Jasné vítězství se Zbraslaví

V předposledním kole zimního turnaje jsme nastoupili proti účastníkovi1.A třídy, týmu SK Zbraslav. V jeho dresu nastoupil s kapitánskou páskou i náš bývalý hráč Petr Šimoníček. Ani on, ani golman Machynek, exsparťan a v minulé sezoně opora přeborového Radotína, našemu vysokému vítězství nezabránili.

Šest branek jsme si  rovnoměrně rozložili do obou poločasů. Od začátku jsme si vytvořili převahu a soupře zatlačili na jeho polovinu. Poprvé se skore změnilo už v 10.minutě.  Golman Zbraslavi podcenil malou domů, důrazný May jeho odkop zblokoval, zpětnou přihrávkou nabídl střelu Valouškovi, ten trefil tyč a Redžič už bez problémů poslal míč do prázdné branky.  Po několika minutách pálil May, ale Machynek si s jeho střelou dokázal poradit. Vzápětí z pravén strany zacentroval Valoušek, Redžič vrátil míč před branku, ale Zahálka ho do sítě nepropašoval. Podobná situace přišla za pět minut, tentokrát zacentroval Šatný, Háša pálil z voleje nad . Ve 24.minutě Háša zleva poslal křížnou přihrávku mezi stopery, ti se nedohodli a míč proklouzl až k nabíhajícímu Valouškovi, který jej s přehledem poslal do sítě.  Valoušek byl i dsalší šanci, ale šikovnou přihrávku M. Šindeláře nezužitkoval a zamířil nad branku. Ve 36.minutě přišla nejhezčí akce zápasu. Rychlá kombinace začala u Merty, ten uvolnil Valouška a jeho přihrávka něla oči. Na zdní tyči volný Redžič už jen doklepl míč do sítě. Až v závěru poločasu si připarvili několik slibných příležitostí hráči Zbraslavi. Přímý kop Šimoníčka zlikvidoval Rosendorf. A po dvou rohových kopech jsme situaci s přehledem ubránili.

Druhý poločas se obraz hry nezměnil. V 51.minutě se prosadil po levé straně mladší Šindelář a poslal ideální přihrávku na zadní tyč Valouškovi, který už jen trefil odkrytou část branky. Vzápětí se středem hřiště prosadil Merta, ale jeho bodlo Machynek dokázal vyrazit a Maxmilián už se do koncovky neprosadil.  V 58.minutě poslal centr z rohového kopu  Jan Šindelář na hlavu svého bratra Michala, Machynek míč jen vyrazil před sebe a Moudrý už jej uklidil do sítě popáté. Dvakrát se do slibné šance dostal další mladík Maxmilián, ale gólově zakončit nedokázal. Tečku za vývojem zápasu tak v 79.minutě udělal May, který se důrazně prosadil přes obránce , byl u míče dříve než vybíhající golman, kličkou jej obešel a z těžkého úhlu stanovil výsledek na 6:0.

Trenér Daniel Drahokoupil:  Mrzí mně komentář hráčů, že to byl slabý soupeř. Oni si ho vybrali, když v základní skupině nedokázali porazit dorostence Motorletu, Dukly a přeborovou Aritmu. Proto hrajeme s týmy z  1.A třídy. Ale bylo tam několik velmi dobrých kombinací a vydařených akcí. Stejně tak je tam stále řada nedostatků.

FC Zličín - SK Zbraslav 6:0 (3:0)

branky:  10. a 36.  Redžič, 24. a 51. Valoušek, 58. Moudrý, 79. May rozhodčí: Trska - Vlček, Handl diváků: 20

Sestava FC Zličín: Rosendorf - Šatný, Moudrý, Zahálka, M. Šindelář - Roubíček (46. Mlejnek) -  Valoušek, Merta, Háša (46. J. Šindelář) - May, Redžič (46. Maxmilián). Trenér Daniel Drahokoupil.