Dorostu se v přípravě daří.

Ke svému prvnímu přátelskému zápasu na domácí půdě nás přijel prověřit soupeř z Plzeňského kraje Baník Tlučná dorost. Soupeř hraje Plzeňskou krajskou soutěž skupiny „C“. Vede si na míru dobře ,v celém podzimu nenašel přemožitele a s plným počtem bodů soutěž vede. Jenže my jsme Zličín a to je jiná kávička.

Těsně před zápasem jsme museli řešit na poslední chvíli marodku a omluvenky a tak sestava byla řádně provětraná. Naše marodka se bohužel ukázala i na kvalitě hry. Náš nový styl hry se tedy v tomto zápase až tak neviděl. Musíme ale říci že soupeř hrál dobrý fotbal a také hodně tvrdý a důrazní. Prvních 20 minut se hra prolévala sem a tam a šance byli také na obou stranách ale bez využití. Prvního gól jsme se dočkali ve 24 minutě kdy jsme po faulu nacentrovali balón do vápna a ze skrumáže vypadl na vápno kde stál Kubr a z voleje uklidil k pravé tyči. O chvilku později , tedy ve 30 minutě jsme bohužel lovili ze sítě i my. Chyba stopera Biersaka  ( hrál na postě poprvé) kdy špatně zpracoval balón od Michala Kubiny a pustil tak soupeře do přečíslení dva na jednoho a to soupeř potrestal. Poté jsme začali konečně trošku něco hrát a také jsme si pohlídali více ofsajdovou past , kterou měl soupeř výborně nacvičenou. Naše převaha vyústila v gól a to ve 40 minutě kdy se trefil Filip Mayer. Předcházela tomu nádherná akce kdy – Martin Kubina krásně zavezl balon a počkal si na vhodný okamžik přihrávky. Poté poslal krásný pas do lajny na Zímu , který krásně zpracoval, zatáhl balon a přihrávkou pod sebe našel Filipa Mayera který už jen uklidil do sítě. Takto také skončil poločas. O přestávce jsme si trochu vysvětlili co tedy chceme hrát a hned byla vidět změna. Přebrali jsme hned od začátku hru na své kopačky a začali jsme konečně hrát co jsme si říkali. Rychlou kombinací na jeden , dva doteky jsme se krásně dostávali za soupeřovu obranu a vytvářeli jsme si šance. Jednu takovou jsme proměnili a to po rychlém napadání soupeře kdy Zíma vybojoval míč a sám si ho navedl na levou nohu a krásně okolo golmana k tyči uklidil do sítě. Probíhala právě 56 minuta. Z dvou brankového vedení jsme se ale dlouho neradovali. Hned v 60 minutě poslal soupeř dlouhý balon na útočníka který stíhán Horákem. Bohužel se ale Tomáš Horák věnoval hráči místo balonu a ze souboje se smál třetí hráč a to bohužel soupeř. Na vápně si vzal volný balon a přehodil Michala Kubinu , který couval ale již to nestihl. Zpět dvoubrankové vedení jsme si vzali v 67 mintě kdy dostal do levé strany míč Mayer a v rychlosti zatáhl do lajny , zvedl hlavu a přesně našel krásně nabíhajícího Tomáše Vagnera který z první skóroval. Od tohoto času jsme opět polevili a dovolili soupeřovi přecházet do šancí. Jednu takovou proměnili ,kdy Martin Kubina všechny vytáhl ale bohužel zůstal vyset Josef Votava a tak mohl soupeř jít osamocen Na Michala který neměl šanci. Pak jsme ještě měli dvě šance a soupeř jednu ale skore už zůstalo výsledkem 4:3 ve prospěch našeho St. Dorostu. V 72 minutě dostal ŽK Martin Kubina který dobře na půlce zastavil akci soupeře. Zápas nebyl úplně podle mích představ ale musím na obhajobu říci že sestava byla hodně pozměněna. Snad se nám ty marůdkové už uzdraví abychom mohli před mistrovskou soutěží hrát v kostře základní sestavy.

FC Zličín           –        TJ Baník Tlučná

4       :              3               Poločas (    2:  0 )

Góly  FC Zličín :      24 min. Kubr Stanislav

40 min. Mayer Filip

56 min. Zíma David

67 min. Vagner Tomáš

SESTAVA :    Kubina Michal -  Mahdi Kusaj, Kubina Martin, Biersak Daniel, Horák Tomáš,