zápase spokojeností: Byl to první zápas, kdy jsme nic nezkoušeli a celý ho odehrála stejná sestava. Ostatní trénovali. Nejtěžší období přípravy máme za sebou a už je tam vidět větší lehkost. Kluci měli do zápasu velkou chuť, mělo to šťávu a musím mužstvu poděkovat. Předvedená hra a i výsledek mi udělaly radost.
Trenér Kopaniny Pavel Mejdr byl o poznání zklamanější: Věděli jsme, že Zličín na nás nastoupí. Byli bez bodu a pokud chtějí ještě myslet na postup do finále, museli vyhrát. My jsme tentokráte příliš odporu nekladli. Určité možnosti jsme tam sice měli. Ale kdybych to měl spravedlivě vyčíslit, tak výsledek mohl být 8:3 pro soupeře.

FC Přední Kopanina – FC Zličín 0:3 (0:2)
Branky: 5. Stolfa, 42. Merta, 53. Skála Rozhodčí: Zatkal Diváků: 20

FC Přední Kopanina: Drahorád – Truhlář (46. Brabec), Beneš (46. Skočdopole), Charvát (46. Slanina), Janda – Kratochvíl (46. Tyxa), Buzek, Houška, Vyšata – Strnadel, Juckem.
FC Zličín: Šokoďko – Valoušek, Chrž, Krump, Skála – Klíma – Sigan, Žák, Merta – Stolfa (75. Skopec), Novák.