Infarktový závěr s Duklou JM

V sobotu 19.6.2023 jsme zajížděli v rámci 3. kola Pražského přeboru mužů, na hřiště Dukly JM resp. jejich ,,azylu“ na Chodově.

Zličínský trenér Zdeněk Kudela zhodnotil zápas takto:

S Duklou JM jsou zápasy vždy velice těžké a složité. V týdnu jsme si připomínali obě loňská vzájemná střetnutí, kdy na podzim u nich jsme prohráli o gól, když závěrečných 20 minut jsme hráli proti soupeři, kterému byli vyloučeni dva hráči. A my skórovat nedokázali. No a také jarní remízová odveta 2 - 2 byla silně vyhecovaná a důrazná až za hranou. Ale Dukla má velice dobré a fotbalové mužstvo, i když před naším sobotním utkáním byli v tabulce zatím bez bodu. Nám na poslední chvíli vypadl za sestavy Ivan Merta, který se z rodinných důvodů nemohl střetnutí zúčastnit. Hodně jsme tím ztratili na výšce, neboť domácí měli ve svém týmu hodně vysoké hráče. A projevovalo se to zejména při jejich standardních situacích, které byli hodně moc nebezpečné. První poločas, podobně jako ve Střešovicích a před týdnem doma s Třeboradicemi, jsme opět úplně nezvládli. Nehráli jsme dobře organizovaně, byli průchozí ve středu hřiště a domácí tak šli po čtvrthodině po standardce do vedení, když chviličku před tím, opět ze standardky, nastřelili tyč Marešovy branky. Ale přibližně od 30. minuty jsme se začali herně zvedat, dostávali jsme se do hry. Výkonu mužstva pak pomohl přesun hráčů v rozestavění - Matěj Jiras se z postu hrotového útočníka vrátil na svůj post levého záložníka a pozici po něm převzal Adam Jákl. Závěrečnou čtvrthodinu poločasu jsme se už dostávali do šancí, od vstřelení gólu nám vždy odpomohla naše finální nepřesnost.

Druhý poločas jsme už byli herně lepší, domácí jsme přehrávali a vypracovali si několik jasných gólových příležitostí. Tu největší měl pak po výborném centru Filipa Ondrejky střídající Standa Mašek, úplně sám před brankářem však míč hlavou poslal jen do jeho náruče. Ale to už jsme před tím vyrovnali, gól opět po centru vstřelil hlavou Vasil Popovič.  Po vyrovnávací brance přišlo několik nepřesných výroků rozhodčího, kdy jsme se cítili poškozeni. Nejvíce ale po proniku Marka Tuháčka  do pokutového území soupeře, pěstmi byl vybíhajícím brankářem sražen.  Jaké bylo znovu naše překvapení, když místo penalty sudí  vhazoval pro domácí míč rozhodčího. Pak přišlo pětiminutové prodloužení, které opanovali domácí hráči. Jeden míč za druhým nakopávali na své urostlé hráče a výsledek se neměnil jen díky dobře postaveným tyčím brankáře Petra Mareše a také dvěma jeho vynikajícím zákrokům. To utkání mohla vyhrát obě mužstva. My však sehráli dobrý poločas, nepočítám-li prodloužení, ve kterém jsme o výsledku ve svůj prospěch mohli a měli rozhodnout.

Pražský přebor, 3. kolo, sobota 19.8.2023, 10:30

FK Dukla JM 1:1 FC Zličín