Jaká byla podzimní část mládežnické kopané FC Zličín ?

V článku Vám přinášíme hodnocení trenérů jednotlivých kategorií svých mužstev podzimní sezóny a plány ,či představy k zimní přípravě a jarní části.

V článku Vám přinášíme hodnocení trenérů jednotlivých kategorií svých mužstev podzimní sezóny a plány ,či představy k zimní přípravě a jarní části.

STARŠÍ DOROST : Po složitých peripetiích v létě, kdy se mužstvo začínalo nově formovat asi ani největší optimista nečekal, co se mužstvu během podzimní části podaří ! Celkem jsme odehráli 14 zápasů ( 11xmistrovských, 2x pohár a 1x přípravné utkání), během kterých jsme ani jednou nepoznali hořkost porážky. I přes ,,úzký“ kádr mužstva se podařilo mužstvo dobře poskládat a má svoji kvalitu. V mužstvu je několik nadějných hráčů, kteří mají solidní parametry a předpoklady do budoucna. Tak si tedy přejme, aby se podařilo některé hráče prosadit do seniorské kopané.  Do konce roku budeme trénovat ve volném tempu, kdy budou převládat různé formy her. Během zimní přípravy bychom chtěli mužstvo dobře připravit na jarní část soutěže a pokusit se uspět i v poháru PFS, kde jsme ve 3.kole.

Trenéři Müller M. a Vajdl.

 

MLADŠÍ DOROST : Polovina sezóny je za námi! Mladší dorost ročníku 2003-2002 skočil do nové sezóny 2018/2019 pražského přeboru. Soutěž je těžká s plno kvalitními mládežnickými týmy, a proto v létě museli kluci do toho pořádně šlápnout. Letní příprava byla hodně intenzivní, kdy tréninky probíhaly dvoufázově až skoro do začátku září. Snažili jsme se kluky připravit hodně fyzicky, kde jsme se zaměřili na kondici, výbušnost, sílu a plyometrii. Další část přípravy byla i herní činnost. V soutěži se chceme prezentovat i přes silné soupeře kombinační hrou a umět konstruktivně rozehrávat pod nátlakem soupeře a ne se zbytečně  zbavovat míče odkopem. Trochu jsme na to doplatili při obdržení branek, které jsme dostali od soupeře. Byly tam vyloženě chyby s velkou nepřesností nahrávek odzadu až po brankáře. Sehranost nebyla optimální. Na druhou stranu to bereme pozitivně a jsme rádi, že takové branky, které jsme dostali , bereme k poučení a ke zlepšení umět hrát v nátlakových situacích. Tyto situace pak řešíme na trénincích. Jsme rádi, že nedostáváme takové branky, aby nás soupeř přehrával technicky a po celou dobu nás tlačil okolo nebo vevnitř v našem vápně. Do našeho týmu přišly čtyři nové posily. Přes léto to byl náš cíl vyhledat pár nových hráčů a zdravě doplnit konkurenci, aby kluci bojovali o svojí pozici. Samozřejmě jsme chtěli posílit herní kvalitu. Půl sezóny nám ukázalo, že máme stále co  zlepšovat. Věříme, že na jaře ukážeme  soupeřům, co je  náš cíl  a tím je, se v tabulce vyhoupnout ještě výš. Uděláme vše proto, abychom byli zas o něco silnějším soupeřem. S herním projevem jsme spokojeni, ale výsledkově být spokojeni  nemůžeme. Sešla se tu skvělá parta, která chce stále na sobě pracovat a tak doufáme, že v zimní přípravě uděláme další kroky ke zlepšení sportovních výkonů. A co bychom nejvíce vytknuli sami sobě -  špatnou efektivitu v zakončování gólů. Tolik neproměněných šancí za zápas se pak  odráží od našeho výsledku. Kdo viděl naše zápasy,  musí souhlasit. Našim nejlepším střelcem podzimu se stal Lukáš Smíšek s 8 brankami, který mimochodem už má 3 starty za starší dorost a vstřelil 2 branky. Lukáš je naše nová posila a zatím splňuje požadavky až nad naše  očekávání. Také bychom chtěli pochválit naší brankářskou jedničku -  Františka Hrubeše, který nás nejenom podržel v některých vypjatých zápasech, ale taky  za dobře odvedenou práci na trénincích. Jeho odměnou za skvělé výkony byl připsaný gól do listiny střelců, když v Počernicích přes celé hřiště skóroval. To se nevidí každý víkend. Chceme poděkovat kapitánovi Arturovi ,včetně celého našeho týmu za individuální dovednosti, přístup a vnitřní týmovost. A posledním poděkování patří hlavně rodičům, kteří nás podporují a pomáhají, jak při domácích, tak ve venkovních zápasech. Velký dík !!! 

Trenéři  Odvárka a Klíma.

 

STARŠÍ ŽÁCI A :  Áčko, které po loňském vítězství ve 2. třídě, nastupuje nově o soutěž výše, i přes odchody klíčových hráčů do Dukly Praha, opět tabulce vévodí. Ovšem soupeřů, kteří s ním budou bojovat o postup do krajského přeboru je hned pět, kteří se drží v minimálním bodovém závěsu. Pohled na tabulku mohl být mnohem pozitivnější, bohužel začátek sezóny nám vůbec nevyšel, kluci po prázdninách přišli naprosto nepřipraveni, což nás stálo řadu zbytečných bodů. Až postupem času jsme začali soupeře přehrávat nejen herně, ale také fyzicky, což je velmi důležité, pokud chceme držet míč na svých kopačkách a po jeho ztrátě ho umět rychle získat zpět. I díky našemu stylu hry máme opět nejlepší útok v soutěži a druhou nejlepší obranu! Kluci už chápou, že akce nekončí přihrávkou, že mít míč je vzácné a je potřeba si ho vážit. Že když má soupeř míč, nechceme mu ho jen ukopnout, ale čistě odebrat a tvořit hru. To jsou všechno kroky, na kterých pracujeme 4x týdně na trénincích. I díky tomu se těmto ročníkům (2004, 2005) tolik daří, několik let jsou v popředí svých soutěží, v minulosti zachránili opakovaně krajský přebor a teď do něj míří v další kategorii. Není to však jen o výsledcích, právě předváděná hra, jistota na míči, sebedůvěra v soubojích a atraktivní styl hry je to, co nás žene kupředu, nutí často a poctivě trénovat. Jsme rádi, že po úspěšném podzimu další dva hráči odešli do Dukly Praha, kde máme již celkem 6 odchovanců, další jsou ve Spartě a v Motorletu. Sice tím pravidelně přicházíme o osu týmu a klíčové hráče, ale naší prací je, abychom do těchto rolí dokázali obsazovat hráče, kteří tak důležitou roli v minulosti neměli. Těšíme se na zimní ligu, dlouhé přípravné období, které nás připraví na boj o postup do Pražského přeboru…

Trenéři Valoušek a Derda.

 

STARŠÍ ŽÁCI B :  Po podzimní části se nacházíme na pěkném 4. místě II. třídy skupiny B se skóre 26:20 a ziskem 16 bodů. Zvláště bych vypíchl, že jako jediný tým jsme dokázali porazit Meteor, který naší skupině vévodí. Kluky z béčka pravidelně doplňují na zápasy i vybraní kluci z áčka, kteří buď nedostávají v áčku tolik prostoru, nebo potřebují získat potřebnou zápasovou zátěž. Co se týče výkonů, dá se říci, že kluci v žádném zápase nepropadli a podali vždy alespoň průměrný výkon. Na trénincích pracujeme především na technické stránce, doplňované stránkou taktickou a silovou, která by se měla přenést do zápasů.  Jsem především spokojen s kombinačním fotbalem, který předvádíme a kterým se chceme i nadále ubírat. Naše největší slabiny vidím v práci s míčem, prvním doteku a zakončení, kde nás nejvíce tlačí bota, a na čem musíme v zimní pauze velmi zapracovat. Během zimy nás čeká především zimní liga na Zličíně doplněná o přátelská utkání.

Trenéři Šindelář a Pešek.

 

MLADŠÍ ŽÁCI :  Mladší žáci za sebou mají v Pražském přeboru podzimní část sezony, kdy se nám povedlo získat celkem 10 bodů. To asi není špatný výsledek v tak silné kunkurenci, ale v našich možnostech bylo získat ještě tak o 3 body více. Kluci všechny svoje zápasy odmakali a odjezdili, ale chvílemi nám chyběla větší fotbalová kvalita a lepší vyřešení některých herních situací. V několika zápasech nás soupeři fotbalově převyšovali a dokázali svoji převahu i brankově vyjádřit, to je prostě realita, s kterou se kluci budou potkávat po celý svůj fotbalový život. Z našeho pohledu se na každou naší vstřelenou branku hodně nadřeme a musíme si ji doslova vybojovat. Během zimní přípravy se budeme muset zaměřit na lepší řešení situací při přechodu do útočné fáze a hlavně na zakončení, kde máme stále co zlepšovat. V polovině prosince se zúčastníme halového turnaje v Drážďanech, kde po roce opět poměříme síly se soupeři z Německa. Zimní příprava bude probíhat výhradně v domácím prostředí našeho areálu a tréninkové dávky budou zpestřeny zápasy Zimní ligy, kterou náš klub pořádá.

Trenéři Lukeš a Smetana.

 

STARŠÍ PŘIPRAVKA :  Máme za sebou polovinu sezóny a můžeme ji hodnotit velice kladně. Podařilo se nám rozšířit trenérský tým a věnovat tak klukům individuálnější přístup. Za jejich snahu v tréninku i v zápasech je třeba chlapce pochválit, i když vždy je prostor pro zlepšení. Během zimní přípravy, vyplněné hlavně turnaji, na tomto zlepšení zpracujeme, stejně jako na dalším rozvoji herních dovedností, sehranosti a celkovém pojetí hry. Již teď se trenérský tým těší na další práci v jarní části sezóny.

Trenéři Škarda a Duháň.

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A :  Před začátkem podzimu jsem věděl, že nás čeká těžký podzim. Soutěž starších přípravek je určena pro ročníky 2008 a mladší. Náš tým je tvořen hráči ročníku 2009 a 2010. Samozřejmě pokud narazíme na staršího soupeře tak víme, že prohrajeme, ale musí nás zajímat jakým způsobem k zápasu přistoupíme a odehrajeme ho. Měli jsme několik zápasů, kde přestože jsme hráli proti starším, jsme předvedli dobrý výkon (Vltavín, DFC Prag). Za celý podzim jsme zaknihovali jedinou výhru a to proti Troji, která na tom byla věkově stejně jako náš tým a vítězství bylo jasné, s velkým rozdílem. Mám radost, že více než polovina týmu se zlepšuje a začínají hrát fotbal, který bude v budoucnu konkurenceschopný. Uvidíme, jak na tom jsme, v Německu narazíme opět na vyšší kvalitu než tady, a vždy je správné se poměřovat s tím nejlepším. Do týmu přišlo několik nových tváří a je jasné, že jejich zapracování chvilku potrvá. Mám pochopení, že někomu nejde tolik fotbal a proces učení je pomalejší než u jiných – to je pochopitelné, ne každý se může narodit jako nový Nedvěd či Rosický. Jiná věc je nasazení, snaha o zlepšení se a zapadnutí do týmu. A právě tady musím znovu zmínit jméno bývalého českého fotbalisty Pavla Nedvěda – držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 2003. Nedvěd měl talent, ale dle tvrzení mnohých to byla hlavně jeho píle, cílevědomost a poctivost, která ho vynesla na vrchol. Bohužel tohle části kluků z mého týmu chybí. Hrají bez zápalu, nedokáží se soustředit. Opakují stejné chyby, které já jako trenér identifikuji a poradím, či ukáži, jak to udělat správně a přesto je za chvilku znovu udělají. Pokud kluci nezvládnou základy, těžko se pak mohou posouvat k složitějším úkolům. Nejde tu jen o fotbal, pokud se nedokáží soustředit a dotahovat do zdárného konce věci na fotbale, tak ve škole a v životě to bude obdobné. Prostě neudělají krok, aby vystoupili ze stínu šedivé průměrnosti. Vím, že mi někteří rodiče říkají, že jejich děti mají poruchu pozornosti. Ano to je polehčující okolnost, nikoliv však trvalá výmluva, za kterou lze schovávat neúspěch. Pozornost se musí trénovat. A pozornost se trénuje pozorností k aktivitám dětí a pomáhání k dokončení daného úkolu, být trpělivý. Kdyby se nezlepšovala většina týmu, hledal bych chybu hlavně u sebe, ale pokud se více se než polovina zlepšuje raketovým tempem, tak ten zbytek to musí brát jako výzvu a snažit se zlepšovat stejným tempem jako premianti a taky tomu přizpůsobit svůj přístup k práci, k tréninku a také chování. Z nováčků musím pochválit Jendu Jekla, který má dobrý přístup a Emu Santillánovou, která přestože má zatím fotbalové nedostatky, tak její přístup k tréninku a bojovnost při zápasech je příkladná, navíc má výborné chování. Zimní příprava - v zimě absolvujeme 24 halových turnajů většinou v okolí Prahy, protože domácí hala je zavřená a komplikuje nám to tréninkovou přípravu. Vyrazíme také na 2 turnaje do Německa, jak se už stalo tradicí. Na jednom turnaji budou startovat 2 naše týmy. Nováčci si to pojedou užít a zjistit, že k tomu, aby byli ještě lepší, budou muset poctivě trénovat. Ti fotbalově zkušenější by měli bojovat o lepší umístění než loňské předposlední místo. 

Trenér Rosendorf.

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B :  Do nové sezony vstoupil tým mladší přípravky rozšířen o kluky i holky narozené v roce 2013. Zkušenější fotbalisté hráli již druhým rokem mistrovská utkání, ve kterých se střetli s týmy jako Loko Vltavín, Slavoj Vyšehrad atd. Kluky musím velice pochválit za svůj zápal pro hru a pro bojovnost a to i  přes to, že většinu zápasů odehráli se staršími soupeři. Nejdůležitější je, že všechny fotbal baví a hrají ho s chutí. Podzimní část sezony jsme zakončili rozlučkou v klubovně, kde jsme vše zhodnotili a řekli si, co nás čeká dál. Rád bych poděkoval všem rodičům, kteří spolupracovali. V zimní přestávce nás čeká mnoho turnajů a také zimní liga na Motorletu.

Trenéři Horák a Muller J.