Béčko na venkovních hřištích podruhé za sebou zvítězilo 3:0

V takřka ideálním fotbalovém počasí se v sobotu dopoledne střetli dva tradiční účastníci 1.B třídy, rezervy Podolí a Zličína. Po výsledku 0:3 si tři body odvezli hosté.

První poločas přinesl převahu Zličína, který sice začal zápas zostra, avšak dlouho nedokázal svoji převahu vyjádřit gólově. Nejprve nadvakrát neuspěl Konečný. Z několika standardních situací si pak hosté nevytvořili žádné větší šance a když už jim příležitost nabídli svojí chybou domácí, Zličín ji nedokázal proměnit. To platilo i po zaváhání jednoho z domácích zadáků, který v obtížné situaci ve vlastním vápně volil zpracování míče, čehož využil Zbožínek, ale jeho rána se ke smůle hostí od břevna neodrazila za brankovou čáru, nýbrž zpět do hřiště. Vytrvalá snaha Zličína kontrastovala s bezzubostí domácích v první půli – hostující golman Bělecký tou dobou chytal leda tak bronz v podzimním sluníčku.

Když už se mohlo zdát, že nápor hostů ochabuje, přišla přihrávka středem hřiště, na kterou nabíhal Konečný, Zbožínek se srazil s jedním z obránců, který upadl, a najednou se oba hostující útočníci řítili na samotného brankáře Podolí. S touto příležitostí si pak bez problémů poradili – Konečný posunul míč doleva na Zbožínka a ten míč z pár kroků uklidil do prázdné brány – 0:1. Domácím se střet střelce branky s jedním z domácích hráčů moc nepozdával, ale verdikt sudího nezměnili.

Závěr první půle a vlastně i celý zbytek zápasu pak poznamenalo ošklivé zranění jednoho z domácích hráčů, který v nevinně vyhlížejícím souboji zřejmě nešťastně uklouzl a jeho koleno nevydrželo. Rozhodčí pochopitelně okamžitě ukončil první poločas a i druhá pětačtyřicetiminutovka začala se zpožděním až poté, co zraněného odvezl vůz záchranné služby.

Během druhé půle byl k vidění docela jiný obraz hry. Domácí zvýšili své útočné snahy, a tak se mnohem více než v prvních 45 minutách hrálo na polovině Zličína. Naopak lehkost Zličína byla ta tam. Snahy hostů o kombinaci většinou záhy končily nepřesnou přihrávkou. Naštěstí pro zličínské béčko si domácí šance až tak často nevytvářeli. Ze svého tlaku sice vytěžili snad 10 rohů a několik standardních situací, ale s těmi se hostující obrana celkem spolehlivě vypořádala. Výjimkou byl jeden z rohů, který brankář Bělecký podběhl, nicméně hráč zakončující na zadní tyči nedokázal nasměrovat svoji hlavičku mezi tři tyče. V ten moment se zápas lámal. Kdyby domácí srovnali, mohlo utkání dopadnout všelijak. Leč nestalo se.

Za zmínku ještě stojí divadelní vložka nejzkušenějšího z domácích hráčů, který se tímto nedůstojným způsobem pokusil získat pro svůj tým pokutový kop. Neuspěl, naopak jen zbytečně shodil svůj slušný výkon a je jen s podivem, že rozhodčí v 1.B třídě nemá odvahu dát žlutou kartu za simulování. Důležitým momentem se ukázalo v 65. minutě zličínské střídaní Kočího za Konečného, v jehož důsledku se do útoku hostů posunul záložník Maxmilián. Tento tah kouče Roubíčka se během posledních 25 minut zápasu gólově projevil hned dvakrát. Nejprve jeden z domácích stoperů uprostřed hřiště hrubě chyboval a nabídl Maxmiliánovi nikým nerušený samostatný nájezd z poloviny hřiště, který hostující hráč zakončil kličkou golmanovi a střelou do prázdné brány – 0:2.  Nedlouho poté se do samostatného nájezdu dostal také střelec úvodní branky Zbožínek, ale ten nabídnutou příležitostí pohrdl a dal vyniknout brankáři Podolí. V 80. minutě své Pavel Zbožínek své zaváhání částečně odčinil, když poslal do samostatného nájezdu opět Maxmiliána, který ani podruhé nezavahál a podél vyběhnuvšího golmana poslal míč do domácí sítě – 0:3.

Utkání se pak už jen dohrávalo. Domácí se v závěru snažili zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale nebylo jim přáno. V jeden moment sice balón skákal malým vápnem Zličína a hosté měli problémy s jeho odkopnutím (Kočí ve snaze uhasit hrozící nebezpečí dokonce trefil míčem do hlavy svého spoluhráče Zajíčka), ale nikdo z domácích nebyl natolik důrazný, aby míč přes houštinu těl poslal do sítě. V úplném konci zápasu sudí zřejmě odpustil zličínské rezervě malou domů a za stavu nula tři z pohledu domácích utkání ukončil.

1.B třída skupina A, 6. kolo, sobota 27.9.2014, 10:30

AFK Slavoj Podolí Praha B 0:3 FC Zličín