Béčko v prvním kole přivezlo bod ze Stodůlek

Zličínská rezerva v úvodním zápase sezóny vedla během první půle už 3:0, pak však inkasovala za 13 minut 3 góly a nakonec mohla i prohrát.

Stejně jako v minulé sezóně, i letos bylo v prvním kole k vidění střetnutí rezerv domácích Stodůlek a hostujícího Zličína. První půle patřila před slušně zaplněnými ochozy (dorazili fandové obou mančaftů) hostům. Po úvodním vzájemném oťukávání začal Zličín získávat převahu, která brzy přinesla své plody. Várování v podobě střely do břevna domácím nestačilo, a tak zanedlouho po jednom ze závarů prostřelil Maxmilián skrumáž před sebou a poslal míč do sítě.

Úvodní branka obraz hry nezměnila. Zličín kontroloval hru, domácí se občas pokusili o rychlý protiútok, ale Běleckého ve zličínské brance téměř neprověřili – když už se jim podařilo zakončit, tak mířili vedle. Obléhání branky Stodůlek však hostům notně usnadnil i domácí golman, když po jedné z malých domů váhal s rozehrávkou tak dlouho, až jej o míč obral Mané Junior a pohodlně poslal míč do prázdné brány – 0:2. Strážci domácí svatyně první poločas vůbec nevyšel, což dokumentoval i kuriózní incident, kdy si při sbírání balónu za svojí bránou příliš nepotykal s ochrannou sítí a se zemskou gravitací a poroučel se ze škodolibého smíchu ze sektoru zličínských fanoušků nedobrovolně k zemi. Ale zpátky k průběhu utkání. Zličín touto dobou nahřišti jasně kraloval a nezdálo se, že by jej cokoliv mohlo připravit o výhru. To platilo ještě více ve 43. minutě, když se podařilo proměnit jedno z několika přečíslení do domácí obrany a zvýšit náskok – míč šel ze středu hřiště doleva na Jíchu, který jej levačkou poslal chladnokrevně podél vybíhajícího golmana – 0:3.

Záhy, když už se oba týmy nejspíš viděly v kabinách, vyrazil Zličín v předposlední minutě první půle ještě jednou do rychlého protiútoku. Nepřesná přihrávka však byla vítaným darem pro domácí – hráč Stodůlek se zmocnil míče a rychle jej poslal svému spoluhráči do samostatného nájezdu. Ten si s nabídnutou možností s přehledem poradil a nakonec to tedy byly Stodůlky, které vstřelily gól do šatny – 1:3. A že to byl gól důležitý!

Vstřelená branka jakoby domácí polila živou vodou. Prakticky celý druhý poločas se nesl ve znamení bojovnosti Stodůlek, která rychle přinesla gólové výsledky – do 57. minuty vstřelili domácí dva góly (a ještě nastřelili břevno) a srovnali tak skóre. Nejprve rychlý domácí útočník proklouznul zličínskou obranu po své levé straně a procedil míč skrze Běleckého – 2:3, aby pak jeho kolega po standardní situaci využil zaváhání zličínského brankáře při vyběhnutí k vyrovnání – 3:3. Začínalo se tedy odznova.

Studená sprcha v podobě dvou rychlých gólů sice Zličín trochu probrala, avšak lehkost z první půle byla ta tam. Zbytek zápasu tak nabídl spíše urputný fotbal plný bojovnosti a osobních soubojů, což vyhovovalo více domácím. Na hřišti se občas přiostřilo až příliš, na čemž měli svůj podíl i na poměry 1.B třídy poměrně nepřesní arbitři. Ti nicméně své chyby rozdělili vcelku rovnoměrně na obě strany. Oba týmy si v poslední půlhodině vypracovaly několik šancí či alespoň jejich náznaků, často po standardních situacích. Nejblíže ke gólu byl patrně jeden z domácích, který se protáhnul po levé straně a svojí střelou rozezvučel zadní tyč, od které se – naštěstí pro Zličín – míč odrazil do náruče Běleckého. Po uplynutí 90. minuty hlavní rozhodčí příliš neotálel a odpískal konec utkání, po němž byli nespokojeni hráči obou týmů – hosté proto, že ztratili vedení 3:0, a domácí proto, že po rychlém vyrovnání nevyužili rozhození Zličína ještě o fous lépe a nestrhli vítězství na svou stranu.

1.B třída skupina A, 1. kolo, neděle 24.8.2014, 14:30

Sokol Stodůlky B 3:3 FC Zličín