Dvojzápasový víkend áčka

Hned dva zápasy mělo na tento víkend v plánu naše áčko. V sobotu večer jelo do Radotína k prvnímu zápasu skupiny o 7. - 12.místo proti výběru Radotína a v neděli po poledni si na domácí umělku pozvalo k přátelskému zápasu divizní Přední Kopaninu.

Sobotní zápas byl hladkou záležitostí. Výběr Radotína tvořili hráči „béčka“ a dorostu a ti stačili držet krok jen první poločas. Už v něm jsme měli trvalou převahu, ale gólově se nám ji nedařilo vyjádřit. Až ve 24.minutě se po hezké akci dostal do koncovky Valoušek a s přehledem zakončil. Radotínští rozehráli z půlky a naše obrana zřejmě ještě slavila a Čermák sám proti Rosendorfovi  vyrovnal. Po přestávce už to bylo jen o výši skore. Přidali jsme dalších pět branek a dovedli zápas k jasnému vítězství. Dvakrát se střelecky prosadil Zdeněk Petržela, další gól z penalty přidal Valoušek. Po krásné akci zakončil  gólem zápasu Michal Šindelář a tečku za utkáním udělala technická střela Mlejnka.

Výběr Radotína - FC Zličín 1:6 (1:1)

Branky:  Čermák - Valoušek 2, Petržela 2, M. Šindelář, Mlejnek

Sestava FC Zličín: Rosendorf - Schopf, Moudrý, Mlejnek, M. Šindelář - Valoušek, Žák, Roubíček, Skála, J. Šindelář - Jarolímek (46. Petržela). Trenér Daniel Drahokoupil.

Přední Kopaniny to byl jiný kalibr. Zápas byl vyrovnaný, bojovný a měl svou kvalitu. My jsme začali aktivněji , ale z územní převahy jsme nic nevytěžili. Ani jedno z mužstev se dlouho nedostalo do slibné koncovky. Nám se to povedlo až ve 24.minutě, kdy si Merta vyměnil míč se Skálou, dostal se až do vápna, ale finální přihrávku na nabíhajícího Žáka pokazil. Naopak soupeř hned svou první šanci využil. Po rohovém kopu a stříleném centru se hlavou prosadil zkušený exligový borec Pavel Mareš.  Vedení hosté udrželi až do přestávky.

Po ní se obraz hry nijak nezměnil. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a moc šancí k vidění nebylo. Až  přišla 68.minuta, Maxmilián ve vápně narazil míč Mertovi, který z úhlu prostřelil golmana a  vyrovnal. Vzápětí pálil hodně nepřesně v slibné pozici M. Šindelář. Závěr zápasu byl hodně zajímavý. Nám jakoby už docházely síly a soupeř toho využil. Nejdřív se k odraženému míči dostal Santler, a propálil Zajíčka. Za pět minut zprava prudce odcentroval Bittengel a dlouhán Honetschlager hlavou usměrnil míč do naší sítě potřetí. Sedm minut před koncem se ale ve vápně uvolnil Merta a Jan Šindelář jeho přihrávku se štěstím poslal do sítě. Vzápětí se dral do šance Žák, ale ke gólovému zakončení se nedostal. Naopak v poslední minutě Santler hlavou zamířil přesně k tyči a stanovil konečný výsledek na 4:2 pro Kopaninu.

FC Zličín - FC Přední Kopanina 2:4 (0:1)

Branky: Merta, J. Šindelář - Santler 2, Mareš, Honetschläger rozhodčí: Handl - Petrášek, Vojnovič diváků: 30

Sestava FC Zličín: Zajíček - Háša (46. Maxmilián), Moudrý, Zahálka, M. Šindelář - Mlejnek - Valoušek, Žák, J. Šindelář - Merta, Skála (46. Petržela). Trenér Daniel Drahokoupil.

Trenér Daniel Drahokoupil zhodnotil náročný víkendový program takto: V sobotu nás výběr Radotína potrápil v prvním poločase. Po půli už to byla jednostranné. Nedělnímu zápasu s Kopaninou jsem dával velký význam. Zápas byl velmi kvalitní a slušela by mu remíza. V závěru jsme nezvládli standardky soupeře. Šanci dostali všichni hráči, které jsem měl k dispozici a program tohoto víkendu splnil svůj účel. Ve středu nás čeká další příprava se Štěchovicemi, to je kvalitní soupeř.