Béčko na turnaji v Jenči poslední

Na začátku letní přípravy jsme odehráli ve dnech 2.-3. srpna turnaj na hřišti Sokola Jeneč, kterého se dále zúčastnily týmy Hostivic a Tuchoměřic.

Do zápasů jsme šli se záměrem vyzkoušet všechny hráče, včetně posil z „Áčka“, a to na různých postech, prověřit fyzickou i technickou stránku jejich herního projevu. V sobotu 2.8. od 17,30 jsme nastoupili proti domácímu mužstvu, které v minulé sezóně postoupilo z okresního přeboru Prahy-západ.
V prvním poločase jsme nastoupili v sestavě:
Rosendorf – Krupička, Valoušek, Merta P., Hajný, – Urban, Nešpor, Žák, Geyer – Zbožínek, Pechr.
Začátek zápasu byl většinou v režii domácích, na kterých byla vidět sehranost, kterou náš tým, vzhledem ke složení, „trošku“ postrádal. Postupem času se hra začala vyrovnávat a ve 25 min. vstřelil Zbožínek po akci Urbana a Pechra branku, kterou však rozhodčí, pro údajné postavení mimo hru, neuznal. Ve 29´ prošel opět Zbožínek z levé strany do vápna domácích, kde v souboji s obránci domácích místo střely na bránu zvolil pád, který měl přinést našemu mužstvu výhodu pokutového kopu. Rozhodčí však byl blízko a žlutou kartu naštěstí Zbožínkovi nedal. Ve 34´ jsme zahrávali z levé stany přímý volný kop, ale Nešpor se místo střely na branku domácích rozhodl v poslední chvíli pro centr, takže míč skončil vysoko nad ochranou sítí. Ve 40´ byla naše převaha odměněna gólem po krásné akci Nešpora, který se proklikčoval mezi hráči soupeře a po chytré narážečce se Žákem uspěl „tváří v tvář“ s domácím gólmanem- 0:1. Kdo z fotbalových „odborníků“ či přihlížejících diváku čekal, že poločas skončí tímto výsledkem, se dočkal překvapení, pro nás bohužel nepříjemného. Kdo by očekával, že hráči, kteří hrají kopanou od mládežnických kategorií, v některých případech i vyšší soutěže než je 1.B třída, si nevšimnou na velké tabuli v rohu hřiště, že do konce poločasu zbývá 5 minut. Víme každý, že gól „do šatny“ je nepříjemná věc, takže se mužstvo snaží držet hru co nejdále od své brány. To ovšem neplatilo pro nás. Nechali jsme soupeře hrát a nikdo nebyl schopen v krizové situaci míč odkopnout daleko ze hřiště, nebo udělat faul na půlce soupeře. Domácí toho využili a ve 44´ založili útok, hru přenesli na levou stranu a po chybě Krupičky, kdy „ostatní přítomní“ našeho týmu již mysleli na přestávkové občerstvení, se v našem vápně dostal k míči zcela bez problémů hráč domácích a prostřelil Rosendorfa – 1:1.
Ve druhém poločasu dostali příležitost další hráči a odehráli jsme jej v sestavě:
Rosendorf – Merta P., Valoušek, Zákravský, Hajný – Trnka, Nešpor, Žák, Šlehofer – Šparlinek, Pechr.
Domácí převzali aktivitu a opět byla vidět jejich větší sehranost. Místy jsme měli velké problémy a počet rohových kopů, které zahrávali domácí, byl výsledkem jejich převahy. Po přímém volném kopu v 60´ byla jejich snaha korunována dalším gólem – 2:1. O druhém poločasu zápasu lze říci jen tolik, že ze střídajících hráčů naplnil představy trenéra pouze Trnka. Šparlinkovi post, na kterém hrál, nesednul, u Zákravského se projevila dlouhá herní absence, Šlehoferovi zápas „prostě nevyšel“. V 72´ jsme po chybě Zákravského inkasovali na 3:1. Ani po přeskupení v 75´, kdy se Hajný vysunul do útoku, se nám nepodařilo zápas zvrátit. Poslední šanci ke snížení skóre jsme měli v 90´, kdy Trnka krásně nacentroval z pravé strany před bránu, ale Pechr ani Šparlinek míč nezasáhli.
V neděli 3.8. jsme nastoupili v 15,00 hodin do zápasu o třetí místo v turnaji proti mužstvu Hostivic, které v minulém ročníku obsadilo 8. místo okresního přeboru Prahy-západ a prohrálo své první utkání v turnaji s Tuchoměřicemi 1:2.
První poločas jsme odehráli v sestavě :
Rosendorf – Kučera, Valoušek, Merta P., Hajný, – Urban, Nešpor, Žák, Geyer – Zbožínek, Klíma.
Z důvodů zdravotních problémů z minulého zápasu měli „klid na lůžku“ Pechr a Krupička.
Od začátku poločasu jsme měli územní převahu, která byla korunována již v 8´, kdy po krásné akci Nešpora vstřelil („překvapivě“) branku Zbožínek 1:0. Mimo ojedinělé akce Hostivic, které byli zapříčiněny naším nedůsledným přístupem k hráčům soupeře, jsme hráli dobrou hru. Tu mohl korunovat brankou ve 25´ Klíma, který však po pěkném centru Žáka, hlavičkoval z malého vápna mimo bránu. K vážnější šanci jsme se však během prvního poločasu nedostali.
Do druhého poločasu jsme nastoupili se zcela změněnou sestavou :
Rosendorf- Kučera (73´ Žák), Šparlinek, Hajný, Klíma – Kamarýt, Trnka, Nešpor, Šlehofer (70´ Urban) – Zákravský, Zbožínek
Hned ve 46´ jsme zahrávali přímý volný kop z levé strany a Nešporovu ránu a poté dorážku Klímy brankář Hostivic vychytal. Následující roh Nešpora, který směřoval pod břevno, gólman soupeře s obtíží vytěsnil opět na roh. Ve 47´ jsme opět měli možnost skórovat. Ale po přihrávce Klímy z našeho vápna, kterou si Nešpor zpracoval před šestnáctkou soupeře, šla jeho střela mimo bránu. Z ojedinělého útoku Hostivic v 51´, kdy jsme na pravé straně nepokryli hráče soupeře, kteří se ocitli sami před naším gólmanem, jsme inkasovali vyrovnávací gól – 1:1. Poté se Hostivicím podařilo hru vyrovnat a v 59´ dostal Šlehofer za zbytečný faul žlutou kartu. Hned poté měl soupeř velkou šanci, kdy z nařízeného volného kopu balon prolétl celou naší šestnáctkou a skončil naštěstí v autu. V 63´ Šparlinek fauloval před naším vápnem soupeře, obdržel žlutou kartu, ale přímý volný kop skončil mimo naší branku. V 75´ fauloval Šparlinek na hranici našeho velkého vápna hráče hostů a rozhodčí nařídil nepochopitelně pokutový kop. Hráč Hostivic jej proměnil – 1:2, což byl i konečný výsledek zápasu, který se nám nepodařilo zvrátit i přes závěrečný tlak, který jsme si vytvořili.